ZABIEGAMY O SZYBSZE SZCZEPIENIA DZIECI Z WWS

ZABIEGAMY O SZYBSZE SZCZEPIENIA DZIECI Z WWS
Fundacja Serce Dziecka zabiega o zmianę wytycznych dotyczących kolejności szczepień i dopisanie dzieci z chorobami przewlekłymi do grupy "1"
Skierowaliśmy w tym celu list do Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego:
"W imieniu Podopiecznych Fundacji Serce Dziecka zwracamy się do Pana z prośbą o przyspieszenie szczepień na koronawirusa dla dzieci i młodzieży z wadami serca i z chorobami przewlekłymi.
W związku z tym, że docierają do nas liczne sygnały związane z ogromnym niepokojem i obawami rodziców naszych podopiecznych, które są związane z trwającą wciąż epidemią apelujemy o przyspieszony tryb szczepień dla dzieci i młodzieży z chorobami przewlekłymi, które są w grupie znaczącego ryzyka powikłań w COVID-19.
Aktualne przepisy nie wskazują, aby dzieci i młodzież przewlekle chore były wzięte pod uwagę w tym procesie, a poziom ryzyka u chorych z wadami serca, nowotworami, cukrzycą i innymi chorobami przewlekłymi nie jest mniejszy, niż u seniorów, którzy będą potraktowani priorytetowo. Wszystkim nam zależy, aby proces szczepień przebiegał sprawnie, ale przede wszystkim na tym, by pandemia zbierała jak najmniejsze żniwo. W tym celu niezbędne jest takie planowanie procesu szczepień, aby jak najszybciej udpornić tę najsłabszą i najbardziej narażoną na ryzyko powikłań, a nawet śmierć, część społeczeństwa. Dzieci i młodzież z wadami serca oraz chorobami przewlekłymi niewątpliwie należą do tej właśnie grupy.
Niepokoi nas również fakt przyspieszonych szczepień dla nauczycieli. Świadczy on bowiem o tym, że rząd będzie starał się jak najszybciej powrócić do bezpośredniej nauki w szkołach.
To oczywiście zrozumiały krok i bardzo potrzebny, tak dla zdrowia psychicznego dzieci, jak i dla stanu gospodarki. Niepokoi nas jednak pominięcie w tym procesie dzieci z chorobami przewlekłymi, które znów będą zmuszone do stawienia się w szkole, która zamiast być miejscem bezpiecznego rozwoju i edukacji, będzie dla nich źródłem potencjalnego zagrożenia. Szczepienia dzieci przewlekle chorych pozwolą to ryzyko wyeliminować. "
Naszych Sympatyków prosimy o udostępnianie tej informacji. Budujmy koalicję dla tej zmiany!
Obraz może zawierać: tekst „UWAGA! OCZEKUJEMY PRZYSPIESZENIA SZCZEPIEŃ DZIECI ZCHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI COVID TO ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE DLA DZIECI z WADAMI SERCA, NOWOTWORAMI, CUKRZYCĄ I CHOROBAMI RZADKIMI udostępnij teraz Serce Dziecka”
 
 
 
0
Liczba odbiorców
0
Aktywność

Do góry