Mateusz ma teraz skończone 6 lat. Urodził się 8-10-2002r. w Szpitalu w Myślenicach z wrodzona wadą serca - HLHS (niedorozwój lewej komory serca ). Wada została rozpoznana dopiero w trzeciej dobie życia przez lekarza z karetki pogotowia szpitala w Prokocimiu.

Syn przeżył więcej niż niejeden dorosły człowiek: 3 operacje serca ( trzyetapowa korekcja wady - po której serce nadal jest jednokomorowe), 4 cewnikowania serca, 3 sepsy, 2 bronchoskopie i wiele badań.

Pierwszy raz zabraliśmy go do domu gdy miał pięć i pół miesiąca - niestety tylko na miesiąc.

Rok po trzecim etapie, gdy miał trzy i pół roku pojawiły się krwawienia z płuc, które trwają do dnia dzisiejszego. Dotychczas nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny krwawień mimo wielu badań i konsultacji specjalistów. Mateusz ma porażenie przepony która uciska lewe płuco, co w połączeniu z wysokim ciśnieniem płucnym wywołało zmiany niedodmowe i marskościowe płuca. W tej chwili czekamy na operacyjne obniżenie przepony i ewentualne wycięcie części płata lewego płuca.

Przez powikłania, długą hospitalizację i ilość leków, jego rozwój jest opóźniony. Mateusz ma płaskostopie, wodniaka jądra, przepuklinę pachwinową, oczopląs poziomy, a rok temu dowiedzieliśmy się, że niedosłyszy. Mimo wszystko jest bardzo pogodnym i roześmianym dzieckiem, który dzielnie znosi leczenie, ćwiczenia logopedyczne jak i noszenie aparatów słuchowych. Od czasu pojawienia się krwotoków Mateusz często choruje, a dwa razy był leczony szpitalnie na ciężkie zapalenie płuc.

Wymaga stałej opieki wielu poradni i dalszego leczenia szpitalnego związanego z krwotokami. Dlatego prosimy państwa o pomoc finansową. Środki uzyskane przy Państwa pomocy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Mateusza, na koszty związane z pobytami w szpitalu, dojazdami do lekarzy, płatnymi szczepieniami i zakup sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Więcej informacji jest na stronie internetowej syna: http://mati_hlhs.republika.pl/, niestety nie zaktualizowanej.
Dziękujemy serdecznie za pomoc.

Renata i Janusz Kijak
 
 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Mateusza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6040 Mateusz Kijak

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6040 Mateusz Kijak


Do góry