Szanowni Państwo,

Pozwoliliśmy sobie dzisiaj do Państwa napisać w prywatnej sprawie, w sprawie naszego syna Piotrusia, który ma chore serduszko, ale również wielki apetyt na życie.

Oto krótka historia: Piotruś ma stwierdzoną bardzo rzadką wadę serca -komorę prawą dwudzielną oraz podzastawkowe zwężenie tętnicy płucnej. Od momentu narodzin Piotrusia tj od września 2008 do listopada 2012 na wizytach kontrolnych w szpitalach i na wizytach prywatnych mówiono nam, że póki co wystarczą badania diagnostyczne, że wprawdzie jest to rzadka wada, ale być może Piotruś będzie mógł z nią żyć. Cały czas żyliśmy taką nadzieję aż do spotkania z kardiochirurgiem prof. Malcem w listopadzie 2012 r. Profesor niestety nie potwierdził dotychczasowych opinii, powiedział nam, że Piotruś powinien mieć operację w ciągu 6 miesięcy. Jest to jeszcze bezpieczny okres, ponieważ serce naszego synka nie jest jeszcze tak bardzo zmęczone, później ryzyko będzie coraz większe.
Dowiedzielismy się również że jest to bardzo podstępna wada, do pewnego momentu przebiegająca bezobjawowo, ale gdy zaczyna działać to robi ?spustoszenie? w sercu. Patrząc na uśmiechniętą buzię naszego synka, wierzymy, że mimo tak rzadkiej wady serca dane mu będzie cieszyć się życiem na równi ze swoimi rówieśnikami. Dlatego też, po doświadczeniach jakie mieliśmy w szpitalach, po rozmowach z rodzinami, które znalazły się w podobnej sytuacji podjeliśmy decyzję, że życie Piotrusia oddamy w ręce prof. Malca, który mógłby podjąć sie tak trudnej operacji.
Profesor Malec pracuje w Muenster w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Kliniki Uniwersyteckiej w Niemczech, gdzie niestety koszty takiej operacji są ogromne. Na spotkaniu grudniowym z profesorem
dowiedzieliśmy się , że koszt takiej operacji to kwota 30 tys EUR (koszt może wzrosnąć do ok. 40 tys EUR w sytuacji kiedy będzie potrzebne cewnikowanie-obecnie czekamy na decyzje profesora).
Jest to dla nas kwota ogromna, ale również jest to nadzieja na to że Piotruś będzie mógł spełniać swoje marzenia.
Mamy czas do końca maja( wtedy upływa to 6 miesięcy, po których ryzyko jest coraz większe), choć dopiero po wpłaceniu tej kwoty możemy mieć ustalony konkretny termin operacji.


Wiemy, że bez Waszej pomocy będzie nam trudno w tak krótkim czasie uzyskać taką kwotę, wiemy że dzięki Wam Niemożliwe może stać się Możliwe.

"Małe rączki potrafią napisać mama,
i przynoszą mi jabłko czerwone
ocierają łzy i splatają się tuż nad szyją.
W małych rączkach mieści się cała miłość ... pragnęlibyśmy cieszyć się tym jak najdłużej"


Za każdy gest wsparcia i za każdą wpłatę - z serca dziękujemy

Rodzice Piotrusia-Agnieszka i Maciej KosowscyPiotrusiowi można pomóc wpłacając na konto lub przekazując 1 % podatku.
 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Piotra.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6414 Piotr Kosowski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6414 Piotr Kosowski


Do góry