Tomek urodził się 5 października 2009 ze skrajną postacią Tetralogii Fallota w szpitalu na ul. Karowej w Warszawie. W ciągu trzech godzin od porodu został przewieziony karetką w stanie krytycznym do Centrum Zdrowia w Międzylesiu na oddział Intensywnej Terapii.

O wadzie Tomusia dowiedzieliśmy się w połowie ciąży. Mieliśmy trochę czasu , aby się przygotować. Czytaliśmy wszystkie informacje na temat wady serca jaką miało mieć nasze dziecko. Jednak pierwsze chwile były bardzo ciężkie.

Lekarze zdecydowali , że pierwsza operacja musi się odbyć bardzo szybko. Postanowiono wykonać operację w trzeciej dobie życia Tomusia.

Planowano wykonać zespolenie systemowo- płucne. W trakcie operacji okazało się , że jedno zespolenie nie wystarczy Tomusiowi na długo i nie będzie odciążalo Tomulka na tyle ile powinno. Tak więc wykonano dodatkowo drugie zespolenie centralne.

Oprócz tego przewód tętniczy naszego synka był zbyt szeroki w jednym miejscu i uciskał oskrzela ,które blokowały pracę jednego płuca.

Docent Burczyński , który operował ze wszystkim świetnie sobie poradził.

Moment, w którym podszedł do nas profesor Maruszewski po operacji i oznajmił nam , że operacja dobiega końca i właśnie zamykają Tomulkowi mostek był dla mnie najszczęśliwszym momentem od czsau kiedy dowiedziałam się o wadzie mojego dziecka.

 

Oczywiście nastawiono nas, że teraz to będą bardzo cieżkie trzy doby . Jednak nasz Tomcio dał radę. Poradził sobie. Chociaż początkowo ciężko było mu zejść na własny oddech z respiratora.

Po operacji wystąpiły małe komplikacje w postaci częstoskurczu nadkomorowego. Przeniesiono nas z oddziału kardiochirurgii na oddział kardiologii w celu ustawieniu leków mających zapobiegać tym częstoskurczom.  13 listopada 2009 Nasz synek przyjechał do swojego domu. Wszystko na niego tutaj czekało przygotowane. Ja jako mama miałam oczywiście wiele obaw dotyczących opieki nad dzieckiem po operacji serca.

Wiele cennych informacji już w czasie ciąży uzyskałam od innej mamy dziecka z wadą serca. Nigdy jej nie zapomnę pomocy jakiej mi udzieliła.


Również całe forum Fundacji Serce Dziecka to wielkie wsparcie i pomoc innych rodziców.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Tomasza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6157 Tomasz Patowski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6157 Tomasz Patowski


Do góry