Łóżka „Bożenka” dostarczone!

Łóżka „Bożenka” dostarczone!

Fundacja przekazała 10 łóżek-foteli „Bożenka” do Kliniki Kardiologii ICZMP w Łodzi. Łóżka te są wytchnieniem dla rodzica przebywającego przy swoim dziecku w szpitalu. W ciągu dnia służą jako wygodny fotel, a nocą rozłożone pozwalają zmęczonej mamie czy tacie choć chwilę pospać. Dodatkowo posiadają pojemny kosz, w którym rodzic może przechowywać rzeczy.  Są łatwe w czyszczeniu, a przede wszystkim zajmują niewiele miejsca, o które trudno na dziecięcych oddziałach. 
Bliskość rodzica przy dziecku jest bardzo ważna w całym procesie leczenia. Pobyty małych pacjentów z WWS w szpitalu często ciągną się tygodniami a nawet miesiącami. Wypoczynek dla mamy czy taty jest konieczny, aby zachować dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. 

Fundacja Serce Dziecka stara się zapewnić godne warunki rodzicom czuwającym przy swoich dzieciach w szpitalach. Od ponad 15 lat remontujemy oraz wyposażamy sale, łazienki, świetlice i pokoje socjalne na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii w całej Polsce.
Nasze działania są możliwe dzięki wsparciu Darczyńców Fundacji Serce Dziecka! Wasza pomoc urzeczywistnia się właśnie wtedy, kiedy możemy dostarczać taki sprzęt jak łóżka „Bożenka” do szpitali. Dziękujemy!

Pomagam dzieciom z wrodzoną wadą serca (WWS), wpłacając darowiznę, taką od serca!
 


Do góry