Zuzia urodziła się 18.09.2014r. z ciężką wadą serca HLHS- niedorozwojem lewej komory. O tym że urodzi się z wadą serca dowiedzieliśmy się w 25 tygodniu ciąży na badaniu USG 3D u Dr Przemysława Karonia, który odkrył nieprawidłowości w serduszku. Następnie  kazał się Nam skontaktować z Dr.Agata Włoch z Rudy Sląskiej. Z kolei po wykonaniu badania, Pani Doktor skierowała nas na badanie u Pani Prof. Joanny Dangel. Niestety wada serca potwierdziła się Stenoza aortalna ze zniszczoną funkcją lewej komory serca.Po wykonanym badaniu od razu zostałam skierowana do Szpitala Bielańskiego w Warszawie gdzie odbył się zabieg plastyki zastawki aortalnej u płodu. Po czterech dniach pobytu w szpitalu w 27 tygodniu ciąży bez żadnych komplikacji  odbył się planowany zabieg. W trakcie wykonywanego zabiegu obecna była telewizja Polsat News, która monitorowała zabieg dla programu "Wystarczy chcieć - zabiegi serca płodu" w celu  pokazania innym rodzicom, że warto ratować płód.

Do szpitala Bielańskiego miałam ponownie zgłosić się dwa tygodnie przed planową datą porodu, niestety musiałam stawić się w szpitalu wcześniej, ponieważ lekarz stwierdził, że nasza córeczka przestała rosnąć i przybierać na wadze. 18.09.14r. o godz.19.05 siłami natury na świat przyszła Zuzanna. Mogłam na nią popatrzeć dosłownie przez pięć sekund i po chwili Zuzię umieścili na Odziale patologii noworodka.

19.09.14r. po badaniu Echo Serca Naszą córeczkę wywieźli na sygnale do IP Centrum Zdrowia Dziecka gdzie jeszcze tego samego dnia przeszła balonikowanie serca. Od tego momentu czekaliśmy na decyzje lekarzy. Po niecałym tygodniu pobytu zostaliśmy wezwani na rozmowę z Prof. Kawalec i Prof. Maruszewskim, którzy poinformowali Mnie i męża, że konieczna będzie trzy etapowa operacja Norwooda. 

3.10.14r. w 15 dobie życia nadszedł najgorszy dzień w Naszym życiu,  I etap operacji Norwooda w modyfikacji sano na wyłączonym sercu. Z samego rana odprowadziliśmy Zuzankę pod drzwi oddziału operacyjnego. Pielęgniarka kazała nam się pożegnać z córeczką. Miałam wtedy wrażenie jakbym widziała ją ostatni raz. Po ponad sześciogodzinnej operacji, przyszliśmy  pod gabinet lekarski i czekaliśmy na jakiekolwiek informację o przebiegu operacji. Po chwili przyszedł lekarz i poinformował Nas iż operacja przeszła bez większych komplikacji, zgodnie z planem. Stan dziecka jest krytyczny i kolejne doby zadecydują o tym czy Zuzia będzie żyć. 

Do Warszawy dzwoniłam codzienne i przez pierwsze dni słyszałam ciągle to samo " Stan dziecka ciężki, ale stabilny", aż w końcu pewnego dnia poinformowano mnie że Zuzie przeniesiono na odział Kardiochirurgii. Stamtąd po paru dniach przewieziono Nas na Odział Kardiologii. Na oddziale Zuzanna przeszłą Rota-wirusa. 30.10.14r. Po ponad półtora miesięcznym pobycie w Centrum Zdrowia Dziecka wypisano Nas do domu.  

Zuzia po pierwszej operacji rozwija się prawidłowo, przybiera na wadze. Cały czas przyjmuje dużą ilość kosztownych leków i jeździmy z nią na wizyty kontrolne do kardiologa w rejonie.Obecnie czekamy na drugi etap operacji. Nie wiemy co jeszcze przed nami, ale staramy finansowo zabezpieczyć leczenie Zuzanny. Stąd apel o wsparcie Zuzi poprzez przekazanie 1% podatku.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom - Joanna i Łukasz Kluge, rodzice Zuzanki. 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Zuzanny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6688 Zuzanna Kluge

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6688 Zuzanna Kluge


Do góry