Świderski Jakub

altZastawkowe zwężenie tętnicy płucnej,dysplastyczna zastawka płucna,drożny otwór owalny,nieprawidłowe odejście tętnic wieńcowych.

 

 

Przeczytaj moją historię życia...

Nazywam się Jakub Świderski. Urodziłem się 12.04.2004 roku w Bydgoszczy. Moja wada serca, mimo, że wrodzona, została wykryta dopiero po kilku miesiącach .Wtedy zaczęły się badania i pobyty w szpitalach. Pół roku po urodzeniu w czasie cewnikowania, pierwszy raz poszerzono mi tętnicę płucną. W wieku 4 lat przeszedłem pierwszą operację serca, gdzie wymieniono moją zastawkę płucną na zastawkę zwierzęcą. Po roku, podczas drugiego cewnikowania próbowano poszerzyć zwężającą się tętnicę płucną, ale się nie udało. Druga operacja oraz plastyka zastawki trójdzielnej odbyła się gdy miałem prawie 7 lat w 2011 roku. Niestety, nastąpiło kolejne zwężenie i zastawka zwapniała.

Decyzja-trzecia operacja w 2014 roku. Tym razem wszyto mi zastawkę syntetyczną. Pół roku później również ta zastawka zwapniała i przestała działać. Trzy operacje, trzy zastawki, które mój organizm zniszczył.

Kolejne badania i pytania co dalej robić. Lekarze również się zastanawiali. W końcu po konsultacjach zagranicznych postanowiono wszczepić mi już czwartą zastawkę płucną, tym razem Melody i tu duże zaskoczenie- przez tętnicę udową. Wcześniej w czasie cewnikowania wszczepiono mi stent, aby poszerzyć tętnicę płucną. W wakacje 2016 roku udał się zabieg wszczepienia zastawki, bez otwierania klatki piersiowej. Byłem bardzo szczęśliwy. Było mniej bólu i cierpienia. Po prawie dwóch latach nowa zastawka bardzo dobrze pracuje i mam nadzieję, że będzie się to utrzymywało jak najdłużej.

 Po tych licznych zabiegach pojawiły się zaburzenia rytmu serca, mam słabiej ukrwione prawe płuco i zdeformowaną klatkę piersiową. Leczę się również w innych poradniach m.in. metabolicznej z powodu osteoporozy kości.

Obecnie chodzę do siódmej klasy szkoły podstawowej. Interesuję się komputerami, lubię czytać książki oraz uczyć się języka angielskiego.

W codziennym życiu staram się być optymistą, szukać tego, co dobre i jakoś dawać sobie radę z moją chorobą. Razem z moją rodziną będę wdzięczny za okazaną pomoc. Bardzo za wszystko dziękujemy.

 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jakuba.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW 
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8125 Jakub Świderski
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8125 Jakub Świderski