Górska wyprawa z sercem

Tomasz Kowalski – tata dorosłego syna z HLHS, zawodowo związany z resocjalizacją nieletnich, a prywatnie miłośnik gór i biegów – postanowił w wyjątkowy sposób uczcić swoje 50. urodziny. Już 30 maja wyruszy w samotną, charytatywną wędrówkę przez dwa najdłuższe szlaki górskie w Polsce: Główny Szlak Beskidzki i Główny Szlak Sudecki. Trasa liczy ponad 1000 kilometrów i aż 36 000 metrów podejść – to ogromny fizyczny i mentalny wysiłek, który pan Tomasz podejmuje z ważnego powodu.
Wyprawa ma nie tylko wymiar osobistego wyzwania, ale przede wszystkim głęboki sens charytatywny. Pan Tomasz postanowił w ten sposób pomóc Mateuszowi Frączykowi – Podopiecznemu Fundacji Serce Dziecka, który cierpi na złożoną wadę serca, autyzm oraz liczne schorzenia genetyczne. Jak sam mówi, kiedyś jego rodzinie pomogły osoby o wielkich sercach – teraz on chce odwdzięczyć się, wspierając innych.
To wyzwanie to nie tylko sportowy cel, ale przede wszystkim piękny gest solidarności, empatii i nadziei. Trzymamy kciuki za powodzenie tej niezwykłej wyprawy przez całą południową Polskę – od Wołosatego po Bogatynię – z sercem dla Mateusza.