Arkadiusz urodził się z bardzo ciężką wadą serca jest to niedorozwój lewej komory serca, która jest odpowiedzialna za pompowanie krwi, wada ta nazywa się hipoplazja lewego serca HLHS.

Wadę tą leczy się trzy etapowo, są to trzy operacje na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym. Operacje te są bardzo ciężkie ponieważ przy każdej operacji jest zmiana krążenia co jest bardzo obciążające dla organizmu by za adoptować zmianę.

Syn pierwszą operację miał w ósmej dobie życia kolejną w szóstym miesiącu życia z kolei trzecią ze względu na wysokie ciśnienie płucne  miał w roku 2012 która nie powiodła się kardiochirurdzy nie mogli jej przeprowadzić do końca zrobili co mogli by poprawić komfort życia Arka. Arek po nieudanej próbie przeprowadzenia trzeciego etapu bardziej się męczył jego wydolność serca znacznie się pogorszyła, dlatego w roku 2014 podjęto kolejną próbę  przeprowadzenia trzeciego etapu metodą fontana. Operacja się udała sukcesem, Arek rozwijał się szybciej mógł jeździć rowerem rozpoczął normalne życie szczęśliwego dziecka. Kolejne dwa lata cieszyliśmy się szczęściem wyniki były coraz lepsze Arek powrócił do rówieśników do szkoły był szczęśliwym.

Lecz sielanka nasza zakończyła  się po kontroli na oddziale kardiologicznym w marcu 2016r. Wykryto nam powikłanie po operacji (fontana) enteropatie wysiękowa ,jest to utrata białka, co powoduje ciężkie wyniszczenia w organizmie. Enteropatia jest chorobą śmiertelną podstępną potrafi się cofnąć i wrócić ze zdwojona siłą. Arek jest obecnie leczony sterydo-terapią, co wiąże się z bardzo restrykcyjną dietą nisko tłuszczową wysoko białkową. Arek gdy jego stan zdrowia był znacznie lepszy uczęszczał na rehabilitację i bardzo się cieszył że ćwiczy.

Teraz gdy zmienił się jego stan zdrowia rehabilitacja jest nam niezbędna ponieważ Arek źle zareagował na stery i wyniszczył mu kościec. Arek obecnie ma problem z poruszaniem się, ma zmiany w kręgosłupie nie odwracalne. Potrzebuje stałej rehabilitacji w domu, oraz specjalistycznego sprzętu. Arek który był aktywnym chłopcem został tego pozbawiony przez chorobę.

Arek teraz większość swojego czasu spędza na oddziale lub poradniach. Leczenie oraz koszt jego leczenia znacznie nas przerosły. Arek jest podopiecznym Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej która pomaga nam w leczeniu syna .

Jeżeli zechcecie nam pomóc prosimy o darowiznę lub przekazania 1%. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Arkadiusza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6209 Arkadiusz Łęcki

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6209 Arkadiusz Łęcki


Do góry