Alan urodził się w ICZMP w Łodzi 30 lipca 2007 r , upragniony syn , na którego czekaliśmy nie tylko my , ale zespół neonatologów, kardiologów i kardiochirurgów. Ma złozoną siniczą wadę serca TGA VSD i PS.
W 8 dobie życia przeszedł nieudany zabieg Raskhinda, saturacje sukcesywnie spadały i jako miesięczne niemowlę poddany był operacji zespolenia Blalock Taussig lewostronnego. Wrócił do domu 6 tygodni po narodzinach , powolutku rósł , niewiele jadł i siniał. W wieku niecałych 11 miesięcy przeprowadzono u Alana zespolenie Blalock Taussig prawostronne . Była to kolejna operacja paliatywna..dało nam to jedynie czas , nadał niewiele zjadał , siniał, mało przybierał na wadze, był opóźniony ruchowo, nie mógł pójść do przedszkola, jeździć na rowerze . 
Czekaliśmy na korektę całkowitą wady serca, która z uwagi na konieczność zamiany jego własnej zwężonej zastawki płucnej na biologiczną została nieco odłożona w czasie. W maju 2010 roku Alan przeszedł kolejne cewnikowanie serca, tym razem diagnostyczne – zakwalifikowano go do operacji Rastellego . Pan Profesor Moll wraz z dr Jackiem Dobrowolskim 18 stycznia 2011 r. na bloku operacyjnym podmienili nam Dziecko  Z powodzeniem Alan mógłby występować w programie „METAMORFOZY” tyle przybrał na wadze i tak się zmienił, co więcej -całe nasze życie zupełnie się zmieniło – nadeszło przedszkole, rower, choć Alan do dziś nie bardzo go lubi i upragnione 100% saturacji. Tak upłynęło nam dobrych kilka lat, każda kontrola u naszej Wspaniałej Kochanej Dr Barbary Stanek , która mówiła „JEST DOBRZE”, powodowała euforię. Mieliśmy świadomość , że zaimplantowana podczas operacji zastawka płucna – contegra ulegnie degradacji , w sierpniu 2018 roku po raz pierwszy usłyszeliśmy niepokojące wieści, wstępnie zakwalifikowano Alana do wymiany zastawki przeznaczyniowo- Melody, ale po szczegółowych badaniach ku naszej rozpaczy okazało się ,że potrzebne będzie kolejne otwarcie mostka i operacyjna wymiana. 18 maja 2020 r. Wybitny Uczeń Dr Piotr Kaźmierczak, Wielkiego Mistrza czyli Profesora Molla  , w asyście dr Piotra Jarosika wykonał bardzo udaną operację Alana wszczepiając mu nowoczesną zastawkę BIOPULMONIC . Po operacji Alan wymaga rehabilitacji , leków , ale nauczony przez nas normalności stara się jak najprędzej wracać do siebie, chociażby uczestnicząc w lekcjach WF w szkole. 
Jego trudna życiowa droga i 4 operacje nie wycisnęły na nim piętna choroby, jest normalnym nastolatkiem, na co dzień buntuje się jeśli wspomina się o ograniczeniach czy chorobie, chce być jak inni. Wiele nas rodziców i całą rodzinę nauczył – odwagi, godności ,bohaterstwa , pokory i mądrości . 
My rodzice chcąc mu zapewnić jak najlepsze życie , za każdą złotówkę wsparcia, która jest dla nas przede wszystkim gestem dobrego serca serdecznie dziękujemy !!

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Alana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6105 Alan Kuleta

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6105 Alan Kuleta


Do góry