Gabrysia potrzebuje pilnej operacji serca w Monachium! Nie może już dłużej czekać!
Wada Gabrysi niestety sama nie zniknie… Jest skomplikowana i wymaga leczenia. Po konsultacjach w szpitalu w Monachium lekarze podjęli decyzję o pilnej operacji serca. Jej koszt wyceniono na ponad 45 tysięcy euro. Nagle, na już musimy mieć takie środki… To bardzo wysoko kwota, sami nie damy rady, szczególnie że oprócz samej operacji dochodzą jeszcze dodatkowe wydatki. Prosimy o pomoc! 
Pomóż teraz! Wpłacam >>

Nasza córeczka Gabrysia urodziła się 13.01.2012r w ICZMP w Łodzi z poważną złożona wadą serca pod postacią zespołu Ebsteina współistniejącego z łagodnym zwężeniem zastawkowym tętnicy płucnej. Od urodzenia przyjmuje środki farmakologiczne obecnie jest to bemecor, captopril oraz spironol wspomagające pracę jej serduszka oraz układu krążenia. Jest dzieckiem pogodnym i pełnym energii, żywiołowym trzylatkiem. Uwielbia układać puzzle, lubi jak jej się czyta książki, bardzo lubi tańczyć szczególnie z młodszą siostrą. Cały czas wymaga stałej opieki kardiologicznej, leczenia. Wiąże się to z wizytami kontrolnymi w CZMP w Łodzi.

Rok 2017. Nasza córka Gabrysia dzielnie uczęszcza wraz ze siostrą do przedszkola oraz pomaga rodzicom przy młodszym rodzeństwie. Lubi się bawić z siostrą, uwielbia tańczyć, układać lego i puzzle, oraz rysować, próbuje też pisać. Jest pogodną dziewczynką która jest bardzo lubiana.  Nadal przyjmuje captopril 2 razy dziennie oraz odwiedza poradnie i szpital na zmianę w CZMP w Łodzi w celu konsultacji kardiologicznych.

Rok 2018. Aktualnie nasza córeczka w styczniu skończyła 6 lat. Jest roześmianym zerówkowiczem i odpowiedzialną starszą siostrą. Nadal uwielbia układać lego, lubi czytać i słuchać bajek, rysować i bawić się na świeżym powietrzu. Mimo wady serca jest bardzo ruchliwą dziewczynką i czasami trzeba ją troszeczkę przystopować. Nie boi się ponosić ryzyka, w zimie uczy się jazdy na łyżwach i nartach a w lecie lubi wspinaczki oraz jazdę na rowerze. Ogólnie zaraża wszystkich wokoło pozytywną energią. Bardzo się cieszymy z sukcesów córki  jesteśmy bardzo szczęśliwi że tak dobrze sobie radzi pomimo chorego serduszka. Jest świadoma swojej choroby i rozumie wyjazdy na kontrole na oddział, znosi je bardzo dzielnie jak na swój wiek. Gabrysia potrzebuje stałej opieki specjalistów, dalszego leczenia, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Nie mogę nie wspomnieć o wdzięczności dla naszych lekarzy kardiologów, którzy nadzorują jej leczenie i angażują się całym sercem. Środki będą przeznaczone na zapewnienie opieki dziecku w trakcje pobytu w szpitalu oraz lekarstwa i rozwój pedagogiczny. 

Rok 2019.
Nasza córka Gabrysia uczęszcza do 1 klasy szkoły podstawowej. Bardzo lubi swoją Panią wychowawczynię. Lubi chodzić na dodatkowe lekcje języka angielskiego i na scholę przy parafii. Bardzo cieszy ją taniec i często sama tworzy przeróżne choreografie taneczne, niestety nie może chodzić na zajęcia taneczne gdyż zbytnio obciążają jej serduszko. Jest wesołą dziewczynką która lubi ruch na świeżym powietrzu, a ostatnio polubiła wygibasy na huśtawce podczas słuchania ulubionych kawałków muzyki. Bardzo cieszy nas jej dotychczasowy stan i modlimy się aby on się utrzymał jak najdłużej. Jesteśmy wdzięczni kardiologom i lekarzom za opiekę i leczenie. Bardzo dziękujemy naszym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wsparcie, gdyż wyjazdy na kontrole są kosztowne.

Rok 2020
Obecnie nasza córka jest uczennicą klasy 2 szkoły podstawowej. Ten rok jest troszkę trudniejszy dla nas wszystkich gdyż pandemia przeszkodziła nam w stacjonarnym nauczaniu i Gabrysi bardzo brakowało kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami. Również w tym roku musieliśmy poddać ją ćwiczeniom rehabilitacyjnym, gdyż zaczęła się garbić i troszkę zapadła się jej klatka piersiowa. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie finansowe na ten cel. Jeśli chodzi o naukę to radzi sobie dobrze, jest żywiołowym dzieckiem i opiekuńczą starszą siostrą. W tym roku zmienił się nam znowu lekarz prowadzący i nowy kardiolog nas  zaniepokoił mówiąc że należy skonsultować Gabrysie w USA. Pytamy czemu aż w USA, przecież jest mnóstwo wybitnych specjalistów tutaj w Polsce, niestety od tej bardzo rzadkiej wady jaką jest zespół Ebsteina nie ma – usłyszeliśmy. Aktualnie próbujemy skompletować wszystkie dokumenty i skonsultować córkę w USA.

Rok 2021
Nasza córeczka chodzi do 3 klasy podstawowej. Jest dzielną uczennicą. Niestety ten rok jest bardziej nerwowy ze względu na zbliżający się wyjazd do Monachium na badania. Jest to bardzo droga konsultacja bo 2090 euro. Prosimy o pomoc w finansowaniu tego wyjazdu. Okaże się czy operacja musi odbyć się w niedługim czasie czy można jeszcze poczekać.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Gabrieli.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6302 Gabriela Łukasik

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6302 Gabriela Łukasik


Do góry