Rok 2013 zaczęliśmy intensywna rehabilitacją w Radziszowie. Tam neurolog zlecił nam badanie EEG mózgu. Po odebraniu wyników i rozmowie z Panią Dr. Neurolog okazało się, że Michał ma uszkodzonych wiele obszarów mózgu. Byliśmy przerażeni, bo skąd to się wzięło...My nic nie zauważyliśmy, no może Michał był trochę nadpobudliwy, płaczliwy, miał problemy z pamięcią. Ale tak już było od trzeciej operacji we wrześniu 2008 roku.
Okazuje się, że często skutkiem ubocznym zabiegów w krążeniu pozaustrojowym jest właśnie niedotlenienie mózgu, które skutkuje uszkodzeniami. Po zakończeniu 7 rehabilitacji w Radziszowie, znaleźliśmy terapię mogącą pomóc w rehabilitacji neurologicznej Michałka = biofeedback. Pani Doktor zaleciła nam wziąć 60 zabiegów w ciągu pół roku, po czym wykonać ponownie EEG. Zadłużyliśmy się po uszy, ale udało się. Niestety zabiegi te nie są refundowane :( Wynik kontrolnego EEG zdumiał wszystkich. Mózg wytworzył zastępcze połączenia i stan jest prawie taki jak u super zdrowego malucha. Od tamtej pory Michał korzysta z dwóch zabiegów biofeedback tygodniowo. Do kwietnia Michał był też rehabilitowany ortopedycznie. Niestety pieniążki się skończyły i teraz czekamy, aż rozliczone zostaną wpłaty 1 %.

Ponieważ Michał od trzeciej operacji ma blok zatokowo-przedsionkowy typu II Mobitz,często robimy Holtera.
W maju i czerwcu zaniepokoiło nas zachowanie Michała (mała ruchliwość fizyczna, duża senność, ogólnie bardzo ciche, spokojne, bezproblemowe dziecko) wybłagaliśmy wcześniejszą wizytę u Naszego Kardiologa. Po zrobieniu Holtera okazało się, że Michał już powinien mieć założony rozrusznik. Podjęliśmy próbę przyspieszenia serduszka większą dawka leków. Czy nam się uda? Zobaczymy. Nadzieja nie umiera nigdy!!! Im póżniej założymy rozrusznik tym lepiej!

Cały czas zbieramy pieniądze na subkoncie Michałka z przeznaczeniem przede wszystkim na kolejną operację serduszka Michałka u Profesora Malca -wiemy,że będzie konieczna w przyszłości,mamy nadzieję,że w odległej. No i niestety na rehabilitację, bo jest konieczna, aby utrzymać Michałka w jak najlepszej formie i sprawności. Pomagając Michałkowi wspieracie nas w dążeniu do jego zdrowia i szczęścia.
Dziękujemy dotychczasowym DARCZYŃCOM i prosimy - nie zapominajcie o Michale.
 
 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Michała.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6016 Michał Kowalski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6016 Michał Kowalski


Do góry