Marcel przyszedł na świat 27 maja 2011 r. w Gdańsku z wrodzoną wadą serca pod postacią hipoplazji lewej komory (HLHS) oraz ze spodziectwem żołędziowym.

W chwili obecnej jest już po trzech etapach leczenia serca oraz operacji na spodziectwo w ICZMP w Łodzi. Pierwszy etap - operacja Norwooda - miał wykonany w 17 dobę życia. Ze względu na komplikacje pooperacyjne - głównie nadciśnienie płucne, przyjmował dużo leków. Do 18 mca życia musiał być też rehabilitowany ruchowo z powodu zmiennego napięcia mięśniowego. Mając około 9 mcy przeszedł jak burza drugi etap - operacja Glenna, a po nim również operacje chirurgiczną - plastyka cewki moczowej. Oprócz tego miał sześć cewnikowań serca. Część z nich głównie pomiarowe, a trzy bardziej inwazyjne - zamknięcie przetoki żylno-żylnej, fenestracji oraz założenia stentu w lewej tętnicy płucnej. Dokładnie w swoje trzecie urodziny miał wykonany trzeci etap-operacja Fontana. Na początku nie najlepiej sobie radził-wykazywał niewydolność wielonarzędziową. Jednak powoli każdy dzień był lepszy.

Dziś - mimo, że  saturuje w granicach 90% (powodem może być przeciek i kolejna przetoka) - Marcel ma się dobrze. Jako 4 latek poszedł do przedszkola. Jego rozwój jest bez zastrzeżeń. Teraz kończy już zerówkę, a od września wita szkołę. Przyjmuje trzy leki, które usprawniają pracę jego połowy serca. Wymaga co pół roku kontroli (pobytu w szpitalu) w ICZMP w Łodzi oraz corocznych wizyt między innymi u nefrologa, alergologa i stomatologa (ortodonty). Jest dzieckiem trochę wstydliwym i wrażliwym, ale bardzo wesołym i aktywnym-lubi jazdę na rowerze i grę w piłkę nożną.

 Za udzieloną pomoc wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękujemy i informujemy, że przeznaczamy ją na leki, sprzęt medyczny oraz dojazdy i wizyty u specjalistów.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Marcela.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6219 Marcel Ostrowski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6219 Marcel Ostrowski


Do góry