Chcę Żyć i mieć zdrowe serce- to marzenie Wiktora 15 lat.

Wiktor Stecyna urodził się 16.11.2005 roku w Zgorzelcu z wadą serca pod postacią hipoplazji czyli niedorozwoju prawej komory (HRHS). Na pozór jest zwykłym chłopakiem z głową pełną planów na przyszłość i niedoskonałym sercem.
Wiktor nie poddaje się chodzi do pierwszej klasy szkoły średniej stara się prowadzić normalny tryb życia i tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę ,że serce jego to tykająca bomba z opóźnionym zapłonem, która dzięki  przyjmowanym lekom a jest tego spora lista „ jakoś  funkcjonuje”.  
Odrobina historii:
całą rodziną wyczekiwaliśmy na przyjście na świat zdrowego chłopca. Rzeczywistość okazała się  być okrutna owszem urodził się cudowny wcale nie mały bo ważył 3900g długo wyczekiwany chłopczyk, który od pierwszego oddechu musi zmagać się z przeciwnościami losu. Urodził się w zamartwicy po przywróceniu do życia okazało się, że to nie jest koniec problemów neonatolog zadecydował, że konieczny jest transport ze Zgorzelca do Legnicy gdzie po trzech godzinach trafił pod opiekę tamtejszych lekarzy na intensywną terapię. Tam po raz pierwszy usłyszeliśmy, że Wiktor ma wadę serca. Zaczęła się walka o jego życie. Z Legnicy najszybciej jak się dało przetransportowano nas do ICZMP w Łodzi gdzie jesteśmy pod stałą opieką do dnia dzisiejszego. W dziewiętnastej dobie życia miał robioną plastykę drogi odpływu komory oraz zaszycie ubytku przegrody przedsionków była to pierwsza operacja na otwartym sercu. Stan po operacji pozwalał mu na funkcjonowanie do szóstego roku życia. Owszem byliśmy stałymi bywalcami w poradni kardiologicznej oraz na oddziale kardiologicznym w Łodzi przyjmowaliśmy niewielkie dawki leków ale generalnie nie burzyło nam to normalnego codziennego funkcjonowania. W 2012 roku okazało się, że musi być kolejna operacja w warunkach krążenia pozaustrojowego nacięto przegrodę przedsionków. Po operacji w dalszym ciągu jesteśmy pod opieką kardiologiczną.
Od pięciu lat Wiktor jest diagnozowany w kierunku zespołu wydłużonego QT jest to bardzo niebezpieczna przypadłość charakteryzująca się zaburzeniami rytmu serca prowadzącymi do omdleń , zaburzeń świadomości oraz nagłej śmierci. Jesteśmy zabezpieczeni beta blokerami nie mniej jednak wszelki wysiłek fizyczny jest całkowicie zakazany. Jakby tego było mało wisienką na torcie jest niedoczynność tarczycy. W ubiegłym roku Pani doktor podpowiedziała nam byśmy postarali się o skonsultowanie przypadku Wiktora w klinikach za granicą. I tak trafiliśmy na Profesora Edwarda Malca , który konsultuje w Krakowie polskich pacjentów a na co dzień ratuje dzieci w Niemczech w Munster. Profesor dał nam nadzieję potrzebne było dostarczenie aktualnego obrazu serca, które daje cewnikowanie. Rzutem na taśmie dzięki przychylności lekarzy w Łodzi i Poznaniu przed pandemią Covida Wiktor miał cewnikowane serce. Wyniki wykazały prawidłowe ciśnienie płucne, dzięki czemu operacja może się odbyć. Ostatecznie w październiku syn otrzymał kwalifikację do operacji do wykonania, której potrzebujemy Państwa wsparcia. Profesor przeprowadzi operację dzięki, której Wiktor będzie miał serce 1,5 komorowe jakość życia znacznie się polepszy i nie będzie tak mocno odbiegała od normalnego funkcjonowania. Pewnie sportowcem wyczynowym nie będzie ale jazda na rowerze czy pływanie nie będzie zakazane jak do tej pory. A jego saturacje będą znacznie wyższe niż 80 – 85%. 
Zawsze staraliśmy się samodzielnie dbać o finanse, jednak ta kwota znacznie przewyższa nasze możliwości dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty na Nasze dziecko.  Rodzice Wiktora 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Wiktora.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6232 Wiktor Stecyna

1,5% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6232 Wiktor Stecyna


Do góry