Natalia pojawiła się na świecie 1 dnia czerwca 2005 roku jako "zdrowe dziecko", w drugiej dobie życia okazało się, że Natalki serduszko nie bije prawidłowo. Szybko przewieziono ją do szpitala w Olsztynie, a następnie do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W 6 dniu swojego życia przeszła pierwszą operację serca, zespolenie systemowo-płucne. Następnie w 10-tym miesiącu życia przeprowadzono drugie zespolenie, ponieważ organizm Natalii nie był odpowiednio dotleniony. Gdy jej serce urosło mając 2,5-roku, na otwartym sercu kardiochirurdzy wykonali operację tzw. Glenna. W wieku 9 lat przeszła na razie ?ostatnią? zewnątrzsercową operację korekcyjną Fontany. W między czasie połowa jej dzieciństwa to wyjazdy do poradni w Olsztynie i Warszawie. Liczne cewnikowania, badania krwi, prześwietlenia klatki piersiowej, Holtery, echa serca, EKG, sprawdzanie saturacji i tętna,  itp.

Tyle o wadzie i operacjach Natalki. Ale jaka ona jest, ta Natalia tak na co dzień. "Dzika" i radosna, zwana w domu "Czarnuszkiem". Do niedawna jej wadę zdradzały sine usta i fioletowe paluszki, teraz na pierwszy rzut oka widać jej piękne ciemne błyszczące włosy i śniadą karnację. Uwielbia śpiewać i tańczyć, nie mogła doczekać się, żeby zacząć uczęszczać do regionalnego zespołu taneczno-wokalnego dla dzieci. W szkole najbardziej ucieszyła ją pierwsza piątka z w-fu. (Nie ćwiczyła na w-fie do 4 klasy Szkoły Podstawowej). Może dlatego, że bardzo dużo przeszła w swoim życiu jest bardzo troskliwa i opiekuńcza, dzieci w klasie do niej lgną i tęsknią, gdy jest w szpitalu, a po powrocie ściskają ją z każdej strony. Zawsze każdego pocieszy, przytuli, odda choćby sama miała zostać z niczym. Poszła by w ogień za swoją młodszą siostrą Majką. W naszym domu jest słynna anegdota "Mamo, kupisz mi  ten kubek? No dobrze. A Majce też, bardzo by się ucieszyła?". Oprócz Majki Natalka ma 4 starsze siostry, także pochodzi z "babskiego rodu".

Jak widzisz Natalia jest zwyczajnym dzieckiem i na pierwszy rzut oka nikt nie spodziewa się jak wiele w swoim 12-letim życiu przeszła. Nadal jest pod opieką lekarzy, kilka razy w tygodniu sprawdza krzepliwość krwi za pomocą specjalnego aparatu i jednorazowych pasków, które są kosztowne. Natalia codziennie przyjmuje leki, które za zgodę Ministerstwa Zdrowia są sprowadzane z zagranicy. Jeśli masz taką możliwość i dobre serce w imieniu Natalii i jej rodziców prosimy i z góry dziękujemy za wsparcie jej leczenia.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Natalii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6748 Natalia Kierzenkowska

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6748 Natalia Kierzenkowska


Do góry