Szymonek ma 11 lat  urodził się ze złożoną siniczną wadą serca ( PA+IVS) - zarośnięcie drogi odpływu bez ubytków międzykomorowych (serce jednokomorowe). Nasz synek przeszedł 3 operacje i wiele cewnikowań zabiegowych i diagnostycznych serca. Wada naszego Szymka jest wadą zaleczoną paliatywnie to znaczy wykonywane operacje i zabiegi poprawiają jakość życia, ale choroba ciągle postępuje, alternatywnym sposobem leczenia jest przeszczep serca.

Szymcio ma wiele powikłań związanych ze swoją chorobą:

- relaksacja przepony

- przetokowość dolnego i środkowego płata płuca prawego

- czynnik wątrobowy częściowo wpływa do płuc co powoduje gorsze natlenienie organizmu

- cierpi na napadową hipoglikemie (spadki cukru)

- mnogie naczyniaki wątroby i subkliniczną postać zespołu utraty białka

Oprócz operacji kardiochirurgicznych i zabiegów kardiologicznych Szymon przeszedł też inne operacje:

- wnętrostwa obustronnego i rozdzielenie przetoki tętnico-żylnej

Liczne operacje i zabiegi spowodowały,że Szymek wymaga stałej rehabilitacji i terapii sensorycznej. Leczony jest też lekami przeciwzakrzepowymi (Acenocomarolem), co wymaga stałego kontrolowania poziomu INR-czyli krzepliwości krwi. Paski do pomiaru są bardzo kosztowne. Mieszkamy w Gdańsku. W czasie kiedy Szymonek miał przyjść na świat, w Gdańsku nie było oddziału Kardiochirurgi dziecięcej. Ponieważ wymagał natychmiastowej operacji po urodzeniu, musieliśmy pokonać wiele przeszkód i kilometrów, aby Szymcio mógł być tu dzisiaj z nami....

- Udało się ... - Szymon przyszedł na świat w Warszawie. Trafił do Centrum Zdrowia Dziecka. W Centrum Zdrowia Dziecka przeszedł wszystkie operacje  kardiochirurgiczne i zabiegi kardiologiczne. Warszawa jest głównym ośrodkiem prowadzącym naszego Syna, co wiążę się z licznymi wyjazdami i pobytami poza domem. Szymek jest wesołym, energicznym nastolatkiem, cieszącym się z każdej chwili swojego życia. Interesuje się informatyką lubi rysować i wykonywać prace ceramiczne. Szymon przeszedł wiele..., pomimo tego ciągle walczy i pokonuje wszystkie przeszkody, które stawia przed nim los!

Uśmiech to jego atut, który ujmuje wiele serca nam rodzicom dodaje sił. Walka Szymonka z chorobą ciągle trwa... Obecnie czeka na reoperację: wymianę graftu w sercu,który zwapniał i stał się za mały dla rozwijającego się młodzieńca. Naszemu dziecku nadaliśmy imię SZYMON - co oznacz "BÓG WYSŁUCHAŁ". I czujemy, że tak jest patrząc w niebieskie oczy naszego syna.  Pragniemy-Podziękować Wszystkim, którzy poświęcają swój czas,wiedzę umiejętności i obdarzają nas troskliwą opieką.                                                             

Nadal potrzebujemy Państwa pomocy i prosimy o wsparcie w tej trudnej i nierównej walce.

 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Szymona.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6156 Szymon Radosz

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6156 Szymon Radosz


Do góry