W drugim tygodniu życia tj. w 2008 roku Karol miał wykonane zespolenie systemowo płucne w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Podczas operacji doszło do porażenia prawego fałdu głosowego. Kolejna operacja Glena miała miejsce również w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu w listopadzie 2010 roku i tym razem doszło do ogromnego spustoszenia organizmu Karola. Lekarze porazili synowi drugi lewy fałd głosowy, porazili przeponę, przesunęli żebra i zdeformowali klatkę piersiową. Stan zdrowia syna pogorszył się. Karol miał problemy z oddychaniem. Zaczęliśmy szukać pomocy po całej Polsce aby ułatwić oddychanie naszemu synowi i poprawić jego komfort życia. Efekty były marne. 

Krótki opis co działo się z Karolkiem w 2013 roku.
Na początku 2013 roku tj. w lutym 2013 roku Karolek został przyjęty na oddział kardiologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu celem wykonania echa serca oraz dodatkowych badań typu holter, RTG klatki piersiowej przed planowanym zabiegiem cewnikowania serca.
W kwietniu 2013 roku pojechaliśmy z synem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (przypominam, że Karolek ma obustronne porażenie strun głosowych do którego doszło w wyniku operacji kardiochirurgicznych i co obecnie jest dla naszego dziecka dużym problemem nie tylko w codziennym funkcjonowaniu ale i stanowi problem kiedy syn musi być poddany zabiegom czy operacjom gdyż jest to poważne obciążenie dla jego zdrowia i powodzenia tych zabiegów). W Katowicach przeprowadzono zabieg endoskopi krtani, tchawicy i oskrzeli. Decyzję jaką podjęli lekarze to  wykonanie tracheotomii u naszego syna na co nie wyraziliśmy zgody, gdyż Karolek dopiero zaczął mówić i  rozwijać się, a my nie chcieliśmy go tego pozbawić (bo po wykonaniu tracheotomii Karol mógłby nie mówić lub bardzo słabo). Po powrocie do domu zaczęliśmy szukać dalej pomocy dla naszego syna odnośnie strun głosowych, żeby ułatwić mu oddychanie i wogóle funkcjonowanie. 
W międzyczasie to jest w czerwcu 2013 roku Karol został przyjęty na oddział kardiologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu celem wykonania cewnikowania serca.  Po cewnikowaniu syn został zakwalifikowany do zamknięcia prawej tętnicy piersiowej wewnętrznej będącej źródłem unaczynienia prawego płuca.
We wrześniu 2013 roku pojechaliśmy z synem na oddział Otolaryngologii Dziecięcej i Pediatrii w Warszawie na ul. Marszałkowskiej, gdzie Pani dr Zawadzka podjęła się wykonania (po raz kolejny - bo pierwszy raz zabieg ten wykonano u syna w 2011 roku) u Karola zabiegu obustronnej laterofiksacji strun głosowych. Po zabiegu stridor głosowy nieco się zmniejszył.

Rok 2014
W 2014 roku Karol został przyjęty na oddział kardiochirurgii w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, gdzie wykonano cewnikowanie oraz zamknięcie prawej tętnicy płucnej wewnętrznej będącej źródłem unaczynienia prawego płuca. Wykonano również badanie angioCT dla wyjaśnienia segmentalnego unaczynienia płuc.

Środki zgromadzone w ramach 1% przeznaczyliśmy na zakup nebulizatora dla Karola, gdyż syn często wymaga inhalacji ze sterydu z powodu zalegającej wydzieliny co jest związane z porażeniem strun głosowych. Z tych pieniędzy opłaciliśmy również koszt konsultacji kardiologicznej Karola u prof. Malca w Krakowie.

Pragnę nadmienić, że Karol został zakwalifikowany do operacji w Niemczech u prof. Malca. Termin operacji wyznaczono na październik 2014 roku. Pozostałe środki z 1% tj. kwota 1036,82 zł zostanie przeznaczona na ten cel. 
Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc w zgromadzeniu pieniędzy na operację syna u prof. Malca w Niemczech.
Koszt operacji jest ogromny około 160.000 zł. 
Chcemy pomóc naszemu dziecku w miarę normalnie funkcjonować dlatego zdecydowaliśmy powierzyć zdrowie naszego dziecka prof. Malcowi, który zgodził się wykonać operację pomimo obciążeń choćby wynikających z porażenia strun głosowych.
A oto parę zdjęć Karolka. 
 
 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Karola.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6398 Karol Wojciechowski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6398 Karol Wojciechowski


Do góry