Raport I kwartał 2024

Raport kwartalny - kwartał I 2024 r

W I kwartale 2024 roku Fundacja Serce Dziecka przeznaczała 1 502 425,06 zł na pomoc Podopiecznym oraz 23 665,72 zł na pomoc dla szpitali.

W ramach wsparcia dla naszych Podopiecznych w tym kwartale rozliczyliśmy 6 692 faktur, tym samym udzielając realnej pomocy 971 dzieciom i dorosłym z wadami serca. Fundacja Serce Dziecka wydała środki m.in. na następujące cele:


Wypożyczalnia sprzętu medycznego jest prowadzona przez Fundację od ponad 15 lat. W I kwartale 2024 roku użyczyliśmy dzieciom z wadami serca 78 aparatów INR do mierzenia krzepliwości krwi oraz 57 pulsoksymetrów.

Cieszymy się, gdy nowi Podopieczni dołączają do naszej serduszkowej rodziny. W tym kwartale Fundacja Serce Dziecka przyjęła kolejne 50 dzieci pod swoje skrzydła.W I kwartale Fundacja Serce Dziecka udzieliła ośrodkom Kardio wsparcia finansowego o wartości ponad 23 tys. zł. Wsparliśmy szkolenie personelu medycznego. Przekazaliśmy sprzęt medyczny, w tym lupy chirurgiczne oraz potrzebne wyposażenie do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Kampania „Wspieraj odważne serca”

Kampania Wspieraj odważne serca

Kampania „Wspieraj odważne serca” promuje przekazanie 1,5% podatku na rzecz dzieci z wadami serca. Dzięki pozyskanym funduszom Podopieczni mogą się skutecznie leczyć i rehabilitować.

Tydzień Wiedzy o Wadach Serca

Tydzień Wiedzy o Wadach Serca

7-14 luty obchodziliśmy Tydzień Wiedzy o Wadach Serca. Propagowanie wiedzy z zakresu WWS jest jednym z głównych celów Fundacji.

Projekt „KardioMama”

Projekt KardioMama

Fundacja Serce Dziecka otrzymała Grant o Zdrowie na realizację projektu „KardioMama” skierowanego do młodych kobiet z wadą serca, które pragną zostać mamami.Dziękujemy Darczyńcom za nieocenione wsparcie, jakie okazaliście Fundacji i naszym Podopiecznym. Wasza hojność i zaangażowanie stanowią nie tylko wsparcie finansowe, ale także nadzieję dla wielu małych serduszek i ich bliskich.

Dzięki Wam możemy kontynuować naszą misję pomocy dzieciom z wadami serca. Każda darowizna przekłada się na realne zmiany w życiu naszych Podopiecznych, umożliwiając im dostęp do leczenia, rehabilitacji oraz wsparcia psychologicznego. Wasza dobroć sprawia, że te dzieci mają szansę na zdrowszą, pełniejszą przyszłość.


Do góry