Razem dla serca Kajtka - historia Kajetana Króla

(https://www.facebook.com/serceKajtka)

Kajetan Król urodził  się 08.09.2014 r. z bardzo ciężką
i skomplikowaną wadą serca. Pełna nazwa wady to: dekstrowersja, izomeryzm lewoprzedsionkowy, niezbalansowany ubytek przedsionkowo-komorowy ze skrajnym niedorozwojem prawej komory, wspólny przedsionek, zarośnięcie pnia płucnego, przerwanie żyły głównej dolnej z kontynuacją przez żyłę nieparzystą, masywny przeciek wieńcowo-komorowy oraz niescalona mięśniówka komór. Schorzenie wymaga skomplikowanego i bardzo ryzykownego leczenia operacyjnego.19 października 2015 odbyła się operacja serca Kajtka metodą Kawashima w UKM Münster w Niemczech. Koszt operacji, 36.500 Euro, udało się pokryć dzięki okazanej pomocy i zorganizowanej zbiórce, za co jeszcze raz razem z już z 3-letnim synkiem bardzo dziękujemy. Od tamtej pory Kajtek miewa się dobrze i widzimy, że to zupełnie inne dziecko.

Mając w pamięci okres sprzed operacji, kiedy Kajtek był reanimowany, kiedy przeszedł kilka zabiegów operacyjnych, kiedy spędziliśmy z Nim w szpitalu większość z jego pierwszego roku życia, kiedy w pewnym momencie plan leczenia zaczął się kompletnie sypać, wiemy, że podjęliśmy trudną, ale słuszną decyzję o operowaniu syna u prof. Malca.>

Obecnie stan zdrowia Kajtka jest stabilny i możemy z dużym spokojem powiedzieć, że jest jak najbardziej w porządku. Codzienny rytm dnia wyznaczają pory podawania leków. W domu Kajtek funkcjonuje bardzo dobrze, rozwija się prawidłowo. Nadrabia zaległości ruchowe podczas rehabilitacji. Poza tym wykonujemy regularnie badania echo serca. Co jakiś czas też kontrolujemy jego wyniki saturacji i tętna na kardiomonitorze w domu. Ogólnie jesteśmy teraz bardzo szczęśliwi z tego, że możemy cieszyć się sobą w domu i nawet jak Kajtek jest chory z dużym spokojem podchodzimy do jego stanu zdrowia. Na bieżąco staramy się też wrzucać zdjęcia i krótkie informacje na jego fanpage ?Razem dla serca Kajtka?.

Przed Nami kolejny i mamy nadzieję ostatni etap leczenia Kajtka, czyli operacja Fontana. Wiemy też, że operacja ta w zależności od stanu zdrowia i warunków fizjonomicznych w przypadku wady Kajtka powinna odbyć się między 3, a 4 rokiem życia, czyli właśnie teraz. Otrzymaliśmy już kwalifikację dla Kajetana w klinice UKM Münster. Termin kwalifikacji 2017. Dokładny termin operacji zostanie ustalony po zebraniu potrzebnych środków. Potrzebna kwota to 33 000 Euro. Do tego dochodzą koszty transportu, pobytu na czas operacji, wizyty lekarskie (kilka razy w miesiącu), leczenie oraz rehabilitacja. Niestety nie jesteśmy w stanie sami pokryć wymaganych kosztów związanych z operacją oraz leczeniem naszego dziecka. Zmotywowani do działania, będziemy walczyć o życie naszego dziecka. Bardzo prosimy, w miarę możliwości o pomoc w zbieraniu funduszy na leczenie i rehabilitację Kajtka. Za okazane serce i pomoc, bardzo dziękujemy.

Więcej informacji nt. akcji ?Razem dla serca Kajtka? pod linkiem:

https://www.facebook.com/serceKajtka

https://twitter.com/serceKajtka

 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kajetana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6852 Kajetan Król

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6852 Kajetan Król


Do góry