Pomóżcie mi pokonać przeciwności losu i naprawić Moje serduszko.. 

Nasza córeczka ma roczek i pół swojego życia spędziła w szpitalu przez kilka miesięcy podłączona do respiratora. Miała 5 miesięcy gdy zdiagnozowano u Niej bardzo rzadką i poważna wadę serca. Cudem udało się jej przeżyć kilka miesięcy w domku gdy nikt jeszcze nie miał pojęcia co dzieje się w jej serduszku. Stwierdzono u Niej rzadkie zaburzenie rozwojowe polegające na nieprawidłowym odejściu lewej tętnicy wieńcowej od pnia płucnego (Zespól Blanda Withe'a Garlanda). Ta wada obarczona jest poważnym rokowaniem, większość pacjentów umiera we wczesnym dzieciństwie. 

Nasza córeczka na czas trafia do szpitala z rozstrzeniem lewej komory serca z istotna niedomykalnością zastawki mitralnej IV stopnia. Była operowana w krążeniu pozaustrojowym na otwartym sercu w głębokiej hipotermii aż 6 razy. Wymienili jej zastawkę mitralną na sztuczną wiec do końca życia musi przyjmować leki koagulacyjne zapobiegające krzepnięciu krwi.

W czasie pół rocznego pobytu w szpitalu przeszła też tamponadę serca i założono jej tracheostomie. Przez długi czas podawano jej bardzo silne leki narkotyczne by uśmierzyć jej ból.

Konsekwencja tak licznych zabiegów kardiochirurgicznych jest ostra niewydolność płucna, wciąż nawracające infekcje, zniszczona i powiększona wątroba, słabe napięcie mięśniowe, znaczne niedożywienie. Wiktoria po operacjach nie potrafiła trzymać główki, nie miała siły się ruszać była słaba, zmęczona i uzależniona od leków.

Po bardzo długiej walce i rehabilitacji powoli odzyskuję siły i dochodzi do siebie. Zrobiła ogromny postęp chodź dopiero od miesiąca jest w domku i Uczy się życia na nowo. Akceptujemy jej chorobę i uczymy oddychać noskiem by za jakiś czas lekarze mogli jej wyciągnąć rurkę tracheostomijną .. 

Nasza maleńka córeczka  wkrótce wraca do szpitala na zabieg cewnikowania serduszka co pozwoli na pełną diagnostykę. Jest jeszcze bardzo dużo mankamentów do naprawy. Wiki ma zwężone tętnice płucne, przeciek w tunelu wewnątrz pnia płucnego , powiększona lewą komorę serca i lewy przedsionek. Jej lewa kopuła przepony jest wyżej niż prawa co również w przyszłości musi być zoperowane. Bardzo boimy się o zdrowie Naszej córeczki. 

Po mimo tak ciężkiego przebiegu choroby Wiktoria jest radosną, pełną życia, ciekawą świata dziewczynką, a my robimy wszystko by złe wspomnienia puściła w niepamięć i przestała się bać gdy przerażona budzi się w nocy. Nieustannie mocno ją tulimy i mówimy jak bardzo ją kochamy, jak ważna jest dla Nas i że nie pozwolimy by stała jej się krzywda.

Jest Naszą dumą, Naszym małym cudem który przeszedł tak wiele i się nie poddał. 

Ma w sobie ogromne pokłady energii i chęci do życia, nauczyła Nas pokory i cierpliwości a My musimy zrobić wszystko by żyło jej się lepiej.

Jej leczenie jest bardzo kosztowne i wymaga dużych nakładów finansowych a sami nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów ciągłego leczenia i rehabilitacji. Zakupić potrzebnego sprzętu medycznego i leków. Pieniążki zostaną w pełni przekazane na leczenie Naszej córeczki. Za każdą złotówkę z całego serca dziękujemy.. Nie możemy zmienić wiatru.. ale możemy stawiać żagle..

Rodzice Wiktorii.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Wiktorii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8274 Wiktoria Pazoła

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8274 Wiktoria Pazoła


Do góry