Szanowni Państwo,

prosimy o pomoc dla naszego Syna Dominika, który urodził się z ciężką wadą serca, jaką jest przełożenie dużych naczyń krwionośnych. Środki z odpisu 1% chcemy wykorzystać na leki, dojazdy do lekarzy oraz wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

O Dominisiu...

Dominik urodził się 25.04.2007r. w Piekarach Śląskich. W okresie ciąży nie wykonano żadnych badań pod kątem wad serca, tak więc choroba była dla Nas ogromnym zaskoczeniem...

Nieplanowane cesarskie cięcie skończyło sie szczęśliwie, jednakże nie trwało ono długo. Po 12 godzinach stan dziecka się pogorszył, zaintubowano Go i przewieziono do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie zdiagnozowano-poważna wada serca-TGA. Nasz świat się zawalił...
Potrzebna była natychmiastowa operacja, ponieważ krew mieszała się jedynie przez maleńki otwór, który zarasta się u noworodków do 3. tygodnia życia. Niestety, zapalenie płuc oraz żółtaczka niepozwalały na to. 10. maja 2007r. po 8-godzinnej operacji w głebokiej hibernacji i w krążeniu pozaustrojowym Dominik został przewieziony na Oddzial Intensywnej Opieki Kardiologicznej. Akcja serca była bardzo szybka (200/min),a w organizmie Dominisia zbierała się woda. Po dwóch cięzkich dobach udało się ustabilizować Jego stan, a po paru dniach można było odłączyć respirator. Niemy płacz, mnóstwo aparatur,drenów oraz napis na plastrze "otwarty mostek" to najgorsze rzeczy, które pamiętamy z tego okresu... Było już coraz lepiej. Serduszko biło miarowo,a rana ładnie się goiła. Mając 1. miesiąc i 3 dni wkońcu Nasz Synek był w domu!

Teraźniejszość...

Dziś zdrowo wyglądający Dominik nie odzwierciedla tego, co przeszedł w swoim króciutkim życiu. Całe szczęście, ponieważ Jego organizm był długo niedotleniony i obawiano się zmian w mózgu. Obecnie kontrolujemy zwężenie tętnicy płucnej (PS), niedomykalność zastawki aortalnej (AI) oraz niedomykalność zastawki mitralnej (PI). Ponadto Syn ma przewlekłą anemię i niedobór masy ciała,a ostatnio doszedł przewlekły ropny katar.
 
[14.06.2014r.]
 
06/2013- usuniecie migdałka gardłowego
 
10/2013- obserwacja na oddziale wad serca Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z uwagi na bóle w klatce piersiowej. Nie stwierdzono, aby bóle związane były z chorobą serca. Dziecko zakwalifikowano do cewnikowania i koronografii serca.
 
04/2014- wykonano cewnikowanie oraz koronografię serca, w którym stwierdzono prawidłowy przebieg tętnic wieńcowych.
 
Dziecko przechodzi co półroczne kontrole kardiologiczne. Aktualny stan zdrowia Dominika:
 
Niedomykalność zastawki aorty I/IIst , Niedomykalność zastawki płucnej I/IIst , Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II st , zwężenie tętnicy płucnej, paradoksalny ruch przegrody międzykomorowej, blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ponadto skierowano Dominika do laryngologa z podejrzeniem ubytku słuchu. Dziecko ma słabą odporność, dlatego bardzo często choruje. Ze środków zebranych przez Fundację głównie zakupione były leki, dojazdy do specjalistów, do szpitala. Jego uśmiechnięta buzia i masa energii wynagradza Nam wszystko, co przeżyliśmy, gdy walczył o swoje życie! Państwa dobroczynność w postaci 1% podatku pomoże nam w dalszym leczeniu oraz zapewnieniu odpowiedniej opieki niezbędnej Dominikowi. Z całego serca dziękujemy za Wasze wsparcie. 
 
[18.07.2018r.]

18/07/2018r.  W tym roku minelo dokładnie 11 lat od operacji serca Dominika. Przychodzi wiele wspomnien z tamtego okresu,ale i radosc,ze mozemy cieszyc sie, ze operacja sie udala,a Dominik jest dzis zdrowo wygladajacym,pelnym energii chlopcem!

Wada została zoperowana, jednak wymuszenie pracy serca na odwrót niż tak jak się kształtowało w życiu płodowym pozostawiła swój ślad, z którym Syn będzie się zmagał do końca życia... Na dzień dzisiejszy Dominik ma niedomykalność zastawki aortalnej I/II stopnia, płucnej I/II st., trójdzielnej I st., zwężenie tętnicy płucnej, blok prawej odnogi Peczka Hisa, poszerzenie opuszka aorty oraz badania w kierunku nadciśnienia tętniczego. Cieszymy się, że po 11 latach serce Dominika nie wymagało żadnej korekty pooperacyjnej, jednak niedomykalności, które ma, zwężenie tętnicy płucnej oraz poszerzenie opuszka aorty dalej się pogłębiając będą stwarzać większe zagrożenie dla zdrowia Dominika... Środki zebrane w ramach zbiorki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitacje Dominika,dlatego z całego serca dziękujemy za każdą przekazaną złotowkę na konto naszego Syna.

[10.2019r.] 

Tętniak aorty 3,5cm; nadciśnienie tętnicze; niedomykalność zastawki aortalnej I/IIst;niedomykalność zastawki płucnej I/IIst;niedomykalność zastawki trójdzielnej Ist; zwężenie tętnicy płucnej; PRBBB.

Stale i szybko powiększający się tętniak aorty w niedługim czasie może wymagać interwencji kardiochirurgicznej. 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Dominika.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6399 Dominik Adamuszek

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6399 Dominik Adamuszek


Do góry