Zebrane środki będą przeznaczone na leczenie i zapewnienie opieki dziecku w trakcie pobytu w szpitalu, koszty związane z operacją i opieką pooperacyjną, transportem do/z szpitala oraz na sprzęt rehabilitacyjny, dojazdy na kontrole, wizyty lekarskie, leki.
 
Nikodem  urodził się 16.12.2010 roku. Tuż po urodzeniu stwierdzono u Niego złożoną wadę serca: odejście obu tętnic z prawej komory ze zwężeniem tętnicy płucnej, ubytek między komorami, ubytek  między przedsionkami, przełożenie wielkich pni tętniczych, hipoplazja lewej komory i zastawki mitralnej.
Nikodemek jest fantastycznym małym facetem, który często się uśmiecha, jednak, aby ten słodki uśmiech gościł na jego buzi przez długie lata będzie wymagał kilku operacji małego serduszka, pierwsza z nich została przeprowadzona w ostatnim dniu lutego, kolejna zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku. Mimo zaplanowanego wieloetapowego leczenia serduszko Nikodemka nigdy nie będzie zdrowe.
Środki ze zbiórki zostaną przeznaczona na leczenie i zapewnienie opieki dziecku w trakcie pobytu w szpitalu, opieka pooperacyjną, transportem do/ ze szpitala oraz wydatki związane z rehabilitacją, dojazdami na kontrole, wizyty lekarskie, lekami oraz szczepieniami.
 
Rok 2013

Rok ten był dla nas kolejnym rokiem pod znakiem chorób.  Po kolejnym pobycie w szpitalu (listopad poprzedniego roku) i przesuniętym znowu terminie cewnikowania w ośrodku, w którym Nikodem był leczony, rozpoczęliśmy starania o przeprowadzenie tego badania w naszym mieście. Częste, comiesięczne, infekcje powodowały, że ?wstrzelenie? się w proponowany termin graniczyło z cudem. Tym sposobem trafiliśmy na oddział kardiologii dziecięcej w naszym mieście dopiero w maju i tu po raz pierwszy Nikodem został poddany cewnikowaniu. To, co usłyszeliśmy od przeprowadzającego badanie lekarza zupełnie ?zwaliło nas z nóg? ? NADCIŚNIENIE PŁUCNE i zarastające ADS zagrażało życiu naszego synka. W trakcie cewnikowania wykonano podwójny zabieg Rashkinda mający na celu odbarczenie powiększonego lewego przedsionka ? niestety nie przyniosło to większych korzyści. Nikodem został zakwalifikowany do usunięcia przegrody międzyprzedsionkowej. Rozpoczęliśmy gorączkowe konsultacje w innych ośrodkach i tym sposobem trafiliśmy do profesora Malca, który zdecydował, że podejmie się przeprowadzenia kolejnego etapu korekty serc jednokomorowych ? operacji Glenna. Po ekspresowej zbiórce środków i wpłaceniu na konto Kliniki Uniwersyteckiej w Munster kwoty 36 500 euro w dniu 16.09.2013 wyjechaliśmy do Niemiec. 18.09.2013 odbyło się cewnikowanie serca, które potwierdziło nadciśnienie płucne i Profesor zdecydował o natychmiastowym przewiezieniu Nikodema na blok operacyjny. Po kolejnych kilku godzinach mogliśmy już być z dzieckiem na  oddziale IT. Profesor Malec i docent Januszewska wraz ze swoim zespołem przeprowadzili drugi etap korekty serc jednokomorowych ? zespolenie Glenna z jednoczesnym usunięciem przegrody międzyprzedsionkowej.  Operacja ta powinna być przeprowadzona w wieku około 6-8 miesięcy, najlepiej przed ukończeniem pierwszego roku życia, tymczasem Nikodem leżąc na stole operacyjnym miał dokładnie 2 lata 9 miesięcy i 2 dni. W okresie od operacji rozwój Nikodema zaczął galopować. Nie był już apatycznym, szarym dzieckiem, wiecznie zmęczonym, bez apetytu. Zaczął przybierać na wadze, z każdym dniem w jego słowniku zaczęło pojawiać się więcej słów, ma więcej energii i co najważniejsze ? przestał chorować.

Środki finansowe zgromadzone na subkoncie Nikodema w roku 2013 były wydatkowane na comiesięczne wizyty lekarskie, konsultacje specjalistyczne, preparaty wysokoenergetyczne, leki, turnus rehabilitacyjny nad morzem oraz dojazd i pobyt w niemieckiej klinice.


Rok 2014

Tuż przed końcem roku ?13 Nikodem otrzymał kwalifikację z UK Munster do przeprowadzenia ostatniego etapu korekty serc jednokomorowych ? operacji Fontana. Jej wstępny termin to II połowa 2014 roku, cena 37500 euro. Nikodem w ciągu pół roku od operacji Glenna przybrał na wadze ponad 2 kg (wcześniej walczyliśmy o każdy gram - przystępując do operacji ważył niespełna 11kg), zachorował tylko raz. Gołym okiem widać pozytywne efekty operacji. I gołym okiem widać także ile straciliśmy czekając na swoją kolej. Coraz wyraźniejsza mowa, ciągły uśmiech na twarzy i radość w oczach - wulkan energii. Nikodem wciąż się męczy, ale teraz regeneruje się bardzo szybko. 

Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów operacji, pobyt rodziców wraz z dzieckiem oraz dojazd do kliniki, jak również na zakup pasków do pomiarów INR (pomiar powinien być wykonywany przez minimum pół roku po operacji Fontana). Chcielibyśmy także wyjechać na pooperacyjny turnus rehabilitacyjno-usprawniający.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazane nam wsparcie.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Nikodema.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6151 Nikodem Kosatka

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6151 Nikodem Kosatka


Do góry