W ramach Pomocy dla Ukrainy Fundacja Serce Dziecka
w 2022 roku przekazała ponad 780 tys. zł.

Dziękujemy naszym Darczyńcom indywidulanym i korporacyjnym za wsparcie naszych działań. Dzięki zebranym środkom mogliśmy zrealizować działania pomocowe dla uchodźców, przebywających w Polsce, jak i dostarczyć potrzebne produkty do Ukrainy. Składamy szczególne podziękowania firmom i instytucjom: Frisco, RTV EURO AGD, Pepsico, AP Development, PTAK Expo, Lear, Fundacji Ręka Wielkiej Pomocy.

Jak pomagaliśmy:

  • Dostarczyliśmy artykuły przemysłowe i spożywcze do Mikołajewa w Ukrainie. Przygotowaliśmy dla nich transporty potrzebnych towarów tj. żywność, środki czystości i środki higieniczne o wartości 626 tys. zł.
  • Zakupiliśmy sprzęt medyczny oraz środki opatrunkowe dla Ukrainy o wartości prawie 90 tys. zł. Pulsoksymetry i kardiomonitory zostały dostarczone do szpitala we Lwowie.
  • Pomogliśmy uchodźcom w kraju, szczególnie zatroszczyliśmy się o ukraińskie dzieci z wadami serca, którym nadal służymy całym sercem w Polsce. Zorganizowaliśmy opiekę małym pacjentom kariologicznym oraz ich rodzinom w Warszawie. Zapewniliśmy im pomieszczenie mieszkalne oraz utrzymanie.
  • Ponadto wsparliśmy ośrodki w Polsce pomagające uchodźcom tj. Dom Ukraiński w Przemyślu, Dom Samotnej Matki w Brwinowie.
  • Uruchomiliśmy numer telefonu dla ukraińskich matek z dzieckiem z wadą serca, pod którym można uzyskać niezbędne informacje i pomoc w kontakcie z lekarzami czy też załatwieniu koniecznych badań.
  • Przekazaliśmy walczącym żołnierzem noktowizory oraz apteczki pierwszej pomocy.
  • Dostarczyliśmy tabletki uzdatniające wodę, aby zapewnić czystą wodę w rejonach zniszczonych przez działania wojenne.
  • Pomogliśmy w organizacji transportu dla ok. 150 Uchodźców do Szwajcarii. 2 autokary wysłane zostały dzięki współpracy z wolontariuszami ze Szwajcarii. Trzeci został sfinansowany przez Polonię w USA.
Baner: Tabela wydatków

Pomagamy dalej

Zakończyliśmy zbiórkę funduszy na rzecz Ukrainy ale kontynuujemy rozpoczęte działania pomocowe. Obecnie nasza pomoc koncentruje się głównie na wsparciu leczenia ukraińskich dzieci z wadami serca, przebywających w Polsce.

Przypominamy, że każda matka z dzieckiem z WWS z Ukrainy może liczyć na naszą pomoc, dzwoniąc na numer telefonu +48 607 373 366


Do góry