Kamil urodził się 14 stycznia 2005 roku w szpitalu w Sieradzu, w piątej dobie życia został przyjęty do kliniki CZMP w Łodzi z podejrzeniem wrodzonej wady serca. W trakcie hospitalizacji i po wnikliwych badaniach rozpoznano atrezję zastawki trójdzielnej z ubytkiem międzykomorowym i zwężeniem tętnicy płucnej.

Pierwszą operację przeszedł w trzecim miesiącu życia, polegała ona na zespoleniu żył tak zw. dwukierunkowy Glenn. W ciągu kolejnych sześciu lat Kamil często przebywał na oddziale kardiologicznym szpitala w Łodzi, w czasie tych pobytów przechodził kilka zabiegów cewnikowania serca oraz innych zabiegów i badań. Drugą operację przechodził w wieku sześciu lat, podczas której przeprowadzono kolejne zespolenie za pomocą metody Fontana.
Po operacji syn długo dochodził do siebie, ale dzięki pomocy i zaangażowaniu lekarzy z CZMP w Łodzi i turnusowi rehabilitacyjnemu na którym Kamil przebywał, stan jego zdrowia znacznie się poprawił. W tym roku pojawił się problem z nerkami .Kamil trafił z ostrym atakiem kamicy nerkowej na oddział chirurgii dziecięcej w Łasku. Dalej kompleksowe bania przechodził na oddziale Nefrologii w CZMP w Łodzi.
W czerwcu i lipcu syn przebywał na oddziale kardiologi dziecięcej, w czasie  tego pobytu przeprowadzona została plastyka balonowa zwężenia zespolenia oraz zamknięcie fenestracji implantacją stentu.
W trakcie zabiegu uszkodzona została żyła, co spowodowało powstanie przetoki tętniczo-żylnej.
Kamil powtórnie trafił na sale operacyjną w celu podwiązania przetoki tętniczo-żylnej. W tej chwili Kamil powraca powoli do zdrowia i cieszy się z możliwości przebywania z rówieśnikami w szkole.
Jesteśmy pod stałą opieką lekarzy CZMP.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kamila.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6661 Kamil Duczmalewski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6661 Kamil Duczmalewski


Do góry