Kubuś urodził się ze złożoną siniczą wadą serca 18.10.2005r. Swoją pierwszą operacje ratującą mu życie przeszedł w pierwszej dobie po urodzeniu, niestety był w bardzo ciężkim stanie, dlatego też w siódmej dobie życia lekarze z CZD w Międzylesiu zdecydowali się na drugą operację.
Kubuś był dzielny od początku, walczył twardo o swoje życie i mając dwa miesiące nareszcie wyszliśmy pierwszy raz do domu. W tym czasie Kubuś rozwijał się słabo, chorował. Kiedy miał pół roku trafiliśmy do szpitala, Kubuś wymagał kontroli neurochirurgicznej, wtedy okazało się , że ta wcześniejsza walka o życie zostawiła po sobie ślady i kolejna operacja, tym razem Kubuś wymagał założenia zastawki komorowo-otrzewnowej ze względu na powstałe wodogłowie pourazowe. Wtedy też został zakwalifikowany do kolejnego etapu korekcji wady serca, do dwukierunkowego Glenna, operacja odbyła się w pierwsze urodziny Kubusia, na szczęście tym razem bez komplikacji i miesiąc później świętowaliśmy spóźnione urodziny Kubusia w domu.
 
Trochę czasu minęło na wizytach, kontrolach oraz na czekaniu na kolejny etap operacji, którym miało był zespolenie metodą Fontany, ale w międzyczasie znowu trafiliśmy do neurochirurga gdzie okazało się , że trzeba wymienić zastawkę komorowo-otrzewnową ponieważ się przedrenowała i tak w 2009 r kolejna operacja, wyszliśmy ze szpitala szybko, ale często bywaliśmy u różnych lekarzy, ponieważ Kubuś rozwijał się słabo, powoli rósł, często chorował i szybko się męczył. W tym czasie było trochę rehabilitacji, zachęcania niejadka do jedzenia, ciągłe leczenie i pojawiły się kłopoty ze wzrokiem: astygmatyzm, duża nadwzroczność i ostatnio doszedł lekki zez. Dajemy radę, wszystkie te przejścia nauczyły nas wytrwałości i tak dotrwaliśmy do trzeciego etapu zespolenie Fontany - 16.06.2011 wielki przełom, długa nerwówka i oczekiwanie, ale warto było, jak zwykle lekarze nie zawiedli.
Kubuś ma 7 lat i pomimo choroby jest zdolnym uczniem, klasę pierwszą skończył z wyróżnieniem. Cieszymy się zdrowiem Kubusia po wszystkich sześciu operacjach, tonach leków, tysiącach badań, milionach znieczuleń. Pewnie kiedyś wrócimy do CZD, ale mamy nadzieję, że nie prędko. Czas pokaże.

[16.06.2014r.]

Kubuś obecnie czuje się bardzo dobrze, mimo swoich schorzeń jest pilnym uczniem, kończy  w tym roku trzecią klasę szkoły podstawowej, po raz kolejny z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów. Ostania dotychczas operacja odbyła się w lipcu 2011 roku, zespolenie metodą Fontana.
Kubuś jest pod stałą opieką Poradni Kardiologicznej w CZD w Międzylesiu, kontrolujemy sytuację, natomiast na chwilę obecną nic złego się nie dzieje.
 
W roku 2013 środki ze zbiórki celowej wykorzystaliśmy na wizyty lekarskie, w tym specjalistyczne badania echo serca. Dzięki tym prywatnym badaniom, które wykazały pewne nieprawidłowości, Kubuś był omawiany na kominku kliniki kardiologii i jest pod obserwacją. Dodatkowo środki wykorzystaliśmy na leczenie zębów, których stan jest bardzo istotny w przebiegu chorób serca. Kubuś wymagał również zakupu aparatu ortodontycznego, który również udało się zakupić ze środków zbiórki.Niewielką część pieniędzy przeznaczyliśmy na zakup małego biurka oraz podręczników szkolnych dla Kuby.
 
W roku 2014 Kuba pozostaje pod obserwacją Poradni Kardiologicznej CZD. Wyniki morfologii, EKG oraz  saturacje bardzo zadowalające. Kubuś dobrze się rozwija od ostatniego zabiegu, bardzo urósł, przybrał na wadze, więc zwiększono dawkę leków, zaplanowano kontrolne echo serca.Pod koniec czerwca wybieramy się z Fundacją na turnus klimatyczno-rehabilitacyjny i właśnie na ten cel zostaną przeznaczone środki ze zbiórki, które wpłyną w tym roku.

[15.01.2015r.]

Kuba czuje się dobrze, od czerwca urósł 5 cm :-) Turnus klimatyczno-rehabilitacyjny bardzo dobrze zrobił całej naszej rodzinie.  Chcielibyśmy móc znowu skorzystać z możliwości wyjazdu na podobny turnus,  ale potrzebujemy środków finansowych.
W związku z tym bardzo prosimy o Wasz 1% dla Kubusia. Poza tym we wrześniu Kubuś rozpoczął naukę w klasie czwartej. Kończy się pierwszy semestr, którego podsumowaniem są piątki oraz dwie czwórki.  :-)

Dziś tj. 15.01.2015 mieliśmy kontrolę w poradni kardiologicznej,  wyniki w normie, ale echo serca nie do końca w porządku,  wiec czekamy na dalsze kroki i decyzje. Trochę się boimy, ale wierzymy, że wszystko będzie dobrze. 


[16.10.2020r.]
Jakub obecnie ma 15 lat. Uczęszcza do 2 klasy LO. Korzysta z nauczania indywidualnego w tym roku szkolnym. Interesuje się językami obcymi. Uczy się dobrze. W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze, słuchać dobrej muzyki oraz grać w swoje ulubione gry. Rośnie zdrowo i szybko, apetyt ma za dwóch 🙂
Przez ostatnich kilka lat miewaliśmy lepsze i gorsze chwile, ale wszystko kończyło się dobrze 🙂 Jesteśmy pod stałą opieką kardiologiczną, neurologiczną, neurochirurgiczną, okulistyczną i ortodontyczną. Serce Jakuba jest dobrze przebadane, dzięki programowi skierowanym do dzieci takich jak Kuba, do którego zaprosili nas lekarze CZD w Międzylesiu. 
W najbliższej przyszłości mamy zaplanowane cewnikowanie oraz badania diagnostyczne.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jakuba.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6323 Jakub Aniszewski

1,5% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6323 Jakub Aniszewski


Do góry