Szymczyk Szymon

Szymon Szymczyk

Złożona wrodzona sinicza wada serca, zespół heterotaksji, całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych.

 

 

Nazywam się Szymon Szymczyk. Mam 8 lat.  Mam złożoną siniczą wadę serca pod postacią zespołu heterotaksji, hemodynamicznie wspólną komorę i wspólny przedsionek, pojedynczą zastawką przedsionkowo- komorową, malpozycję naczyń głównych , zwężenie tętnicy płucnej i częściowy nieprawidłowy spływ żył płucnych. W 2010 roku miałem pierwszy cewnik, po nim zapadła decyzja o operacji, która odbyła się 23.11.2010r. Po niej było dobrze i świetnie się czułem do 2012., kiedy to znów miałem cewnik i kolejną operację Glenna. Szybko się pozbierałem i wróciłem do domu. Rosłem i nabierałem sił.

W 2015 roku mój stan zdrowia uległ pogorszeniu. Trafiłem do szpitala gdzie ponownie przeszedłem zabieg cewnikowania serca i miałem mieć trzecią operację, ale moje serce stanęło. Trzeba było mnie długo reanimować. Odstąpiono od operacji. Musiałem dojść do siebie. Trochę to trwało, mianowicie 2 miesiące. Po powrocie do domu bylem nadal słaby i przyjmowałem dużo więcej leków niż dotychczas. W grudniu 2015r. przeszedłem niedokrwienny udar mózgu prawej półkuli bez utraty przytomności. Na neurologii spedzilem trzy tygodnie lacznie ze świętami Bożego Narodzenia. 

W kwietniu 2016 r miałem kolejna i ostatnia operacje było to włączenie żył do wątroby. Szybko zebrałem się do domu. Mimo iż to była ostatnia moja operacja, przyjmuję 10 leków w tym leki na obniżenie ciśnienia tętniczego na arytmie serca i nadciśnienie płucne. Jestem pod stałą opieką poradni kardiologicznej okulistycznej endokrynologicznej gastrologicznej. Mimo wszystko walczę dalej bo życie jest piękne.

Pozdrawiam, Szymon. 

 

 Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Szymona.

 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6888 Szymon Szymczyk
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych:ZC 6888 Szymon Szymczyk