Filip Olkiewicz urodził się 31.07.2006 roku  z jedną z najcięższych wad serca ? HLHS - niedorozwojem lewego serca. Potocznie mówiąc ma tylko połowę serduszka. Cała ciąża przebiegała idealnie wręcz książkowo. Kiedy więc Filip pojawił się na świecie jako nasze drugie dziecko byliśmy przeszczęśliwi. Mieliśmy upragnionego synka. Jednak nasze szczęście nie trwało zbyt długo. 

W pierwszej dobie życia Filipa, lekarzy zaniepokoiły szmery na jego serduszku. Wtedy zaczęła się walka o życie naszego synka. Echo serduszka, podłączenie prostinu, decyzja o przetransportowaniu Filipa do ICZMP w Łodzi ? to wszystko działo się tak szybko. Był szok, płacz, niemoc i tak naprawdę wielka niewiadoma. Jeszcze wtedy o HLHS, my rodzice nie wiedzieliśmy zupełnie nic. W ICZMP w Łodzi w 8 dobie życia   Filip przeszedł swoją pierwszą, skomplikowaną operację serduszka metodą Norwooda. Wówczas w szpitalu spędziliśmy 1,5 miesiąca. W wieku 4,5 miesiąca Filip przeszedł drugą operację (II etap) dwukierunkowego Glenna. Obydwie operacje przeprowadził wybitny kardiochirurg, cudowny człowiek prof.Jacek Moll i jego zespół. W 2010 roku Filip przeszedł cewnikowanie serduszka, które miało go zakwalifikować do  III ? ostatniego etapu leczenia. Niestety okazało się, że nasz syn ma niedrożny odcinek lewej tętnicy płucnej. Zamiast operacji metodą Fontana,w listopadzie 2010 roku przeprowadzono operację w trakcie której wykonano ponownie zespolenie komorowo - płucne.

7 miesięcy później - w czerwcu 2011 roku Filip przeszedł kolejne cewnikowanie w trakcie którego implantowano dwa stenty do lewej tętnicy płucnej. W czerwcu 2012 roku Filip został poddany kolejnemu cewnikowaniu w celu zakwalifikowania go do koniecznego w tym leczeniu III etapu ? operacji metodą Fontana. Niestety okazało się, że jego lewa tętnica płucna nadal pozostaje wąska co dyskwalifikuje go do przeprowadzenia tej operacji.

Taką operację podjął się jednak przeprowadzić wybitny kardiochirurg prof. Edward Malec, który wraz z zespołem lekarzy operuje w UKM Universitätsklinikum Münster. 15 stycznia 2013 roku - dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi ale przede wszystkim dzięki pomocy Fundacji Radia Zet - Filip przeszedł w UKM Münster trzeci, ostatni etap paliatywnego leczenia - operację metodą Fontana. Był to pobyt expresowy. 

14 stycznia przyjęcie na oddział , badania i przygotowanie do operacji.

15 stycznia - w godz. 7.00-12.00 operacja, o godz.14.00 Filip już bez respiratora, oddycha samodzielnie.

Pobyt na intensywnej terapii - 1 doba i powrót na oddział kardiologii. Druga doba po operacji to próby samodzielnego siadania i jedzenia. Kolejne dni przynosiły coraz więcej uśmiechu i coraz mniej leków i drenów. W 18 dniu pobytu na oddziale otrzymaliśmy oficjalny wypis ze szpitala, i upragniony powrót do domku. Dziś Filip jest wspaniałym wrażliwym ośmiolatkiem, drugoklasistą. Chętnie chodzi do szkoły. Pierwszą klasę ukończył z wyróżnieniem. Uwielbia czytać książki, rysować i zajęcia na basenie. Jest wielbicielem nutelli i kwaśnych żelków. Lubi bawić się z rówieśnikami i dokazywać z siostrami, które świata poza nim nie widzą.

Z połową serduszka można żyć!! A wy możecie pomóc aby to życie było jak najlepsze.

Zgromadzone środki przeznaczone będą na  dalsze leczenie Filipa, zapewnienie opieki w trakcie pobytu w szpitalu, dofinansowanie do wyjazdów na kontrole, oraz na lekarstwa, badania, rehabilitację.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Filipa.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6252 Filip Olkiewicz

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6252 Filip Olkiewicz


Do góry