"Udało się!! Profesor Carotti podejmie się operacji serduszka Julki! Razem ze swoim zespołem zrekonstruuje tętnice płucne córki. Wiemy, że będzie to bardzo długa i ciężka, kosztowna operacja.. Prawie półtora roku w każdym momencie towarzyszy nam strach.

Boimy się kolejnego dnia. Boimy się upływu czasu.. Boimy się kiedy bardzo płacze, kiedy jest bardzo spokojna, kiedy nagle przestaje się bawić. Boimy się nocy. Boimy się choć przez chwilę spuszczać Julkę z oczu.. Boimy się operacji.. Boimy się, że nie zdążymy..
Życie naszego dziecka nie zależy już tylko od nas. Zrobimy wszystko, żeby  ją ratować, ale nie mamy takich pieniędzy... 
Boimy się, boimy się momentu gdy po raz kolejny zamkną się drzwi  bloku operacyjnego. Ale wiemy, że operacja, to JEDYNA SZANSA NA ŻYCIE!
Dlatego prosimy, błagamy, pomóżcie nam ratować życie Julki!!Wiemy, że termin ustalony będzie dopiero po wpłacie 100 % Chcemy patrzeć jak DORASTA! Jak wyrasta na piękną, mądrą kobietę. Uda nam się, ale TYLKO Z WAMI!! 
 

Podczas badań prenatalnych usłyszeliśmy diagnozę: wada serca, przełożenie wielkich pni tętniczych, hipotrofia. Julka urodziła się 29.11.2018r. w ICZMP w Łodzi. Dostała 7 punktów w skali Apgar. Tuż po porodzie jej serduszko przestało bić, długa reanimacja doprowadziła do niedotlenienia i kwasicy metabolicznej. Od razu przeszła zabieg Rashkinda, który miał odrobinkę pomoc jej malutkiemu sercu. Niestety stan córki był krytyczny, oddychał za nią respirator, a serce pracowało dzięki ogromnym dawkom adrenaliny. Dzień przed planową operacja okazało się, że krew Julki nie krzepnie, zdiagnozowano skazę krwotoczną i odwołano operację. Po kilku dniach walki, kilkukrotnym przetaczaniu krwi, podawaniu czynników krzepnięcia, profesor podjął decyzję o operacji z kilkuprocentowym powodzeniem. 17.12, w dzień urodzin swojej mamy, Julka zjechała na blok operacyjny. Operacja trwała 9 strasznych godzin. Gdy profesor Moll wyszedł i powiedzial: "serce pracuje ", była to najwspanialsza chwila w naszym życiu. Niestety podczas operacji doszło do silnych krwotoków, mostek pozostał otwarty, stan córki był tragiczny, a kilka następnych dni miało być kluczowe. Julka jednak po raz kolejny udowodniła, że chce żyć i dała radę wyjść z krytycznego stanu!! W wieku 3 tygodni po raz pierwszy zaczęła samodzielnie oddychać i pierwszy raz jelita podjęły pracę. Mogła jeść po kilka mililitrów mleka!! Dla nas zjedzone jednorazowo 10 mililitrów było ogromnym sukcesem!! 05.01 kolejny cudowny dzień, mogliśmy opuścić szpitalne mury i wyjść do domu. Jednak nasza radość nie trwała długo. Podczas pierwszej kontroli po operacji okazało się, że tętnice płucne córki są za wąskie. 15.05 wykonane zostało cewnikowanie serduszka i diagnoza zwaliła nas z nóg: "Hipoplazja tętnic płucnych. Jej tętnice miały już milimetr, a powinny mieć 6-7. Dziecko ma maksymalnie 5 miesięcy by wykonać stosowną operację. Na te chwilę możemy tylko czekać". Jako rodzice nie jesteśmy w stanie czekać. Musimy działać teraz, na gorąco! Póki stan Julci jest w miarę dobry. Obecnie jesteśmy w trakcie tłumaczenia dokumentów i załatwiania konsultacji u profesora Carrotiego w Watykanie oraz profesora Malca w Munster. Są to jedyni w Europie eksperci od tego typu przypadłości. Mamy nadzieję, że będzie w stanie uratować serduszko Julki. Bez niej nasze życie także zgaśnie, a nam dosłownie roztrzaska się serce. Zaczynamy zbierać na operację oraz potrzebne wydatki ponieważ po wycenie możemy nie mieć czasu na zebranie całej sumy pieniędzy. Bardzo prosimy o wsparcie. Pokażmy, że Julka nie walczyła na darmo! Że razem damy radę uratować jej życie. Życie malutkiego wielkiego człowieka, który zniósł tak wiele, który uśmiecha się i wyciąga do mnie z ufnością ręce. A my nie potrafimy sobie wyobrazić że kiedyś będziemy musieli ją wypuścić..

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Julii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8576 Julia Drżał

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8576 Julia Drżał


Do góry