Dbamy o standard leczenia - łączymy lekarzy i rodziców

My w rozpaczy i strachu o dziecko, oni skoncentrowani by działać, operować, ratować. Często nie mówimy tym samym językiem ale cel mamy jeden. Dlatego edukujemy lekarzy i personel medyczny pokazując im co czują rodzice i co powinni wiedzieć. A z rodzicami rozmawiamy na oddziałach, dajemy siłę i mówimy jak powinni rozmawiać z lekarzami by zaspokoić swoje potrzeby i prawa pacjenta. Ale staramy się by i lekarze i rodzice i dzieci widzieli się też poza oddziałem. Spotykamy się na turnusach rehabilitacyjnych i na konferencjach. Rozmowa to podstawa.


Działanie na oddziałach

Działanie na oddziałach

Pobyt w szpitalu to trudny czas zarówno dla dziecka jaki i rodziców,  dlatego staramy się odwiedzać ich jak najczęściej. Nikt tak bardzo nie zrozumie rodzica, jak drugi rodzic, który może podzielić się swoim doświadczeniem i służyć radą.  Pomoc i uśmiech niosą także nasi Wolontariusze. Odwiedziny klaunów, wspólne czytanie bajek ze znanymi i lubianymi osobami to ogromna radość dla dzieci. Ich uśmiech jest bezcenny, dodaje siły i zmniejsza stres związany z pobytem w szpitalu.


Akademia Serca platformą dialogu lekarz-rodzic

Akademia Serca platformą dialogu lekarz-rodzic

W ramach Akademii Serca organizujemy konferencje i warsztaty edukacyjne, które są platformą dialogu pomiędzy rodzicem a personelem medycznym. Podczas spotkań rodzice otrzymują dużą porcję wiedzy merytorycznej ale to co najcenniejsze, to czas na wzajemne rozmowy lekarzy i rodziców  o swoich oczekiwaniach i potrzebach.  To cenne rozmowy, które pozwalają na wypracowanie  modelu komunikacji opartego na zaufaniu, empatii, wzajemnym słuchaniu i adekwatnym reagowaniu  w trosce o dobro małych pacjentów.

 


W plenerze z lekarzem

W plenerze z lekarzem

Doroczne, letnie turnusy „ Hearts Monsters” to czas relaksu oraz duży zastrzyk zdrowia dla dzieci. W turnusach biorą udział także nasi lekarze, dla których jest to znakomita okazja zobaczyć efekty swojej codziennej pracy. Zwykle widzą je w szpitalnych łóżeczkach lub przychodni. Jest to dla nich ogromna radość zobaczyć zdrowe, uśmiechnięte i rozbrykane dzieci. Wspólny czas dodaje im energii i utwierdza w przekonaniu, że codzienna ciężka praca daje wspaniałe efekty a uśmiech dziecka jest największą radością.
Do góry