Zobacz relację z turnusu - Dąbki 2022
Cieszymy się, że po 2 latach przerwy mogliśmy podjąć nasze serduszkowe rodziny i wspólnie spędzić cudowny czas nad morzem.
Cieszymy się, że po 2 latach przerwy mogliśmy podjąć nasze serduszkowe rodziny i wspólnie spędzić cudowny czas nad morzem.
W pierwszą rocznicę śmierci wspominamy Beatę Kuleszę, Prezes Fundacji Serce Dziecka (zm. 24.07.2021)
IV Forum Serce Pacjenta odbędzie się 24 września 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Nie mieliśmy żadnych złych przeczuć, Ania urodziła się w szpitalu na Inflanckiej, dostała 9 punktów w Skali Apgar. Zaniepokoiło nas, że była trochę sina, zgłosiliśmy to i gdy lekarze zaczęli ją badać zobaczyliśmy przerażenie w ich oczach – mówi Artur Kulesza, tata Ani, mąż śp. Beaty Kuleszy, prezes Fundacji Serce Dziecka.
Apel Organizacji Pożytku Publicznego wysłuchany! Od przyszłego roku podatnicy będą mogli przekazać 1,5% na rzecz Fundacji Serce Dziecka.
Telemonitoring urządzeń wszczepialnych to doskonale zweryfikowana, efektywna i bezpieczna forma nadzoru kardiologicznego. Chociaż cele i potrzeby w zakresie teleopieki w populacji dorosłych i dzieci są nieco inne, jest to forma opieki równie potrzebna obydwu grupom chorych. Jakie korzyści odnoszą z telemonitoringu pacjenci w różnym wieku, ocenia dr n. med. Maria Miszczak-Knecht z Kliniki Kardiologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, konsultant krajowa w dziedzinie kardiologii dziecięcej, członkini Rady Merytorycznej kampanii edukacyjnej „TeleSERCE – serce pod kontrolą”.
Podsumowanie najważniejszych działań Fundacji Serce Dziecka w minionym roku.
Dziękujemy Imaginarium RPG za przekazanie darowizny w kwocie 4000 zł na rzecz dzieci z wadami serca!
Ninka jest bardzo rezolutna, odważna, mało czego się boi, jest bardzo społeczna, nie ma problemu, żeby nawiązywać kontakty z innymi dziećmi, wręcz bym powiedziała, że jest trochę łobuzem, zupełnie nie czuć tego, że ma wadę serca i takie doświadczenia za sobą – mówi jej mama, Karolina Samsonowicz.
Młode, bystre, przebojowe i odważne. Urodziły się dwie dekady temu, a ich mamy (i rodziny) połączyła walka o ich zdrowie i życie. Katarzyna Parafianowicz to mama Julki, a śp. Beata Kulesza była mamą Ani i wraz z innymi rodzicami dzieci z wrodzonymi wadami serca szukały wiedzy i pomocy. Fundacja Serce Dziecka stała się odpowiedzią na te potrzeby, a Katarzyna Parafianowicz dziś jest jej prezesem.
Szanowny Panie Premierze,
Reprezentujemy grono organizacji pożytku publicznego, które w roku 2021 cieszyły się największym zaufaniem polskich podatników przekazujących 1% swojego podatku dochodowego. Dzięki środkom przekazanym naszym organizacjom, mogliśmy realizować wiele celów pożytku publicznego, w tym także indywidualnie pomagać najbardziej potrzebującym – osobom z niepełnosprawnościami, osobom ciężko i przewlekle chorym, tak dorosłym jak i dzieciom, osobom w najtrudniejszej sytuacji życiowej, osobom wykluczonym czy żyjącym poniżej granicy ubóstwa. Tylko w przypadku naszych organizacji mówmy o blisko 100 tysiącach osób w całej Polsce, w których imieniu zwracamy się do Pana z niniejszym apelem.
Na pewno nie należymy do osób, które płaczą, a raczej działają. Oczywiście, pojawiły się pytania - dlaczego my? Byliśmy młodzi, nieobciążeni, ale nigdy nie uważaliśmy tego za karę. Wiedzieliśmy, że dzięki temu zyskamy nowe spojrzenie na życie i Hania przyniesie nam tylko i wyłącznie pozytywne rzeczy.
Alicja rodziła się z zaciśniętą wokół szyi pępowiną, trzymała ją w rącze, a dla nas to był znak, że chciała żyć.
Renata Poziarska
Fundacja Serce Dziecka podjęła współpracę z APM Development na rzecz ukraińskich rodzin, które uciekły ze swojego kraju przed wojną.
Blizna? Tłumaczę Amelce, że jest to dla niej znak zwycięstwa, że wygrała swoją walkę o życie.
Ewelina Dymus, mama Amelki
Terapia niewydolności serca musi być działać intensywnie, szybko i bezpiecznie. Czas jest kluczowy: musimy działać tak, by zdążyć ocalić życie pacjenta – podkreśla przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
W niektórych przypadkach za oporne w terapii nadciśnienie tętnicze odpowiadają hormony. Wtedy badanie laboratoryjne krwi potwierdza nadmiar danej substancji w organizmie pacjenta. Nie wiadomo jednak, czy za nadprodukcję hormonu odpowiedzialne jest lewe czy prawe nadnercze.
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Prof. Mariana Zembali, wybitnego kardiochirurga i nauczyciela. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.
Fundacja Serce Dziecka apeluje o udostępnianie numeru telefonu +48 607 373 366
Przekaż 1% podatku i wesprzyj leczenie oraz rehabilitację dzieci z wadami serca. Skorzystaj z bezpłatnego programu PIT lub formularzy online, aby rozliczyć swoje roczne zeznanie podatkowe.
Fundacja Serce Dziecka przekazuje 200 tys. zł na pomoc medyczną w Ukrainie.
Informujemy o możliwości pobrania automatycznego potwierdzenia wpłaconych darowizn online, dokonanych poprzez naszą stronę internetową na rzecz Fundacji Serce Dziecka w 2021 roku.
Podajemy informację dotyczącą naszego Turnusu!
Fundacja Serce Dziecka działa i realizuje swoją misję dzięki wsparciu Darczyńców. To ofiarność Darczyńców pozwala finansować rehabilitację i leczenie dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz wyposażać polskie szpitale w specjalistyczny sprzęt medyczny, ratujący życie i zdrowie małych pacjentów.
Początkowo głównie zadawaliśmy sobie pytanie – czy takie dzieciątko z połową serca w ogóle może żyć? Jaka jest Jego jakość życia i jak Mu pomóc? Małgorzata Domagała, mama Kuby.
Wiedza pomaga żyć lepiej!
14 lutego obchodzimy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca
Babcia jest tą osobą, która będzie rozpieszczać, chronić, i spędzać dużo czasu z wnukiem czy wnuczką.
Dziadkowie to świat majsterkowania, składania, budowania z klocków. I rozmów na tematy wojskowe i motoryzacyjne.
Fundacja Serce Dziecka daje nam i innym rodzicom i dzieciom poczucie bezpieczeństwa, tego, że nie jesteśmy sami, daje możliwości poznania innych rodziców, integracji i nie ma co ukrywać, poznania również przyjaciół. I to jest wielka rzecz, bezcenna, za to nie zapłacimy kartą. Agnieszka Sołtys-Czech, mama Kacpra
To jest coś nowego, na pewno coś poważnego, ale coś kompletnie nieznanego i będziemy musieli temu stawić czoła – to pierwsze myśli, które pojawiły u Joanny i Wojciecha Adamiaków, gdy na USG połówkowym, w dwudziestym tygodniu życia Mateusza, dowiedzieli się o jego wadzie serca. Diagnoza brzmiała: stenoza aortalna.
Lenka jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka, jeśli macie Państwo dziecko z wadą serca to bardzo zachęcamy, zajrzyjcie do tej fundacji, pomoże na pewno, naprawdę warto.
Ewa i Tomasz
Teraz jesteśmy pełną Rodziną, szczęśliwą, tylko pragnęłabym, żeby Oluś tak się nie męczył, żeby znalazł się cudowny lek na Olka lekooporną padaczkę. Nie mogę patrzeć na te napady, a są one codziennie.
Staramy się żyć codziennością, nie wybiegać za bardzo w przyszłość, cieszyć się każdym dniem.
Szanowni Państwo,
Informujemy, że 12 listopada biuro Fundacji Serce Dziecka nie będzie czynne.
Choroba nie wybiera. Wrodzona wada serca może dotknąć każde dziecko.
Dziś wspominamy Beatę oraz wszystkich naszych Podopiecznych, którzy na zawsze pozostaną w naszych sercach i pamięci.
Dzięki ogromnemu postępowi w diagnostyce prenatalnej i kardiochirurgii możemy m.in. ratować dzieci obciążone bardzo złożonymi wadami serca. Dlatego, jeśli jesteś w ciąży, skorzystaj z badań prenatalnych, wszystko po to, aby odpowiednio wcześniej pomóc swojemu dziecku.
„Dlaczego my, dlaczego na nas to trafiło, dlaczego nasz syn, co zrobiłam nie tak?”
Cieszymy się, że udało nam się sfinansować zakup kolejnych sprzętów na dziecięce oddziały w szpitalu w Warszawie i w Łodzi. Wartość przekazanej darowizny to ponad 127 tys. złotych.
Dziś cieszymy się każdym dniem. Nie planujemy nic do przodu. Cieszymy się, że możemy być razem.
Lekarz powiedział, że Marcelina nie jest dzieckiem medycyny, według medycyny jej nie ma.
Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym na temat: „Kierunek – zdrowe serce”
Prosimy o zapoznanie się oraz wypełnienie ankiety.
Zaburzenia rytmu serca na tle genetycznym mogą dawać niejednoznaczne, a czasem mylące objawy. O tym, jak ważny w przypadku arytmii dziedzicznych są: rzetelny wywiad lekarski, możliwość kompleksowej opieki nad pacjentem i właściwe algorytmy postępowania, mówi dr n. med. Maria Miszczak-Knecht, konsultant krajowa w dziedzinie kardiologii dziecięcej.
Drodzy Rodzice dzieci z WWS, informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji z Pedagogiem. Zapraszamy do kontaktu!
Fundacja przekazała 10 łóżek-foteli „Bożenka” do Kliniki Kardiologii ICZMP w Łodzi. Łóżka te są wytchnieniem dla rodzica przebywającego przy swoim dziecku w szpitalu.
Nawiązaliśmy współpracę z firmą GetResponse w zakresie obsługi wysyłek mailingowych.
W dniu 24 lipca 2021 roku odeszła od nas Beata Kulesza – współzałożycielka Fundacji Serce Dziecka.
Bardzo serdecznie dziękujemy za przesłane kondolencje, słowa wsparcia i otuchy po odejściu Beaty.
Fundacja przekazała kolejny, niezbędny dla zdrowia dzieci, sprzęt do Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Aparat do INR pozwala na szybkie zbadanie krzepliwości krwi dziecka z palca, bez konieczności pobierania krwi z żył. Dzięki temu dzieci mniej się boją badania. Aparaty INR są jednym z podstawowych sprzętów niezbędnych do opieki nad dziećmi z wadami serca. Poziom krzepliwości krwi jest sprawdzany u wszystkich dzieci, które przeszły zabiegi kardiochirurgiczne i mają wszczepione sztuczne zastawki. Cieszymy się, że mogliśmy przekazać sprzęt do CZD.
Nie jesteś jeszcze zaszczepiony ani zapisany na szczepienie? Zadzwoni do Ciebie konsultant Infolinii Narodowego Programu Szczepień (989), który umówi Cię na odpowiedni termin.
W związku z doniesieniami medialnymi zawierającymi ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa użytkowania produktów takich jak bezprzewodowe słuchawki czy smartwatche, publikujemy komentarz do niniejszych doniesień przygotowany przez Pana Prof. Macieja Kempę, kierownika Pracowni Elektrofizjologii i Elektroterapii Serca Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Gdański Uniwersytet Medyczny, przewodniczącego elekta Sekcji Rytmu Serca Polskie Towarzystwo Kardiologiczne:
W dniu Światowego Dnia Krwiodawstwa z serca składamy podziękowania wszystkim krwiodawcom, którzy bezinteresownie ratują życie. Każda kropla krwi jest na wagę złota.
Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być partnerem tego wspaniałego projektu jakim jest uruchomienie pierwszej w Polsce Pracowni Kardiologicznej Symulacji Medycznej.
Otwarcie pierwszej w Polsce Pracowni Symulacji Kardiologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka to projekt, na który lekarze czekali wiele lat. To szczególne miejsce, w którym rozwijać się będzie myśl kardiologii dziecięcej, aby ratować dzieci z wadami serca. Pracownia zaprojektowana została jako przestrzeń szkoleniowa dla przyszłych kardiologów i anestezjologów.
Za nami bajeczny wieczór III Koncertu Charytatywnego Wielcy Artyści Małym Pacjentom, podczas którego światowej klasy kontratenor Jakub Józef Orliński podbił serca publiczności. Podczas półtoragodzinnej kulturalnej uczty wysłuchaliśmy utworów w różnych muzycznych klimatach i różnych aranżacjach. Koncert uświetniła również swoim wykonaniem światowej klasy skrzypaczka oraz ambasadorka Fundacji Serce Dziecka Patrycja Piekutowska.
III Koncert Wielcy Artyści Małym Pacjentom - gwiazdą trzeciego koncertu z cyklu jest najwybitniejszy na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński, podbijający serca słuchaczy na kilku kontynentach, który swoim magicznym głosem, uskrzydlony młodością i wielką radością życia stworzy niepowtarzalną atmosferę. Będzie można podziwiać aż trzy odsłony artystyczne.
I kolejny warsztat "na piątkę" za nami. Tym razem zgłębialiśmy temat czy choroba dziecka jest krzywdą czy może wyzwaniem dla rodziców, a właściwie dla całej rodziny. Dotyczy przecież również rodzeństwa. A przez tę drogę pomagały nam przejść dwie fantastyczne psycholog Marta Filipiak i Katarzyna Parafianowicz Szukaliśmy odpowiedzi na te i inne pytania. Analizowaliśmy źródła lęku i niepokojów - tych jawnych i tych ukrytych, z których często sami nie zdajemy sobie sprawy. Było głęboko, inspirująco, odkrywająco. Już wkrótce kolejne nasze spotkanie. Dziękujemy i do zobaczenia 🙂
#SerceDziecka #GrantNaZdrowie
Życie dwumiesięcznej hiszpańskiej dziewczynki zostało uratowane dzięki pionierskiej operacji, w której lekarze przeszczepili małe serce. Przeszczepu dokonano od dawcy z inną grupą krwi.
W Polsce żyje 80 tysięcy dorosłych z wadami wrodzonymi serca. Prof. Grażyna Brzezińska-Rajszys, Centrum Zdrowia Dziecka: Gdy zaczynałam pracę, większości pacjentów nie mogliśmy pomóc, szybko umierali. Dziś zdecydowana większość przeżywa, a to rodzi nowe wyzwania i problemy.
Około 10 milionów ludzi umiera każdego roku na nadciśnienie tętnicze! Choroby naczyniowo-sercowe są przyczyną największej liczby zgonów, a smutny prym wśród nich wiedzie właśnie nadciśnienie tętnicze.
Według WHO do roku 2025 jego rozpowszechnienie może zwiększyć się jeszcze o 50 proc. Jest to jedna z najczęściej występujących dziś chorób cywilizacyjnych. Niepoprawne odżywianie, brak ruchu i stres to najczęstsze jej przyczyny. Podstawowe znaczenie w profilaktyce ma dieta obfitująca w tłuszcze nienasycone oraz aktywność fizyczna, trwająca przynajmniej 30 min dziennie, codziennie. Dbajmy o swoje serce i poprawne ciśnienie. To sprawa zdrowia i życia.
#SerceDziecka
W tym szczególnym dniu wszystkim Paniom pielęgniarkom i Panom pielęgniarzom życzymy dużo satysfakcji z pracy, godnych jej warunków, a w pandemicznym roku dodatkowo bezpieczeństwa. Dziękujemy, że opiekujecie się nami i naszymi najbliższymi w najtrudniejszych chwilach naszego życia ❤
Przeprowadziliśmy kolejny warsztat dla rodziców. Tym razem pt. "Jak ćwiczyć z dzieckiem". Warsztat jak mówili rodzice „na piątkę”, „było super”, „świetne przygotowanie”, „nie spodziewałem się takiej jakości”. A już w kolejny czwartek 13.05 o 20.00 "Dieta skrojona dla serca" Zgłoś się już dziś!
Dziś rozpoczęła się tegoroczna batalia maturalna. Wszystkim maturzystom, a szczególnie naszym serduszkowym, życzymy trafionych tematów, łatwych zadań i ... połamania piór. Trzymamy za Was mocno kciuki 👍👍👍
Nasza prośba do Was o 1% podatku po raz kolejny widoczna jest na tysiącach bankomatów w całej Polsce. Chcemy w ten sposób przypomnieć jak ważna jest pomoc dla tysięcy dzieci z wadami serca. Pomóż nam pomagać! Razem możemy zrobić więcej!
#SerceDziecka #KRS0000266644 #1proc_dla_dzieci_WWS #1proc
Ruszył nasz "Klub zdrowia mamy dziecka z WWS".
Wczoraj przeprowadziliśmy pierwszy z 20 planowanych na ten rok warsztatów dla rodziców pt. "Jak radzić sobie ze stresem". W świetnej atmosferze, aktywnie a przede wszystkim merytorycznie. Dziękujemy za fantastyczne oceny i informację zwrotną. To nas napędza do do kolejnych wydarzeń dla Was :)
Fundacja Serce Dziecka jako Laureat I edycji Konkursu "Grant na zdrowie - Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom" zaprasza rodziców dzieci z niepełnosprawnością na warsztat, który odbędzie się 15.04 g. 20.00 Jak radzić sobie ze stresem
W tym dniu składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim medykom, którzy z ogromnym oddaniem leczą chorych i potrzebujących, w tym wyjątkowym COVID –owym czasie.Fundacja Serce Dziecka
od początku pandemii wspiera medyków.
Prosimy o Twój 1% podatku, abyśmy mogli nadal finansować rehabilitację i sprzęt do rehabilitacji dla naszych 3600 Podopiecznych z wadami serca.
Drogie uczestniczki konkursu!
Bardzo dziękujemy za Wasze piękne, wzruszające wpisy. Wszystkie z serca, wszystkie pełne emocji - radości, miłości, troski.
Mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa na XI Konferencję Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która odbędzie się 27 marca 2021 roku, w trybie on-line. Fundacja Serce Dziecka jest partnerem konferencji.
Ogłaszamy konkurs na świeżutkie egzemplarze książki Olivii Gordon "Pierwszy Oddech".
Do wygrania 3️⃣ egzemplarze tej wyjątkowej pozycji.
Dziś dzielimy się z Wami radością, bo dotarł do nas dyplom za zwycięstwo w konkursie "Grant na zdrowie". Mamy nadzieję, że już wkrótce sfinalizujemy konkursową umowę i rozpoczynamy projekt wsparcia dla mam dzieci z niepełnosprawnością ❤
Z radością dzielimy się z Wami wiadomością, że Fundacja Serce Dziecka przekazała kolejną już partię łóżek dla rodziców małych pacjentów Kliniki Kardiologii Instytut CZMP w Łodzi. Mamy nadzieję, że będą równie wygodne jak poprzednie i pozwolą na trochę wytchnienia zmęczonym rodzicom oraz bliskość z dziećmi ❤
Pacjenci z wrodzonymi wadami serca po osiągnieciu 18. roku życia w dalszym ciągu wymagają stałej opieki medycznej. Ich potrzeby nie znikają z powodu osiągnięcia określonego wieku. Niestety, właśnie ze względu na wiek pacjenci z WWS dotychczasową opiekę bardzo często tracą
Tymczasem w warszawskim metrze przypominamy, że nasi Podopieczni czekają na Twój 1% podatku ❤
Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś swoich podatków za 2020r zapamiętaj nasz KRS. Na Twoją pomoc czeka 3️⃣6️⃣0️⃣0️⃣ Podopiecznych
Razem możemy zrobić więcej 👍
#SerceDziecka #KRS0000266644 #1proc_dla_dzieci_WWS
"Wrodzone wady serca - problem nie tylko noworodków"
Gośćmi audycji U TOKtora Ewy Podolskiej były dr. n. med. Maria Miszczak-Knecht oraz Prezes Fundacji Serce Dziecka Katarzyna Parafianowicz
audycja dostępna na naszym profilu FB https://www.facebook.com/sercedziecka/videos/737828643604078
Zapraszamy na III Ogólnopolską Konferencję dla Pacjentów z Wrodzonymi Wadami Serca i ich Rodzin. Sobota 20. 02. 2021 r. start on-line godz. 10.00. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom tegoroczne wydarzenie odbędzie się on-line.
Tematyka konferencji została dostosowana do aktualnych potrzeb i mottem przewodnim będą: Zakażenia wirusem SARS COVID 19 u chorych z wrodzonymi wadami serca – co warto wiedzieć.
Z okazji 14 lutego, czyli Światowego Dnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca wolontariusze i członkowie Rady Fundacja Serce Dziecka odwiedzili oddziały kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Centrum Zdrowia Matka Polka w Łodzi oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.
Nasi wolontariusze przekazali dla dzieci z chorymi sercami gry i zabawki od firmy Mattel. Mamy nadzieję, że pozwolą im umilić trudny czas szpitalnego leczenia.
Żałujemy, że z powodu pandemii nie mogliśmy spotkać się z dziećmi osobiście, ale zdrowie jest najważniejsze ❤
#SerceDziecka #14lutego_dzien_WWS
Warsaw Bilingual School im. W Bartoszewskiego przekazała naszej Fundacji 102 własnoręcznie zrobione przez dzieci kartki walentynkowe. Wszyscy wiemy, że 14 lutego to Walentynki, ale to również Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Bo Serce jest najważniejsze 🙂 Dziękujemy i życzymy Wam wspaniałych Walentynek! 💞
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Wad Wrodzonych Serca Fundacja Serce Dziecka rozpoczyna ogólnopolską kampanię edukacyjną. Eksperci przypominają, że rocznie w Polsce diagnozowanych jest ok. 3 tys. dzieci z różnymi rodzajami wad serca. Najpilniejszym wyzwaniem pozostaje zapewnienie najmłodszym chorym stałej, wielospecjalistycznej opieki kardiologicznej od okresu wczesnodziecięcego przez cały okres życia dorosłego.
Fundacja Serce Dziecka wygrywa nagrodę główną w konkursie "Grant na zdrowie" organizowanym przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Gedeon Richter. Dzięki otrzymanemu grantowi Fundacja Serce Dziecka w 2021r realizować będzie projekt cyklu szkoleń i warsztatów dla mam dzieci z niepełnosprawnością, w szczególności wrodzoną wadą serca. Będziemy wspierać tak zdrowie fizyczne jak i psychiczne. W imienu Fundacji nagrodę odebrała Prezes Fundacji Katarzyna Parafianowicz. Dziękujemy i ruszamy z Klubem dla Mam!
9 lutego 2021 roku trzy organizacje działające na rzecz pacjentów zainaugurowały kampanię edukacyjną pn. „TeleSERCE - Serce pod kontrolą”. Organizatorzy będą edukować Polaków na temat praktycznych zastosowań telemedycyny. W ramach kampanii przewidziano serię webinariów, inicjatyw medialnych oraz pilotażowy program opieki telemedycznej, do którego zostaną włączone różne grupy pacjentów z całego kraju. Zwieńczeniem działań będzie raport zawierający rekomendacje ekspertów dotyczące doskonalenia wdrożeń w zakresie rozwiązań telemedycznych.
Dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem. #raktosieleczy. Rak to długa choroba, którą można pokonać dzięki wczesnej diagnostyce, regularnym badaniom, dbaniem o zdrowy styl życia i odpowiednią dietę. Pamiętajmy badajmy się i zachęcajmy do badań swoich bliskich. #badajmysie
Prof. Mirosław Dziuk: . Zaobserwowaliśmy, że pomimo pandemii COVID-19 kolejki do scyntygrafii serca wcale nie uległy skróceniu. W niektórych przypadkach na badanie trzeba poczekać nawet sześć miesięcy. To zdecydowanie za długo.
To operacja ostatniej szansy! Jeśli do niej nie dojdzie, Oluś umrze! To będzie już jego trzecia walka i mamy nadzieję, że ostatnia. Życie chłopca, jedynego dziecka swoich rodziców, zostało wycenione na kilka milionów złotych! Operacja musi się odbyć jak najszybciej, bo z każdym miesiącem szanse na jej powodzenie są coraz mniejsze. Serce Olusia słabnie każdego dnia…
Oluś ma krytycznie ciężką wadę serca.
Wierzymy, że otworzycie serca i pomożecie nam zebrać środki na operację serca Olka i wspólnie uratujemy życie chłopca.
Wpłać już dziś!
𝗢𝗹𝗮𝗳 𝗶 𝗔𝗱𝗮𝗺, 𝗱𝘄𝗮𝗷 𝗯𝗿𝗮𝗰𝗶𝗮, 𝗰𝘇𝗲𝗸𝗮𝗷𝗮̨ 𝗻𝗮 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲𝗽𝘆 𝘀𝗲𝗿𝗰 𝘄 𝘀𝘇𝗽𝗶𝘁𝗮𝗹𝘂 𝘄 𝗭𝗮𝗯𝗿𝘇𝘂. W ubiegłym roku w Polsce wykonano jedynie 3 przeszczepy serc u dzieci. Brakuje dziecięcych dawców, a Polska nie ma podpisanych umów międzynarodowych, które pozwalałyby szukać dawców poza granicami kraju.
Rodzice Olafa i Alana niejednokrotnie wspierali innych potrzebujących nie myśląc o tym, że kiedyś sami będą potrzebowali takiej pomocy. Dziś proszą o serca dla swoich dzieci.
W 2020r w Polsce przeszczepiono 146 serc. Wszystkich przeszczepów narządów wykonano 1177. Przeszczepy są aktualnie ważną częścią polskiej medycyny, ratującą życie tysięcy osób. Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji, w rocznicę pierwszego udanego przeszczepu nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621. taki zabieg na świecie.
W piątek 22 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się webinarium dla pacjentów kardiologicznych pt. "Zaburzenia rytmu serca - od diagnozy po wszczepienie urządzenia kardiologicznego". Na pytania Pacjentów będą odpowiadać eksperci Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Dziękujemy‼️ Dzięki Wam i Waszym dobrym sercom szczęśliwie zakończyła się zbiórka środków na operację serca Jasia w Bostonie. Zebraliśmy ponad 1️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣ złotych ‼️‼️
Czy chore serce to koniec świata i życiowych marzeń? Absolutnie NIE! Dowodzi tego swoją determinacją i ogromem pasji Pan Jacek Bartoszek, zawodowo uznany prawnik, którego pasją jest jazda motocyklem. Kilka lat temu przeszedł poważną operację serca, operację o której konieczności wiedział od 6 r.ż.
Marzeń o Rajdzie Dakar jednak nie odłożył i dziś reprezentuje Polskę na tym prestiżowym sportowym wydarzeniu. Pan Jacek podczas Rajdu i mamy nadzieję również po wspiera Fundacja Serce Dziecka i naszych Podopiecznych z wadami serca.
Panie Jacku śledzimy i mocno trzymamy kciuki!
Fundacja Serce Dziecka zabiega o zmianę wytycznych dotyczących kolejności szczepień i dopisanie dzieci z chorobami przewlekłymi do grupy "1"
Skierowaliśmy w tym celu list do Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego:
Drodzy Podopieczni, Darczyńcy, Przyjaciele i Sympatycy
Fundacji Serce Dziecka
Na ten czas wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam w imieniu całego Zespołu Fundacji Serce Dziecka najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wzajemnego wsparcia, a na cały 2021r bezpiecznego powrotu do normalności, której wszyscy tak bardzo dziś potrzebujemy. Niech te Święta będą chwilą wytchnienia i zapomnienia o codziennych troskach.
Zespół Fundacji Serce Dziecka
Wszystkiego dobrego.
Rusza świąteczna akcja sieci Cosmedica. Całość środków uzyskanych ze sprzedaży pięknych, świątecznych opakowań zasili konto Fundacja Serce Dziecka. Zachęcamy:)
#magiaświąt #dobrowraca
Panie Robercie z serca gratulujemy wielkiego sukcesu zdobycia tytułu Najlepszego Piłkarza Świata 2020r podczas gali FIFA!
Cieszy nas ta informacja tym bardziej, że Najlepszy Piłkarz Świata w tym samym roku wsparł Fundacja Serce Dziecka.
Jeszcze raz wielkie gratulacje!
Zaledwie kilka dni pozostało do końca roku. Warto więc przeanalizować jaki dochód uzyskaliśmy w tym roku i czy nie warto pokusić się o oszczędności podatkowe za 2020r
To proste. Wystarczy przekazać darowiznę dla Fundacja Serce Dziecka, aby wysokość kwoty darowizny odliczyć od wysokości dochodu za 2020r.
Oszczędności i wsparcie chorych dzieci w jednym działaniu. Tylko teraz!
Darowiznę można przekazać bezpośrednio na konto Fundacji lub poprzez wpłaty elektroniczne
Fundacja Serce Dziecka
PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
LINK DO WPŁAT https://www.sercedziecka.org.pl/darowizna.php
Zmarł prof. William Norwood – twórca metody leczenia wady serca typu HLHS. Dzięki metodzie prof. Norwood’a lekarze uratowali życie tysięcy dzieci na całym świecie. Prof. Norwood szkolił się w zakresie kardiochirurgii na University of Minnesota oraz w Brigham and Women’s Hospital w Bostonie. W 1976 roku objął stanowisko personelu w Szpitalu Dziecięcym w Bostonie, gdzie stworzył metodę leczenia HLHS. Metoda ta na cześć profesora nosi jego imię. Po zakończeniu pracy w szpitalu w Bostonie został szefem kardiochirurgii w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii. W 1994 roku wraz z dr. Aldo Castanedą założyli prywatną klinikę w Genewie w Szwajcarii. Po przejściu na emeryturę dr Castanedy prof. Norwood przeniósł się do Szpitala Dziecięcego Nemours w Wilmington Delaware. Dr Norwood odszedł z praktyki klinicznej w 2003 roku. Jesteśmy niezwykle wdzięczni profesorowi za Jego niezwykły umysł i wielkie serce. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Porozumienie Organizacji Kardiologicznych jest inicjatorem raportu, który pokazuje aktualną sytuację chorych z niewydolnością serca w Polsce
Szanowny Panie Ministrze,
W imieniu setek tysięcy znajdujących się w dramatycznej sytuacji pacjentów kardiologicznych, reprezentowanych przez porozumienie 8 organizacji kardiologicznych oraz w imieniu konsultanta krajowego w dziedzinie kardiologii, prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego apelujemy o podjęcie pilnych kroków w celu zatrzymania epidemii niewydolności serca w Polsce, apelujemy o zapewnienie kompleksowej, systemowej opieki nad pacjentami z niewydolnością serca i zagwarantowanie im dostępu do skutecznych terapii.
Serdeczne gratulujemy Pani Patrycji Piekutowskiej, ambasadorce Fundacji Serce Dziecka, zdobycia 1 miejsca w plebiscycie czytelników Pulsu Biznesu – Kobieta Biznesu 2020 w kategorii Działalność społeczna. Pani Patrycja, mama chłopca z wadą serca, od lat wspiera działania naszej Fundacji. Była między innymi pomysłodawczynią koncertów „Otwarte Serca”, dzięki którym Fundacja Serce Dziecka zbierała środki na wyposażenie oddziałów kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i ogromnie cieszymy się, że czytelnicy docenili ogrom pracy społecznej jaką wykonuje Pani Patrycja. Życzymy wielu sukcesów w tych działaniach w przyszłości.
Z okazji Dnia Wolontariusza wszystkim wolontariuszom naszej Fundacji składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za każde Wasze działanie, każdy uśmiech, każdą godzinę poświęconą pracy na rzecz naszych Podopiecznych i Fundacji Serce Dziecka.
Kochani! Wasze zaangażowanie i pomoc są nieocenione. Dziękujemy i prosimy o więcej. Dla dzieci z wadami serca.
Zachęcamy do włączania się w działania naszej Fundacji, Dzieci z wadami serca są w każdym zakątku Polski. Możemy wspólnie im pomóc.
#DzienWolontariusza #SercedlaSerca
W Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego
w Poznaniu po raz pierwszy w Polsce wszczepiono kardiowerter-defibrylator
z funkcją stymulacji resynchronizującej z opcją transmisji danych w oparciu o technologię bluetooth. Układ Neutrino CRT (HF) zaimplantowano 67-letniemu pacjentowi z niewydolnością serca.
26 milionów osób na całym świecie cierpi na Niewydolność Serca
Niewielu z nich wie co to jest... większość nie!
Życie z Niewydolnością Serca jest trudne.
Zrozum jak to jest być zagrożonym!
odegraj swoją rolą #NSświadomość ❤️
Pilna zbiórka na operację serca Jasia! Wielowodzie, postępująca niewydolność sercowo-krążeniowa i kurczliwość lewej komory na znikomym poziomie, to właściwie większość informacji, jakie rodzice zapamiętali. Jeszcze tego samego dnia zapadła szokująca diagnoza: krytyczna stenoza aortalna, dysfunkcja lewej komory serca, wada zastawki mitralnej, liczna fibroelastoza.
Trwa pilna zbiórka środków na operację serca Zuzi w Bostonie. U Zuzi zdiagnozowano RVOT, czyli zwężenie drogi odpływu z prawej komory. Konieczny jest kolejny zabieg, tym razem w krążeniu pozaustrojowym. Aby uratować życie Zuzi musimy zebrać 1,5 mln złotych. Jesteśmy pewni, że z Waszą pomocą się nam to uda.
W dniach 17-24 listopada 2020 roku odbędzie się międzynarodowy Tydzień Świadomości Migotania Przedsionków (AF Awarness Week). Fundacja Serce dla Arytmii przy wsparciu ekspertów przygotowała praktyczny przewodnik dla pacjentów i wytyczne postepowania w dobie epidemii COVID-19. W ramach kampanii eksperci podyskutują o najnowszych zaleceniach naukowych i wynikach badań w obszarze migotania przedsionków.
Rusza drugi etap międzynarodowego projektu badawczego poświęconego opracowaniu, weryfikacji i wprowadzeniu do praktyki klinicznej w krajach Unii Europejskiej doskonalszego, indywidualizowanego dla każdego pacjenta po zawale serca systemu kwalifikacji do implantacji automatycznych kardiowerterów-defibrylatorów (ICD).
"Popieram rodziców dzieci z niepełnosprawnością którzy chcą mieć prawo do pracy zarobkowej będąc jednocześnie na świadczeniu pielęgnacyjnym jako opiekun osoby niepełnosprawnej."
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Mirosława Zielińskiego, prezesa Krajowego forum na rzecz terapii chorób rzadkich.
Julka ma 3 lata i skomplikowaną wadę serca. Tylko trzecia i ostatnia już operacja może uratować życie Julki.
35 lat temu, 5 listopada 1985 roku, w Zabrzu, Prof. Zbigniew Religa przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce.
Epidemia nie zwalnia niestety tempa, a my nie zwalniamy tempa w walce z nią. Fundacja Serce Dziecka zakupiła kolejne partie środków ochronnych dla oddziałów kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.
Mechaniczne wspomaganie krążenia (LVAD) to terapia stosowana u osób z zaawansowaną niewydolnością krążenia. Połączona z sercem pompa pomaga ustabilizować układ krążenia pacjenta i w dobrym stanie doczekać do przeszczepu serca. W wielu przypadkach służy jako terapia docelowa. Leczenie LVAD wydłuża czas i poprawia jakość życia chorych jedynie wówczas, gdy nie jest zastosowane zbyt późno. Z tego powodu warto uważnie kwalifikować pacjentów – mówi dr hab. n. med. Piotr Siondalski, kardiochirurg i transplantolog z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dziś Światowy Dzień Donacji i Transplantacji, który w Polsce po raz pierwszy obchodzony był w 2005r.
Celem Dnia jest promocja transplantacji oraz dawstwa narządów w tym serca, szpiku oraz krwi.
Z serca dziękujemy każdemu, kto przekazał 1% naszym Podopiecznym ❤️
Z 1% podatku otrzymaliśmy ponad 9️⃣ mln. zł. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie.
Dzięki Wam dzieci z wadami serca otrzymają pomoc na leczenie i rehabilitacje, a do szpitali kupimy potrzebny sprzęt medyczny oraz środki ochronne.
#SerceDziecka #1procent_dzieci_WWS
Najnowsze technologie stosowane w diagnostyce i terapii migotania przedsionków, niewyjaśnionych omdleń, udarów kryptogennych oraz kardiologicznych i arytmicznych powikłań COVID-19 będą tematami przewodnimi Konferencji e-WDR 2020. Doroczne spotkanie najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie elektrofizjologii i elektroterapii z Polski i z zagranicy odbędzie się w dniach: 26 października - 6 listopada 2020 roku na platformie www.wdobrymrytmie.pl/online.
Dla naszej Fundacji to najsmutniejszy dzień w roku. Myślami jesteśmy dziś ze wszystkimi naszymi Podopiecznymi, którzy od nas odeszli. Pamiętamy.
Fundacja Serce Dziecka składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom, którzy z poświęceniem walczą dziś na froncie #koronawirus o edukację naszych dzieci. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Nauczycieli uczących dzieci wymagające specjalnej troski edukacyjnej, przewlekle chorych. Życzymy Państwu dużo zdrowia i satysfakcji we wspaniałej, ale trudnej pracy.
Fundacja Serce Dziecka przekazała do Centrum Zdrowia Dziecka fotele dla medyków z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, którzy spędzają godziny opiekując się dziećmi po operacjach.
Oby służyły jak najlepiej!
Wystarczy, że 11.11 napiszecie dyktando i w głosowaniu wybierzecie cel Fundacja Serce Dziecka. Za każdy Wasz udział organizator przekaże 1zł organizacji, która wygra w głosowaniu.
Rozmowa z prof. Jarosławem Kaźmierczakiem. Nawet 75-78 tysięcy nowych przypadków zawałów serca stwierdza się w Polsce każdego roku. Na niewydolność serca cierpi łącznie około 1,2-1,3 miliona Polaków. Schorzenia sercowo naczyniowe jeszcze przed erą COVID-19 były określane mianem epidemii. Na szczepionkę na koronawirusa wciąż jeszcze czekamy, ale w przypadku schorzeń sercowo-naczyniowych już dziś dysponujemy skutecznymi narzędziami do walki – mówi prof. Jarosław Kaźmierczak, konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii.
Kolejna dobra wiadomość w tym tygodniu! Kolejna szczęśliwie zakończona zbiórka środków na operację. Staś ma urodzić się z krytyczną wadą serca. Operacja może uratować serce maluszka. Dzięki dobrym sercom 5 256 osób rodzice Stasia zebrali środki na konieczną operację serca ‼️
Zebranych zostało 410 141 złotych ‼️
Drodzy Doktorzy
W dniu Waszego Święta składamy Wam najgorętsze życzenia satysfakcji z pracy, spełnienia w walce o życie każdego pacjenta. Dziękujemy za każde uratowane serce naszych Podopiecznych.
#SerceDziecka #WSPIERAMMEDYKA
Udało się! Dzięki dobrym sercom 18 345 osób Nikoś zebrał środki na wyjazd i operację serca w Genewie ‼️
Zebranych zostało 902 088 złotych ‼️‼️ Dziękujemy <3
Informujemy, że Szpital Medicover nawiązał współpracę z zespołem prof. Marzeny Dębskiej w zakresie wewnątrzmacicznych operacji wad serca. W sierpniu w Szpitalu Medicover zostały przeprowadzone dwie niezwykle skomplikowane, wewnątrzmaciczne operacje plastyki zastawek serca u dzieci przed narodzeniem
Dziś Światowy Dzień Serca.
Serce - to co każdy z nas ma najcenniejszego. Symbol miłości, wsparcia, dobra. Serce - coś bez czego nie da się żyć. Czego nie da się odtworzyć.
Drogie uczestniczki konkursu!
Bardzo dziękujemy za Wasz udział i wkład. Byliśmy szczerze poruszeni ilością i głębokością Waszych wpisów, które dowodzą, że cuda są możliwe i każdego dnia są wśród nas.
Wybór nie był łatwy, dlatego z radością informujemy, że Wydawnictwo eSPe przekazało dodatkowe 3 egzemplarze książki, więc w sumie wyłonionych zostało 7 laureatek naszego konkursu.
24 października 2020 odbędzie się jubileuszowa, X Konferencja Sekcji Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Konferencja odbędzie się w wersji on-line. Zapraszamy
Dotarły do nas świeżutkie egzemplarze książki Emilii Litwinko "Cuda są możliwe" pod patronatem medialnym Fundacja Serce Dziecka.
Oglosiliśmy konkurs na naszym profilu na FB. Do wygrania 4️⃣4 egzemplarze tej wyjątkowej powieści.
W zeszłym tygodniu dzieliliśmy się z Wami podziękowaniami jakie otrzymaliśmy od dzieci z Zespołu nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej. Dziś zdjęcia ze zdalnej nauki, dzięki przekazanym przez Fundację Serce Dziecka tabletom.
Cudowne, własnoręcznie przygotowane przez dzieci podziękowania trafiły do nas w dniu wczorajszym. Fundacja przekazała do Zespołu nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy tablety, żeby wspomóc zdalne nauczanie w pandemii.
W Fundacja Serce Dziecka o tym, że cuda nie tylko się zdarzają, ale są z nami na co dzień wiemy doskonale. Właśnie dlatego z radością objęliśmy patronat medialny nad premierą powieści Emilii Litwinko pod tym właśnie tytułem.
Forum organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce poświęcone w całości pacjentom kardiologicznym i dla pacjentów kardiologicznych. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Forum odbędzie się w on-line w dniach 14-18 września 2020 r.
Wracamy do tematu wstrzymania programu operacji na sercach płodów, który był prowadzony w Szpitalu Bielańskim przez zespół lekarzy: prof. Marzenę Dębską, prof. Joannę Szymkiewicz-Dangel oraz doktora Adama Koleśnika. Lekarze ratowali życia małych pacjentów do kwietnia 2020 r. Program funkcjonował przez 9 lat. Problemy zaczęły się po śmierci prof. Dębskiego.
Najnowsze wyniki badań Nikosia wykazały, że stan jego serduszka jest tragiczny… W konsekwencji źle przeprowadzonej operacji uszkodzone zostały tętnice płucne, co poważnie zagraża życiu naszego Nikosia. Pomóż i wpłać dziś!
W związku problemami w organizacji nauczania dla uczniów chorych przewlekle oraz z niepełnosprawnością, uruchomiliśmy dla Państwa telefoniczny dyżur specjalisty pedagoga.
Mamy miesiąc by uratować życie Stasia. Badanie połówkowe i szok! Tak nie miało to wszystko wyglądać! Nasz synek jest bardzo chory, a jeszcze nie zdążył przyjść na świat. Życie, które rozwijało się pod moim sercem, jest teraz w śmiertelnym niebezpieczeństwie! Teraz już wiem, że nie urodzę, trzymając za ręce męża, że nie będę mogła przytulić Stasia i płakać ze szczęścia na jego widok! Kiedy przyjdzie ten dzień, będę umierała ze strachu, będę nasłuchiwała czy Staś płacze, czy lekarze zdołają mu od razu pomóc. Boję się tego dnia, choć wiem, ze jest nieunikniony. Nie powstrzymam porodu, choć tak bardzo chciałabym nadal nosić w brzuchu moje dziecko – tam, gdzie do porodu będzie bezpieczne.
Robert Lewandowski na konferencji opowiada skąd pomysł słynnego zdjęcia z Pucharem Ligii Mistrzów‼️ 🏆🏆🏆
Chcesz wiedzieć - posłuchaj!
Zaburzona sekwencja skurczu komór serca często wiąże się z jego niewydolnością. Wielu pacjentom mogą pomóc stymulatory i kardiowertery-defibrylatory z funkcją resynchronizacji. Układy pomagają uporządkować skurcze serca i poprawić samopoczucie pacjenta – mówi dr hab. n. med. Maciej Kempa, przewodniczący-elekt Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
W Polsce wszczepia się około 30 tys. stymulatorów serca rocznie. Urządzenia te mogą poprawić stan zdrowia i jakość życia chorych. O trendach w rozwoju stałej stymulacji serca mówi dr hab. n. med. Maciej Sterliński, prof. Narodowego Instytutu Kardiologii, ekspert Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Dwie trzecie z 1,2 miliona chorych z niewydolnością serca to osoby z chorobą niedokrwienną serca i po zwale serca. Większość z nich za późno trafiła do szpitala. Jak koronawirus wpłynął na sytuację pacjentów i jaką rolę w poprawie rokowań chorych z zawałem serca mają kampanie świadomościowe, mówi prof. Mariusz Gąsior, kierownik III Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii SUM.
4 sierpnia zmarł prof. Stanisław Pasyk, wybitny lekarz, wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kardiologii w Zabrzu (obecnie Śląskie Centrum Chorób Serca), pionier nowoczesnej kardiologii. Profesora wspomina i żegna zabrzańska społeczność kardiologiczna.
Fundacja Serce Dziecka rozpoczęła zabiegi o zmianę wytycznych dotyczących powrotu do szkół dzieci z chorobami przewlekłymi w trakcie trwającej panemii koronawirusa. Apelujemy o wydanie szczegółowych zaleceń uregulowanych prawnie, dotyczących możliwości zdalnej edukacji dzieci i młodzieży z chorobami przewlekłymi oraz ich rodzeństwa w okresie pandemii.
Dr n. med. Maria Miszczak-Knecht z Kliniki Kardiologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie została nowym konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii dziecięcej.
Już 9️⃣ sierpnia w Kotorydzu pod Warszawą (gmina Tarczyn, powiat piaseczyński) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Wrak Race z dedykacją dla Matyldy Róg.
Fundacja Serce Dziecka rozpoczęła zabiegi w Ministerstwie Zdrowia o przywrócenie Programu interwencji kardiologicznych u płodów, który został zamknięty 2 kwietnia 2020r.
Kardiomiopatie to grupa zróżnicowanych schorzeń, dla których wspólnym mianownikiem jest patologiczna przebudowa mięśnia sercowego prowadząca do jego dysfunkcji. Dlaczego serce się rozszerza, czy to schorzenia dziedziczne i jakie są możliwości leczenia, mówi dr hab. n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Jak i dlaczego w ludzkim sercu tworzy się prąd? Czym jest badanie EKG i kiedy się je wykonuje? Odpowiada prof. Maciej Sterliński, członek Zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Z radością dzielimy się z Wami wiadomością, że rodzice małych pacjentów w Klinice Kardiologii CZMP w Łodzi mogą już przebywać z dziećmi w klinice w lepszych warunkach. Przekazaliśmy do kliniki łóżka dla rodziców. Mamy nadzieję, że będą wygodne i pozwolą na trochę wytchnienia zmęczonym rodzicom. 🛏 🛌🛌🛌
Młodzi Podopieczni Fundacji Serce Dziecka nawet podczas letniego wyjazdu rehabilitacyjnego pamiętają o lekarzach
i całym personelu medycznym, którzy na froncie pandemii nieprzerwanie leczą dzieci z wadami serca. Dziękujemy ❤️💪
#SerceDziecka #koronawirus
Rozmowa z prof. Adamem Witkowskim: Epidemia COVID-19 pozwoliła zweryfikować założenia dotyczące systemu opieki zdrowotnej. Zdefiniowaliśmy świadczenia i projekty, będące ważną szansą na poprawę efektywności i oszczędności w systemie. Do sukcesu niezbędne jest jednak optymalne finansowanie - uważa prof. Adam Witkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
8-letnia Zosia jest pierwszym dzieckiem w tym roku, któremu przeszczepiono serce. Przeszczep pomimo trwającej pandemii wykonali lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu
PODZIĘKOWANIA DLA FUNDACJI
Dostaliśmy piękne podziękowania od Zarządu Spółki Copernicus Podmiotu Leczniczego w Gdańsk ❤️ jesteśmy wzruszeni i działamy dalej 💪
Czy COVID-19 może zagrażać życiu pacjentów z arytmiami? Kiedy poczekać z zabiegami stosowanymi w terapii zaburzeń rytmu serca, a kiedy pilnie wezwać pomoc? Na najczęściej zadawane przez pacjentów kardiologicznych pytania odpowiada prof. Marcin Grabowski, ekspert Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, rzecznik Zarządu Głównego PTK.
#WSPIERAMMEDYKA
Tym razem mali pacjenci i rodzice wspierają medyków z Kliniki Kardiologii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Drodzy Medycy dziękujemy i jesteśmy z Wami ❤️
#SerceDziecka #wspierammedyka
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Tatusiów
Dziś ktoś napisał, że "1 Ojciec ważniejszy niż 1️00 nauczycieli". Popieramy 💪❤️
Dużo miłości i satysfakcji z ojcowania.
Kolejna odsłona akcji Fundacja Serce Dziecka #WSPIERAMMEDYKA. Tym razem nasza pomoc trafiła do szpitala w Bydgoszczy. A środki ochronne zostały zakupione z 13 emerytury Pani Zofii pochodzącej z Bydgoszczy. Pięknie dziękujemy za taki wspaniały gest.
Dziękujemy medykom za ten trudny czas. Jesteśmy z Wami i pomagamy tam, gdzie tej pomocy potrzebujecie! Wciąż przekazujemy niezbędny sprzęt.
#SerceDziecka #wspierammedyka #koronawirus
Powstaje pierwsze na świecie miękkie sztuczne serce, które może uratować tysiące ludzi oczekujących na przeszczep.
„Serce hybrydowe” będzie pierwszym w historii wykonanym z miękkich sztucznych mięśni i czujników, a następnie pokryte ludzką tkanką wyhodowaną w laboratorium.
Fundacja Serce Dziecka przekazała rejestratory EKG ‼️ do Kliniki Kardiologii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sprzęt w imieniu Kliniki odebrał prof. Tomasz Moszura.
Mamy nadzieję, że będą dobrze służyły małym pacjentom
16 sesji wykładowych, 37 wykładowców i ponad 1000 uczestników - za nami e-POLSTIM 2020. Doroczna konferencja Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbyła się w dniach 4-6 czerwca, po raz pierwszy w formule serii webinariów internetowych.
Epidemia SARS-CoV-2 spowodowała istotne zmiany w organizacji opieki zdrowotnej. Czy z chorobami przewlekłymi, takimi jak niewydolność serca, można zgłaszać się do przychodni po stale przyjmowane leki i na badania? Kiedy i jak skorzystać z telekonsultacji? Jak przygotować się do zdalnej wizyty i czy trzeba za nią zapłacić? Instrukcję dla pacjentów przedstawia dr n. med. Piotr Lodziński z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Działające w porozumieniu kardiologiczne stowarzyszenia pacjenckie
inicjują kampanię, by zwrócić uwagę na problem niewydolności serca w Polsce
rozmowa z Prof. Jadwigą Nessler
Epidemia w dobie pandemii to scenariusz więcej niż prawdopodobny. Skala niewydolności serca przyrasta dramatycznie, a w jej terapii nic nie będzie takie samo, jak przed pandemią COVID-19. Koronawirus wymusił wdrożenie pewnych rozwiązań programu KONS. Najwyższy czas na implementację całej strategii – mówi prof. Jadwiga Nessler, Kierownik Kliniki Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Collegium Medicum UJ.
„Pacjenci kardiologiczni to największa grupa chorych w Polsce, niestety problemy tej grupy nie maleją. Wyzwań jest coraz więcej, ale mamy wrażenie, że system opieki zdrowotnej nie odpowiada na nasze potrzeby. Dlatego wspólnie z fundacjami i stowarzyszeniami pacjenckimi stworzyliśmy Porozumienie Organizacji Kardiologicznych ( POK ) i transplantacyjnych, aby integrować środowisko chorych i mówić jednym głosem w sprawach tak licznej populacji cierpiących na schorzenia serca i układu krążenia. Tylko wspólne działania mogą przynieść wymierne efekty“ - mówi Agnieszka Wołczenko, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce.
Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, a w szczególności naszym Podopiecznym, składamy życzenia zdrowia i szczęścia. Życzymy, abyście doświadczali w życiu jak najwięcej troski i miłości, a radosna zabawa i nauka pozwalały Wam pięknie się rozwijać. Kochani! Bądźcie sobą!
Piękne, kolorowe maseczki od Lunia Bonder przekazaliśmy do medyków w oddziałach dziecięcych. Bardzo dziękujemy za wsparcie!
Mamy nadzieję, że radosne, kolorowe maseczki pozwolą małym pacjentom z większym zaufaniem podchodzić do szeregu badań i zabiegów, które przechodzą na oddziałach.
Kto wie, może nawet będą przyczynkiem do inspirującej zabawy, gry czy kreatywnych opowieści o "doktor łące" albo "łaciatym doktorze" 😄
#SerceDziecka #WSPIERAMMEDYKA
27 maja to świetna okazja, by przypomnieć o ludziach, od których tak bardzo zależy proces leczenia naszych pacjentów. Szczególnie widzimy i doceniamy Ich pracę w okresie trwającej pandemii kiedy ciężko pracując w laboratoriach codziennie wykonują dziesiątki tysięcy testów na obecność wirusa i starając się wynaleźć szczepionkę, która znów pozwoli nam poczuć się bezpiecznie. Wszystkiego dobrego dla wszystkich diagnostów!
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam 🌺🌹🌷🤱🤰
Dużo miłości, ciepła i radości z najpiękniejszej roli życia. Cierpliwości, wytrwałości i spełnienia.
No i udało się! Odznaki "Dzielnego Epidemiologa" wraz z nagrodami od firmy Mattel i zestawami ochrony osobistej wyjechały do zdobywców. Gratulujemy!
#WSPIERAMMEDYKA
Fundacja Serce Dziecka i jej Podopieczni z całego serca wspierają medyków w tym trudnym czasie. Jeśli chcecie również pokazać swoje zaangażowanie zachęcamy zróbcie zdjęcie z tabliczką akcji i umieszczajcie w komentarzach do postu lub przesyłajcie do nas mailem. Będziemy je publikować w naszych social mediach. Pokażmy, ze jest nas wielu. Wdzięcznych za troskę i opiekę.
BRAKI KRWI W BANKACH
Znów w bankach krwi są braki, więc jeśli tylko jesteś zdrowy zachęcamy podziel się krwią. Na krew czekają dzieci z wadami serca przy niezbędnych operacjach ratujących życie, ale też osoby chore na nowotwory i wiele innych schorzeń.
Zachęcamy. Zespół Fundacji oddaje :)
#SerceDziecka #podzielsięKRWIĄ
W tym szczególnym dniu wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom, którzy z troską opiekują się wszystkimi chorymi, w szczególności zaś dziećmi z wadami serca, składamy najserdeczniejsze życzenia.
Z głębokim smutkiem żegnamy Panią Eleonorę Galicę-Zarembę ps. Maja, Honorową Przewodniczącą Rady Fundacji.
Wątpliwe wyniki posiewu krwi i badania echokardiograficznego oraz niewyjaśniona gorączka u pacjenta z podejrzeniem infekcji związanej ze wszczepionym urządzeniem do elektroterapii mogą być podstawą do wykonania hybrydowej procedury PET CT. Badanie z zakresu medycyny nuklearnej pomaga w wykryciu powikłań infekcyjnych. Dzięki tej technice można też potwierdzić bądź wykluczyć obecność nowotworów, chorób autoimmunologicznych czy schorzeń tkanki łącznej. Wszystkie ogniska infekcji widoczne są w czasie jednego badania.
Fundacja Serce Dziecka pomaga w walce z COVID - 19. Fundacja zakupiła i przekazała do klinik kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej środki ochrony osobistej za 120 000 złotych. Podopieczni Fundacji przekazali na ten cel 70 000 złotych
BADANIE GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W SPRAWIE WPŁYWU COVID 19 NA PACJENTÓW Z WWS
Szanowni Państwo, Rodzice naszych małych pacjentów,
Zdajemy sobie sprawę z obaw i niepokoju jaki budzi pandemia COVID-19 u rodzin dzieci oraz dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Obecnie brakuje danych, by potwierdzić lub wykluczyć ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (infekcji SARS-CoV-2) w tej grupie pacjentów.
Wykonywanie kontroli z użyciem systemów telemedycznych oraz odroczenie planowych wizyt kontrolnych na okres po zakończeniu stanu epidemicznego – to zalecenia Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego dla pacjentów z Elektronicznymi Urządzeniami Wszczepialnych (CIED) na czas epidemii COVID-19. Kardiolodzy elektrofizjolodzy odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.
Teraz Rodzice mogą już wygodnie czuwać przy dzieciach przez czas pobytu na Oddziale Intensywnej Terapii Centrum Zdrowia Dziecka. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi do oddziału dotarły krzesła zakupione przez Fundacja Serce Dziecka.
Zapraszamy Was dziś do zdobycia odznaki "Dzielnego epidemiologa". Wszystkie dzieci, które w terminie 11.04-26.04 wykonają zadania otrzymają od Fundacja Serce Dziecka grupa odznakę "Dzielnego Epidemiologa", zestaw ochronny oraz niespodziankę:) Tak więc warto zabrać się do dzieła!
W tym szczególnym dniu wszystkim Medykom Dziękujemy i życzymy zdrowia i dużo siły do walki. Dlatego w trosce o Was i Pacjentów wysyłamy dziś do szpitali kolejne 10 000 szt. sprzętu ochrony osobistej . Bezpiecznie wracajcie do swoich rodzin.
Kampania 1% w czasie epidemii to nowe wyzwania. Wesprzyj Fundację i powieś banner na swoim ogrodzeniu. Pomóż nam zebrać środki na wsparcie Podopiecznych przez cały kolejny rok.
Fundacja Serce Dziecka przekaże 20 000 środków ochrony osobistej do klinik kardiologii dziecięcej. Wesprzyj zbiórkę środków na kolejne zakupy!
Informujemy, że w obliczu zaistniałej sytuacji związanej z postępującą epidemią SARS-CoV-2 (koronawirus) biuro Fundacji pracuje w ograniczonym składzie
Sukces polskiego zespołu naukowe pod kierownictwem prof. Marcina Drąga z Politechniki Wrocławskiej. Zespół rozpracował enzym, którego działanie może znacząco pomóc w walce z koronawirusem CoV-2.
Czas pandemii, to czas dużego stresu i obaw o bezpieczeństwo dzieci z wadami serca. Tymczasem dla dzieci z kardiologicznymi problemami nie ma żadnych szczególnych zaleceń, które świadczyłyby o wyjątkowym ryzyku związanym z wirusem i chorobą COVID – 19.
Pacjenci ze zdiagnozowanymi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego mogą żyć dłużej. Receptą jest zdrowy styl życia, odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń lekarzy – przekonuje dr hab. med. Paweł Balsam z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
4 lutego 1980 roku w Johns Hopkins Hospital w Baltimore w USA amerykański kardiolog polskiego pochodzenia dr Michel Mirowski z powodzeniem wszczepił pacjentowi pierwszy automatyczny defibrylator. Mimo trudnych początków, implantowany defibrylator, a następnie kardiowerter-defibrylator (ICD) znalazły stałe i szerokie zastosowanie w terapii zaburzeń rytmu serca. Dziś ICD jest jedną z uznanych metod we współczesnej kardiologii.
Tłusty Czwartek w IX Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy przebiegł pod znakiem akcji charytatywnej na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca będącymi podopiecznymi Fundacji Serce Dziecka oraz wykładu na temat "Transplantologia - fakty i mity". Na stoisku prowadzonym przez klasę 1G oraz Samorząd Uczniowski mogliśmy zakupić pyszne słodkie wypieki przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz pączki z piekarni firmy Piotr i Paweł, która była partnerem akcji. Cieszymy się, że połączenie działania na rzecz pomocy dzieciom z wrodzonymi wadami serca spotkało się z tak dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego.
Pacjent z wszczepionym urządzeniem kardiologicznym może i powinien żyć jak najbardziej swobodnie. Jednocześnie warto pamiętać o zwiększonym ryzyku, związanym z niektórymi czynnościami. O trzech rodzajach potencjalnych zagrożeń związanych z wykonaniem tatuażu lub piercingiem mówi prof. Marcin Grabowski, kierownik Oddziału Elektrokardiologii I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert elektroterapii Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Ignaś Bisiorek – czteromiesięczny chłopiec, który walczy o życie, pomimo tego że świat nie dawał mu żadnych szans. Nadzieją jest operacja serca w Rzymie u Prof. Carottiego.
Jeśli kochasz programowanie, jeśli chcesz podzielić się ze światem swoimi umiejętnościami a przy tym wygrać 10 000 zł i .... jednocześnie pomóc małemu Leonkowi, który urodził się z połową serduszka - to nie zwlekaj i już dziś zgłoś się!
Prof. Jacek Moll został wyróżniony nagrodą zaufania ,,Złoty OTIS” za dorobek życia w medycynie. Prof. Moll wieloletni kierownik Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, jest jednym z najwybitniejszych polskich kardiochirurgów dziecięcych.
14 lutego większość osób kojarzy się ze Świętem Zakochanych, ale dla setek tysięcy dzieci i rodziców na całym świecie to dzień radości z bicia serca. To też dzień szerzenia wiedzy, wśród osób których szczęśliwie wrodzona wada serca nie dotknęła.
Lekarze z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi uratowali życie małemu Alankowi. Wykonali zabieg, którego nie chcieli się podjąć leczący go dotychczas niemieccy lekarze. Alan ma pół serca, nie wykształciła się jego lewa komora, co sprawia że chłopiec ma zakrzepnięte dwie żyły udowe, żyłę główną dolną i górną oraz obie szyjne.
Dziś rusza wspaniała inicjatywa Charytatywny Wirtualny Bieg Walentynkowy! , z którego część środków zostanie przekazana na Fundacja Serce Dziecka. Dołącz do biegu!
W tym szczególnym dniu kierujemy nasze myśli i słowa do dzieci z wadami serca, ale również do wszystkich chorych na całym świecie. Bądźcie silni duchem i wiarą, że medycyna i tempo rozwoju nauki będzie potrafiło przywrócić wszystkich chorych do zdrowia i pełni sił.
Fundacja Serce Dziecka poszukuje Pracownika biurowego w pełnym wymiarze godzin.
Praca w siedzibie Fundacji w Warszawie. Oferujemy pracę w przyjaznej atmosferze, możliwość samorealizacji i rozwoju zawodowego, możliwość wdrażania własnych pomysłów, niezbędne narzędzia pracy.
Profesor Andrzej Kansy w dniu 28 stycznia 2020 przejął kierownictwo Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka z rąk Profesora Bohdana Maruszewskiego. Dziękujemy Panu Profesowi Bohdanowi Maruszewskiemu za pełną zaangażowania wieloletnią pracę i ofiarne ratowanie naszych serduszkowych maluszków. Gratulujemy Panu Profesorowi Andrzejowi Kansemu nowego stanowiska i życzymy wielu sukcesów.
Turnus klimatyczny Dąbki 2020 – zapisy
W tym roku odbędzie się jubileuszowy 10 turnus klimatyczny dla naszych serduszkowych rodzin.
Turnus odbędzie się w terminie 27.06-11.07.2020r. w ośrodku Geovita w Dąbkach. Czeka nas jak zwykle dużo zabawy na świeżym powietrzu, moc atrakcji i niespodzianek oraz wiedzy z zakresu opieki i leczenia dzieci z wadami serca.
Przeprowadzony w marcu ubiegłego roku jednoczesny przeszczep narządów szyi i szpiku u ciężko poparzonego 6-letniego Tymka został uznany za najlepszą operację rekonstrukcyjną na świecie w 2019 r. przez American Society for Reconstructive Microsurgery.
Nagrodę tę przyznano podczas zakończonego niedawno w Stanach Zjednoczonych dorocznego zjazdu tego towarzystwa, zrzeszającego ok. 950 czołowych chirurgów rekonstrukcyjnych z całego świata, szefowi zespołu i kierownikowi Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w gliwickim oddziale Narodowego Instytutu Onkologii, prof. Adamowi Maciejewskiemu.
W Gdańsku wykonano pionierską operację kardiochirurgiczną, polegającą na implantacji elektrod epikardialnych (nasierdziowych) u dziecka bez wykonywania sternotomii. Co szczególnie istotne, elektrody umieszczono na ścianie prawego przedsionka i lewej komory serca, co jest optymalnym rozwiązaniem. 13-letnia pacjentka zniosła zabieg bardzo dobrze. Dzięki zastosowanej metodzie układ żylny dziewczynki nie został naruszony, co praktycznie wyeliminowało możliwość wystąpienia wielu znanych powikłań elektroterapii
Duszność, spadek tolerancji wysiłku, omdlenia z pewnością powinny zwrócić naszą uwagę i zmotywować do odwiedzenia lekarza. Dr Ewa Jędrzejczyk-Patej opowie o tym jakie jeszcze objawy powinny wzbudzić nasz niepokój i skłonić do wizyty u kardiologa.
Fundacja Serce Dziecka wraz z Mattel i Allegro wręczyła małym pacjentom z dziecięcych oddziałów kardiologicznych setki świątecznych prezentów. Mamy nadzieję, że dzięki temu Ich święta były choć trochę cieplejsze.
Julcia urodziła się z ciężką postacią kardiomiopatii przerostowej ze znacznie upośledzoną funkcją mięśnia sercowego. Jej małe, bardzo chore serduszko jest jednocześnie niezwykle walecznym sercem.
Nowy program edukacyjny dla pacjentów kardiologicznych.
Nowy cykl koncertów Patrycji Piekutowskiej
Wrodzona wada serca. I co dalej? Coraz więcej naszych Podopiecznych i ich rodzin musi zacząć odpowiadać sobie na to pytanie. Jak wejść w dorosłość z wadą serca? Jak samodzielnie funkcjonować?
O czym trzeba pamiętać, szykując transport? Jak przygotować do niego chorego?
Wybitna kardiolożka odebrała odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.
1 listopada – wyjątkowy dzień w kalendarzu i w naszych sercach. Dziś szczególnie mocno wspominamy wszystkich naszych Podopiecznych, których nie ma już z nami.
Licytuj wyjątkowe przedmioty i zrób prezent na Święta dla dzieci w szpitalach!
Fundacja Serce Dziecka i Medycyna Praktyczna nawiązały współpracę. To okazja do wzajemnego rozwoju oraz wymiany doświadczeń i wiedzy.
To był rekordowy rok dla Fundacji Serce Dziecka. Dzięki Wam zebraliśmy z 1% 9 581 149 zł!
Pomagać każdy może, niezależnie od wieku!
Światowy Dzień Serca to doskonała okazja do działań edukacyjnych i promujących troskę o zdrowie. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, któremu patronujemy.
Zebrać jak najwięcej nowych zabawek, maskotek, książeczek, gier dydaktycznych i artykułów szkolnych. To cel akcji „Biały Miś”, którą już po raz piąty organizują nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy. Tegoroczna inicjatywa odbędzie się w dniach 01.10.2019 – 01.12.2019.
O serce trzeba dbać – nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Z okazji Światowego Dnia Serca proponujemy kilka zasad, które pomogą nam utrzymać serce w dobrej kondycji na co dzień. Nie tylko od święta.
Zapisz się już dziś na kolejną edycję Akademii Serca!
Implantacja stymulatora serca lub kardiowertera-defibrylatora to dla wielu pacjentów stres i nowa sytuacja, z którą uczą się żyć na nowo. Wiele wątpliwości dotyczy codziennej aktywności, w tym życia płciowego. Na pytania odpowiada dr hab. n. med. Maciej Kempa, ekspert Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Dwóch bohaterów postanowiło wyruszyć na rowerach do Rzymu. Przejadą blisko 2000 km, żeby zebrać środki na rehabilitację dla Podopiecznych Serca Dziecka.
Zapraszamy na XIV Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care pt: „EBHC, VBHC or Just Health Care?”, które odbędzie się w dniach 7-8 października 2019 r. w Krakowie.
Zakończyliśmy kolejną edycję Turnusu Klimatycznego dla naszych Podopiecznych. Podobnie jak przez ostatnie trzy lata, gościliśmy w ośrodku Geovita w nadmorskich Dąbkach.
Fundacja Serce Dziecka zmienił siedzibę.
Nowy adres Fundacji: ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa.
Numery telefonów nie ulegają zmianie.
Od 1 czerwca faktury na Fundację powinny być wystawiane na adres: Fundacja Serce Dziecka ul. Dereniowa 2/6 02-776 Warszawa NIP 951 220 72 00
Już od tygodnia jesteśmy w Dąbkach, na Turnusie Klimatycznym z naszymi Podopiecznymi. Bawimy się świetnie, a to przecież jeszcze nie koniec atrakcji!
W Śląskim Centrum Chorób Serca otwarto 26 czerwca 2019 roku nową Pracownię Elektrofizjologii i Stymulacji Serca. W historycznym miejscu, znanym z pierwszych przeszczepów serca Profesora Zbigniewa Religi, utworzono salę do zabiegów elektroterapii serca oraz pracownię hybrydową, wykorzystywaną między innymi do zabiegów ablacji i leczenia powikłań procedur elektroterapii.
Fundacja Serce Dziecka partnerem na Pierwszej Młodzieżowej Konferencji Klimatycznej Youth Climate Conference.
Już tylko nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od wyjazdu do Dąbek na tegoroczny turnus klimatyczny! Tradycyjnie już odbędzie się on pod hasłem „Wzmocnijmy nasze serca latem”.
Fundacja Serce Dziecka została partnerem Brzydali - edukacyjnych maskotek dla dzieci. Część dochodu ze sprzedaży maskotek i breloczków trafi do FSD jako wsparcie działalności statutowej.
Kim jest elektrofizjolog, jak wygląda ta ścieżka kariery w medycynie, ilu jest w Polsce specjalistów elektrofizjologów – opowiadają eksperci Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
W piątek 31 maja licealiści z Ligi Warszawskich Liceów wraz z Małgorzatą Słomczyńską z okazji Dnia Dziecka odwiedzili pacjentów Kliniki Kardiologii Szpitala Pediatrycznego WUM przy ul. Żwirki i Wigury.
Liga Warszawskich Liceów wspiera Podopiecznych Fundacji
W dniach od 20 do 24 maja 2019 roku w większości mazowieckich szkół Helen Doron jak i w wybranych szkołach w całej Polski, odbędzie się akcja liczenia słówek angielskich wypowiedzianych bądź napisanych przez uczniów, nauczycieli i mamy pracujące w Centrach.
Dziękujemy za przekazanie 1% podatku i zaufanie jakim nas obdarzyliście, dziękujemy, że jesteście z nami. Dzięki Wam możemy zdziałać dużo dobrego.
29 kwietnia 2006r. odeszła Dina Radziwiłłowa. Zdecydowanie przedwcześnie… Dziś 13 rocznica śmierci Diny.
Serdecznie zapraszamy na 15th Warsaw International Medical Congress for Young Scientists. Piętnasta edycja konferencji odbędzie się̨ w dniach 9-12 maja 2019 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Ks. Trojdena 2a w Warszawie.
Oprócz daru życia i zdrowia, za który dzieci Ci dziękują, ofiarując darowiznę odnosisz znaczące korzyści finansowe. Przeczytaj o darowiznach w 2019 r.
Wszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Fundacja Serce Dziecka weźmie udział w tegorocznej edycji programu "Pomagamy jak umiemy" organizowanej przez Rossmann Polska!
Serdecznie zapraszamy na warsztaty pracy z blizną metodą ScarWork, które poprowadzi certyfikowany terapeuta i szkoleniowiec - Pan Wojciech Cackowski.
Tłusty Czwartek dla serduszkowych dzieci
27 lutego obchodzimy Dzień Organizacji Społecznych. To dla nas i dla innych organizacji świetna sposobność, żeby pochwalić się swoją działalnością. Dlatego postanowiliśmy włączyć się w kampanię portalu ngo.pl pokazującą, co robią organizacje w całej Polsce i jakie to przynosi efekty.
15 marca w auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się niezwykły koncert WIELCY ARTYŚCI - MAŁYM PACJENTOM, z którego dochód zostanie przeznaczony na modernizację Centrum Zdrowia Dziecka.
Niemal 1/4 Polaków to osoby po 60. roku życia.W ciągu dekady w wiek senioralny wejdzie już co trzeci z nas. W 2050 roku aż 40% mieszkańców naszego kraju będzie seniorami - Polska stanie się jednym z najstarszych społeczeństw europejskich, a Europa „najstarszym” kontynentem świata. Konsekwencja procesów demograficznych to duże zmiany m.in. w obszarach służby zdrowia i rynku pracy oraz zwiększone zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w całej Europie.
ZAPISY ZAKOŃCZONE! ZAPISY na Turnus klimatyczno-rehabilitacyjny - Dąbki 2019. Ankieta zgłoszeniowa już dostępna! Fundacja Serce Dziecka serdecznie zaprasza rodziny dzieci z wadami serca. Termin 29 czerwca – 13 lipca.
„Wzmocnijmy nasze serca latem” to hasło naszych dorocznych turnusów klimatycznych.
Czy zmieniony rytm serca w ciąży powinien zaniepokoić przyszłą mamę? Dlaczego arytmie warto leczyć jeszcze przed planowaną ciążą? Jakie badania i zabiegi można zastosować u pacjentki z zaburzeniami rytmu serca spodziewającej się dziecka? Czy mama z arytmią powinna rodzić naturalnie, czy przez cesarskie cięcie? Opowiada dr n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej.
W dniach 7-14 lutego obchodzimy Tydzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Spędźcie ten czas razem z nami!
Coraz większą popularnością wśród użytkowników Facebooka cieszą się zbiórki pieniędzy organizowane na rzecz wybranych Organizacji Pożytku Publicznego. Coraz częściej beneficjentem tych zbiórek jest też Fundacja Serce Dziecka. Z programu Facebooka korzystamy od 2018 roku.
Każdego roku rodzi się w Polsce ponad 3500 dzieci z wadami serca. Wiele z nich wymaga pilnej operacji i specjalistycznej opieki od pierwszych minut życia. W wielu przypadkach nie byłoby to możliwe, gdyby nie sprzęt zakupiony przez WOŚP. Wszyscy zawdzięczamy Jurkowi Owsiakowi bardzo dużo.
Znamy już Program Szczepień Ochronnych na 2019 rok. W stosunku do lat ubiegłych doszło do kilku zmian.
Przedstawiamy kilka przydatnych, praktycznych informacji o tym, w jaki sposób działa program profilaktyczny przeciwko wirusowi RS.
Nowy Rok przyniósł nam dobre wiadomości! Dzięki decyzji Ministerstwa Zdrowia od 1 stycznia dzieci z wrodzonymi wadami serca będą otrzymywały zabezpieczenie przed wirusem RS.
Nawiązaliśmy współpracę z firmą GetResponse w zakresie obsługi wysyłek mailingowych.
Nawiązaliśmy współpracę z firmą GetResponse w zakresie obsługi wysyłek mailingowych.