Nasza córeczka Gabrysia urodziła się 13.01.2012r w ICZMP w Łodzi z poważną złożona wadą serca pod postacią zespołu Ebsteina współistniejącego z łagodnym zwężeniem zastawkowym tętnicy płucnej. Od urodzenia przyjmuje środki farmakologiczne obecnie jest to bemecor, captopril oraz spironol wspomagające pracę jej serduszka oraz układu krążenia. Jest dzieckiem pogodnym i pełnym energii, żywiołowym trzylatkiem. Uwielbia układać puzzle, lubi jak jej się czyta książki, bardzo lubi tańczyć szczególnie z młodszą siostrą. Cały czas wymaga stałej opieki kardiologicznej, leczenia. Wiąże się to z wizytami kontrolnymi w CZMP w Łodzi.

Rok 2017. Nasza córka Gabrysia dzielnie uczęszcza wraz ze siostrą do przedszkola oraz pomaga rodzicom przy młodszym rodzeństwie. Lubi się bawić z siostrą, uwielbia tańczyć, układać lego i puzzle, oraz rysować, próbuje też pisać. Jest pogodną dziewczynką która jest bardzo lubiana.  Nadal przyjmuje captopril 2 razy dziennie oraz odwiedza poradnie i szpital na zmianę w CZMP w Łodzi w celu konsultacji kardiologicznych.

Rok 2018. Aktualnie nasza córeczka w styczniu skończyła 6 lat. Jest roześmianym zerówkowiczem i odpowiedzialną starszą siostrą. Nadal uwielbia układać lego, lubi czytać i słuchać bajek, rysować i bawić się na świeżym powietrzu. Mimo wady serca jest bardzo ruchliwą dziewczynką i czasami trzeba ją troszeczkę przystopować. Nie boi się ponosić ryzyka, w zimie uczy się jazdy na łyżwach i nartach a w lecie lubi wspinaczki oraz jazdę na rowerze. Ogólnie zaraża wszystkich wokoło pozytywną energią. Bardzo się cieszymy z sukcesów córki  jesteśmy bardzo szczęśliwi że tak dobrze sobie radzi pomimo chorego serduszka. Jest świadoma swojej choroby i rozumie wyjazdy na kontrole na oddział, znosi je bardzo dzielnie jak na swój wiek. Gabrysia potrzebuje stałej opieki specjalistów, dalszego leczenia, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Nie mogę nie wspomnieć o wdzięczności dla naszych lekarzy kardiologów, którzy nadzorują jej leczenie i angażują się całym sercem. Środki będą przeznaczone na zapewnienie opieki dziecku w trakcje pobytu w szpitalu oraz lekarstwa i rozwój pedagogiczny. 

Rok 2019.
Nasza córka Gabrysia uczęszcza do 1 klasy szkoły podstawowej. Bardzo lubi swoją Panią wychowawczynię. Lubi chodzić na dodatkowe lekcje języka angielskiego i na scholę przy parafii. Bardzo cieszy ją taniec i często sama tworzy przeróżne choreografie taneczne, niestety nie może chodzić na zajęcia taneczne gdyż zbytnio obciążają jej serduszko. Jest wesołą dziewczynką która lubi ruch na świeżym powietrzu, a ostatnio polubiła wygibasy na huśtawce podczas słuchania ulubionych kawałków muzyki. Bardzo cieszy nas jej dotychczasowy stan i modlimy się aby on się utrzymał jak najdłużej. Jesteśmy wdzięczni kardiologom i lekarzom za opiekę i leczenie. Bardzo dziękujemy naszym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wsparcie, gdyż wyjazdy na kontrole są kosztowne.

Rok 2020
Obecnie nasza córka jest uczennicą klasy 2 szkoły podstawowej. Ten rok jest troszkę trudniejszy dla nas wszystkich gdyż pandemia przeszkodziła nam w stacjonarnym nauczaniu i Gabrysi bardzo brakowało kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami. Również w tym roku musieliśmy poddać ją ćwiczeniom rehabilitacyjnym, gdyż zaczęła się garbić i troszkę zapadła się jej klatka piersiowa. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie finansowe na ten cel. Jeśli chodzi o naukę to radzi sobie dobrze, jest żywiołowym dzieckiem i opiekuńczą starszą siostrą. W tym roku zmienił się nam znowu lekarz prowadzący i nowy kardiolog nas  zaniepokoił mówiąc że należy skonsultować Gabrysie w USA. Pytamy czemu aż w USA, przecież jest mnóstwo wybitnych specjalistów tutaj w Polsce, niestety od tej bardzo rzadkiej wady jaką jest zespół Ebsteina nie ma – usłyszeliśmy. Aktualnie próbujemy skompletować wszystkie dokumenty i skonsultować córkę w USA.

Rok 2021
Nasza córeczka chodzi do 3 klasy podstawowej. Jest dzielną uczennicą. Niestety ten rok jest bardziej nerwowy ze względu na zbliżający się wyjazd do Monachium na badania. Jest to bardzo droga konsultacja bo 2090 euro. Prosimy o pomoc w finansowaniu tego wyjazdu. Okaże się czy operacja musi odbyć się w niedługim czasie czy można jeszcze poczekać.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Gabrieli.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6302 Gabriela Łukasik

1,5% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6302 Gabriela Łukasik

Możesz skorzystać z numeru konta:
PLN: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
EUR: PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
Z dopiskiem ZC 6302 Gabriela Łukasik

Program e-pity by e-file.
Program dedykowany Fundacji Serce Dziecka ze wskazaniem celu szczegółowego dotyczącego konkretnego Podopiecznego, nie umożliwia dokonania swobodnego wyboru i przekazania 1,5% podatku innej organizacji pożytku publicznego/innemu Podopiecznemu Fundacji.

Do góry