Ponad 3 ml zł na zakup specjalistycznego sprzętu na oddziały Kardiologii i Kardiochirurgii

Gdy masz dziecko z wadą serca szpital często staje się drugim domem.
Wiemy, że na co dzień nie jest doskonale, ale powolutku dążymy do „doskonałości”. Dobrze wyposażony oddział kardiochirurgii czy kardiologii, czysta łazienka, łóżko dla mamy i lekarz, który odpowie i zrozumie - to nasze marzenie.
Przez ostatnie kilka lat regularnie pomagamy oddziałom szpitalnym w całej Polsce. Myśl za tym jest jedna – aby kardiologia i kardiochirurgia, gdzie leczysz swoje dziecko była jeszcze lepiej wyposażona. Spójrz co udało nam się ostatnio sfinansować z pieniędzy darczyńców. Ten sprzęt już pomaga maluchom na oddziałach.


Stworzyliśmy salę „sztucznego słońca” w Gdańsku

Stworzyliśmy salę „sztucznego słońca” w Gdańsku

Dzieci, które przyszły na świat z wrodzoną wadą serca mają słabsze krążenie niż ich zdrowi rówieśnicy. W praktyce oznacza to, że maluchom czekającym na operację zawsze jest zimno. Dlatego na oddziale kardiochirurgii w Gdańsku stworzyliśmy salę „sztucznego słońca”, dzięki specjalnym lampom noworodkowym, zapewniającym maluchom światło i ciepło. Teraz mali pacjenci czują się znacznie lepiej i szybciej nabierają sił.

 


STRYKER trafił do CZD w Warszawie

STRYKER trafił do CZD w Warszawie

W listopadzie 2017 roku na ręce profesora Maruszewskiego przekazliśmy aparat medyczny STRYKER. Jest to noż mostkowy - tak potrzebny na sali operacyjnej w klinice kardiochirurgii CZD. Jesteśmy dumni, bo tak realizuje się część naszego marzenia, aby dzieci z wadą serca miały dostęp do najlepszego sprzętu medycznego. Szczególnie dziękujemy naszej wyjątkowej, chcącej pozostać anonimową - Fundatorce, która sprawiła że ten zakup był możliwy.


Sztuczne płuco-serce dla Kliniki Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi

Sztuczne płuco-serce dla Kliniki Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi

Akcja zakupu aparatu została zorganizowana, po tym, jak oba aparaty będące na stanie kliniki popsuły się i zostały zawieszone operacje. Dzięki błyskawicznej akcji wielu  Fundacji i ogromnej ilości indywidualnych darczyńców, poza podstawowym aparatem płuco-serca udało się również zakupić inne bardzo potrzebne sprzęty - sondę do echokardiograficznych badań przezprzełykowych używaną do śród-operacyjnej oceny funkcji operowanego serca, aparat do terapii nerko-zastępczej Prisma-Flex który będzie używany dla wszystkich pacjentów szpitala przez Oddział Dializoterapii.


Aparat ergospirometryczny dla Kliniki Kardiologii CZD.

Aparat ergospirometryczny dla Kliniki Kardiologii CZD.

Aparat służący do pomiarów wydolności pozwoli na uruchomienie i wdrożenie programu rehabilitacyjnego, którym powinni zostać objęte wszystkie dzieci, które przeszły operacje kardiochirurgiczne. Serce dziecka po operacji musi na nowo przystosować się do pracy. Ćwiczenia fizyczne pomagają przywrócić sercu prawidłowe funkcjonowanie wpływając na jego bardziej równomierną pracę przy mniejszym zużyciu tlenu. Dodatkowo rehabilitacja bardzo korzystnie wpływa na psychikę dziecka – likwiduje stres i ułatwia integrację z rówieśnikami – uważa dr n. med. Anna Turska-Kmieć z Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.


Pompa która zastępuje krążenie dla Kliniki Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi

Pompa która zastępuje krążenie dla Kliniki Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi

Większość operacji serca wykonywanych jest z zatrzymaniem akcji serca. Wtedy jego funkcję przejmuje maszyna. Zakup pompy centryfugalnej, która podczas operacji kardiochirurgicznych zapewnia krążenie pozaustrojowe,  został sfinansowany z środków przekazanych przez anonimowego darczyńcę oraz Firmę LESAFFRE Polska w ramach programu odpowiedzialnego biznesu LESAFFRE PRESTIGE GROU, uzupełniający moduł chłodzący został zakupiony z środków przekazanych przez Fundację Mamy Serce działającą przy Kardiologii i Kardiochirurgii ICZMP.




Do góry