Hania ma 7 latek. Urodziła się z bardzo ciężką nieuleczalną chorobą - złożoną wadą serca. Zaraz po urodzeniu przeszła skomplikowaną operację, pozwalającą jej przeżyć. Jak dotąd przeszła 3 operacje.  Mimo tego nie poddaje się. Ciągle podejmuje nową walkę, walkę o nowe życie.

Hania jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką. Lubi wesołe zabawy ze starszą siostrą i siostrą bliźniaczką. Cały czas wymaga stałej opieki, leczenia, rehabilitacji. Często wiąże się to z pobytami w szpitalu poza miejscem zamieszkania.


[27.07.2014r.] 

Hania w 2013 roku w marcu została przyjęta do szpitala w Prokocimiu w celu przeprowadzenia cewnikowania serca. W tym też roku w czerwcu została przeprowadzona u córki operacja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Była to trzecia operacja metodą Fontana. Tę operację córka znosiła bardzo ciężko ze względu na szereg powikłań i komplikacji po zabiegu. Bardzo długo przebywała na oddziale intensywnej terapii a potem na oddziale kardiologi. W okresie pooperacyjnym u córki zbierał się płyn w obu jamach opłucnych i w osierdziu, wymagający drenażu. Ponadto nie przyjmowała jedzenia doustnie ani przez sondę dlatego wymagała dożywiania dojelitowego tzw hiperalimentacji. Po operacji córka pozostaje pod stałą kontrolą specjalistów i wymaga leczenia i przyjmowania leków. 

Hania od roku 2015 jest pod stałą kontrola lekarza hepatologa ze względu na duże problemy zdrowotne. Musi przyjmować stale leki, które są bardzo pomocne. Niestety wątroba u Hani od kilku lat ze względu na powikłania pooperacyjne nie pracuje prawidłowo. Odkąd Hania poszła do zerówki dość często chorowała co oczywiście skutkowało jej złym samopoczuciem oraz przyjmowaniem leków na zwiększenie odporności. Podczas dłuższych spacerów i większego wysiłku córka bardzo się meczy.
  W 2016 roku trafiliśmy do szpitala w celu dokładnej diagnostyki. Córka była badana pod katem sprawdzenia czy ma skrzeplinę w tunelu. Po kilku badaniach echa wykonanych przez specjalistów wyniki były obiecujące- skrzeplina została wykluczona. Po kilku dniach monitorowania serduszko Hani niestety wieczorem pracowało bardzo ale to bardzo wolno. Ponadto miała bardzo duża arytmie i lekarze zastanawiali się czy nie wszczepić jej rozrusznika serca. Po kilku tygodniach w szpitalu Hania otrzymała lek, który odrobinkę poprawił jej kondycje i serduszko troszkę przyspieszyło. Wypisano nas do domu z zaleceniami aby przyjmować leki i w nocy sprawdzać puls. Codziennie mierzyć saturację.
W tym roku od wrzenia Hania rozpoczęła iść miewa oczywiście chwile gorsze i wtedy musimy ja bardzo mocno wspierac bo jest smutna i znika usmiech z jej kochanej buzki.
Hania bardzo lubi nowa szkole i uwielbia do niej uczęszczać. Bardzo lubi malować i lepić różne figurki zwierzątka postacie z plasteliny. W tym miesiącu mamy umówione wizyty u alergologa, laryngologa, kardiologa, hepatologa i poradni szczepień. Ponadto jesteśmy od kilku lat w stałej kontroli w poradni stomatologicznej. ponieważ leki niestety powodują u niej duże ubytki w uzębieniu.
Na dzień dzisiejszy nie wiemy jak będzie wyglądało wszystko w przyszłości. W nocy kilkukrotnie budzimy się i sprawdzamy tętno. Musimy bardziej uważać sprawdzać i kontrolować wiele parametrów aby mieć pewność, ze wszystko jest w miarę dobrze i nic jej nie dolega a serduszko się za bardzo nie meczy.
Prosimy o wsparcie gdyż  nadzieja umiera ostatnia.  


Zdjęcie 0 Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5


[26.02.2019r.]

Ponieważ Hania od dwóch lat zmaga się z nowym powikłaniem jakim jest plastic bronhitis prosimy o wsparcie gdyż sami bez Państwa pomocy nie damy rady. Leki jakie są zalecane wymagają nakładu finansowego a stan córki od 2 lat niestety pogarsza się. Bardzo to trudny okres w naszym życiu ponieważ córka ma ogromny problem z odksztuszaniem odlewów i bardzo się męczy. W styczniu bieżącego roku miała wykonywany zabieg cewnikowania i bronhoskopii gdyż jej stan z dnia na dzień ulegał straszne u pogorszeniu. Niestety w Polsce nie jest możliwe leczenie plastycznego zapalenia oskrzeli. Być może szansa na lepsze życie będzie leczenie za granicą. Oczywiście wiąże się to z dużą suma jakiej nie jesteśmy sami zapłacić. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe bo nie chcemy aby córeczka tak bardzo cierpiała przy każdym nawrocie tej choroby. Z każdym dniem mam nadzieję iz będzie nam dane pokonać ta ciężka chorobę i na pewno będziemy walczyć i próbować jeśli tutaj nie ma takich możliwości. Prosimy o wpłaty. Dziękujemy. Rodzice.

 Wszystkim darczyńcom w imieniu Hani serdecznie dziękujemy.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Hanny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6596 Hanna Durlak

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6596 Hanna Durlak


Do góry