Nazywam się Juliusz Dariusz Porębski. Urodziłem się 28.08.2019r. 
Tak jak mój imiennik Juliusz Cezar powiedział: „Przybyłem, zobaczyłem i zwyciężyłem”. Moje narodziny odbyły się podczas bardzo trudnego porodu, w trakcie którego doszło do zatrzymania akcji mojego małego, chorego serduszka. Wtedy wygrałem życie po raz pierwszy, gdyż serce po kilku minutach ruszyło. 
W pierwszej dobie po urodzeniu wykryto u mnie stenozę aortalną - krytyczne zwężenie zastawki aortalnej, zastawkę dwupłatkową dysplastyczną i konieczna była natychmiastowa ingerencja kardiochirurgiczna. W drugiej dobie życia została przeprowadzona na moim serduszku walwuloplastyka balonowa zastawki aortalnej w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku, która uratowała moje życie – wygrałem po raz drugi. 
Od tamtej pory byłem stałym pacjentem Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Copernicus w Gdańsku kierowanego przez Profesora Ireneusza Haponiuka oraz  Dziecięcej Poradni Kardiologicznej w Toruniu u Doktor Grażyny Zadrozińskiej. Dzielnie znosiłem każdy pobyt na oddziale szpitalnym, wykonywane badania i kontrole mojego stanu zdrowia. Dzielnie też codziennie przyjmuję stałe leki, które odciążają pracę mojego osłabionego serduszka. 
Po 2,5 roku  systematycznego leczenia czeka mnie kolejne wyzwanie i kolejna bardzo trudna bitwa o moje życie i zdrowie, której nie zamierzam przegrać. Stan mojego zdrowia niestety uległ pogorszeniu. Pojawiła się najpierw umiarkowana a następnie znaczna niedomykalność zastawki aortalnej oraz przerost lewej komory serca. Stan ten zagraża mojemu życiu i dlatego konieczna jest operacja kardiochirurgiczna na otwartym sercu. Zostałem zakwalifikowany do operacji metodą  Ross-Konno, która będzie przeprowadzona w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Operacja ta jest bardzo skomplikowana i ryzykowna, ale konieczna dla ratowania mojego życia. Nie ma innej metody na leczenie w moim przypadku, gdyż jestem jeszcze zbyt mały na przeszczep samej zastawki aortalnej. 
Mnie i moich rodziców czeka nie lada wyzwanie w związku z zaplanowaną operacją oraz późniejszym  leczeniem. Potrzebna jest ogromna siła walki o dalsze moje życie i zdrowie i ja taką w sobie mam, co już nie raz udowodniłem. Mają też ją moi rodzice oraz starsza siostra, którzy dzielnie wspierają mnie i dbają o mnie każdego dnia. W  sytuacji w której obecnie jesteśmy, potrzebne jest niestety także wsparcie finansowe. Dotychczas samodzielnie radziliśmy sobie z kosztami mojego leczenia, jednak aktualnie obciążenie finansowe wynikające z planowanej  operacji, leczenia pooperacyjnego i rehabilitacji wymagać będzie WASZEGO KOCHANI wsparcia. 
Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w ramach zbiórki celowej kierowanej na prowadzenie leczenia i rehabilitacji w związku ze złożoną wadą serca w oparciu o fundację SERCE DZIECKA. Jesteśmy bardzo wdzięczni i bardzo dziękujemy wszystkim WAM darczyńcom za okazaną życzliwość i kierowane wpłaty dla ratowania mojego życia i zdrowia, dla ratowania serduszka chorego, maleńkiego, ale pełnego woli walki do dalszego życia. Prosimy o dobrowolne wpłaty na konto fundacji skierowane dla Julka oraz wsparcie w formie rozliczenia 1% podatku.  
Julek Porębski wraz z rodzicami i siostrą.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Juliusza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8942 Juliusz Porębski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8942 Juliusz Porębski


Do góry