Antosia urodziła się 13 stycznia 2014 r.w Warszawie. Już w okresie prenatalnym usłyszeliśmy, że nasze wyczekane dziecko jest chore- wada serca, która została u niej wykryta dotyczy 1% populacji- wada pierścieni naczyniowych VR arteria lusoria.

Duszności, krztuszenie się, ulewanie- początkowo były uznane za przyczynę refluksu żołądkowo- przełykowego. Gastrolodzy z Centrum Zdrowia Dziecka wprowadzili dokładną diagnostykę i leczenie zapobiegające refluksowi. Podczas pobytu w szpitalu zostały zaobserwowane spadki saturacji, które związane są z bezdechami występującymi u Antosi. Leczenie przyniosło poprawę, jednak nie wpłynęło na zlikwidowanie niebezpiecznych epizodów w życiu dziecka.

Podczas gdy Antosia miała 2 lata poprosiliśmy ordynatora Oddziału Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka o konsultację z określeniem wskazań do operacji- w chwili obecnej nie ma ku temu wskazań, gdyż stan dziecka nie wskazuje na przypadek pilny/ zagrażający życiu. Każdy dzień jest dla nas walką o normalność-życie Antosi w chwili obecnej nie jest zagrożone, ale od urodzenia towarzyszą jej bezdechy, częste monitorowanie SpO2, pracy serca, ciągłą bliskość jednego z rodziców, wymioty, krztuszenie się, niedotlenienie, dyskomfort wynikający z ucisku naczyń, osłabiona odporność, co przecież w przypadku wystąpienia samo w sobie jest niebezpieczne, a jej życiu towarzyszy na co dzień.

Tosia jest fantastyczna, ma ogromne pokłady energii, moc zarażania dobrym humorem, jest bystra, zdolna, samodzielna- do niczego nie jest jej potrzebna ta ARSA, musimy jej pomóc! 

Od września 2018r.podjelismy decyzję o powierzeniu Antosi w ręce Przedszkola. Podczas gdy Tośka jest z przedszkolakami- jedno z rodziców musi przebywać w sali obok- tak by być blisko w sytuacji zagrożenia życia dziecka( konieczność dokonywania pomiarów tętna, saturacji).

Dla nas jako rodziców jest to niezwykle trudne - naszą codzienność musimy również połączyć z wychowywaniem 8letniego syna. Każdy dzień w przedszkolu daje Tosi mnóstwo radości, nowych doświadczeń, kontakt z innymi dziećmi - trochę inny niż ten znany dotychczas jedynie ze szpitali.

Wszystkie środki przekazane przez Darczyńców, zebrane z 1% zostaną w całości przeznaczone na leczenie, konsultacje oraz zapewnienie jej bezpieczeństwa.

> Podczas konsultacji u profesora Malca usłyszeliśmy, że operacja, której odmawiano nam w Polsce może odbyć się w Munster pod okiem profesora i jest to jedyna droga by zakończyć problemy, które niesie ze sobą wada. Obecnie oczekujemy na kosztorys operacji oraz na informację o planowanym jej przebiegu.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Antoniny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6615 Antonina Cieślik

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6615 Antonina Cieślik


Do góry