Franek urodził się 4 czerwca 2011 roku w Warszawie, ze stwierdzoną, w trakcie ciąży, wadą serca pod postacią krytycznej stenozy zastawki aortalnej, koartacji aorty, patologią zastawki spadochronowej, ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz HLHS. W siedemnastej dobie życia przeszedł, pierwszą z trzech, operację na otwartym sercu - operacja Norwooda. We wrześniu 2012 roku odbył się drugi etap operacji, zwany podwójnym zespoleniem Glena. Niestety, po pół roku od operacji Franek zaczął słabnąć i gorzej się czuć, co w konsekwencji spowodowało niewydolność krążenia oraz osłabienie prawej komory serca. Właśnie wtedy były prowadzone przygotowania do transportu Franka z CZD do USD w Krakowie, gdzie miała mu zostać wszczepiona sztuczna komora serca oraz miał być przygotowywany pod kontem przeszczepu serca. Wtedy także pojawiły się nowe wady serca. Na szczęście, dzięki wspaniałej kadrze lekarzy z CZD oraz dużemu zaparciu rodziców udało się ustabilizować stan zdrowia Franka, dzięki czemu, po ponad dwumiesięcznej hospitalizacji wyszedł do domu z bardzo dużą ilością zalecanych lekarstw.

 
Obecnie Franek zmaga się ze: - zwężeniem zastawki dwudzielnej - krytyczną stenozą zastawki aortalnej - ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu ASD II - koartacją aorty - niedomykalnością zastawki trójdzielnej III /IV stopnia - niedomykalnością zastawki dwudzielnej II/III stopnia - fibroelastozą lewej komory serca - złą kurczliwością prawej komory serca ( na chwile obecną wspomaganą lekami) - niewydolnością serca i krążenia - HLHS (wada główna) Na ostatnim konsylium lekarskim Franek ostał zakwalifikowany do trzeciego etapu operacji - Fontana. Następnie ma mieć operację naprawy oraz wszczepienia sztucznych zastawek. Termin operacji nie został ustalony. Operacja było odwlekana w czasie, co działało na korzyść Franka, gdyż na tamten moment by zbyt drobny. Po długim oczekiwaniu na wyznaczenie terminu, rodzice podjęli decyzję o konsultacji Franka z Prof. Malcem. Po wielomiesięcznych rozmowach, pod koniec października 2015 roku, Franek został zakwalifikowany do operacji, która miała się odbyć w Münster. Na ten cel, została zorganiowalna zbiórka poprzez portal siepomaga i udało się uzbierać wymaganą kwotę. Niestety, w między czasie stan kurczliwości serca Franka się pogorszył, przez co nadal nie została ona wykonana.
 
Na chwilę obecną istnieje zbyt duże ryzyko komplikacji pooperacyjnych i niepowodzenia samej operacji, przez co pozostaje nam czekać na minimalne ślady poprawy. Dzięki uprzejmości Fundacji Serce Dziecka, pieniądze zgromadzone na operację, są zabezpieczone na subkoncie do czasu, aż serce Franka będzie gotowe na kolejny etap interwencji kardiochirurgicznej. Pieniądze przekazane z 1% podatku oraz wpłat indywidualnych, na chwilę obecną, zostaną przeznaczone na zakup leków, które obecnie bierze Franek oraz pomoce medyczne potrzebne w poprawieniu komfortu życia, na codzień. Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękują rodzice oraz Franciszek.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Franciszka.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6238 Franciszek Chmielewski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6238 Franciszek Chmielewski


Do góry