Ola urodziła się 20 września 2014r. Był to dla nas najszczęśliwszy dzień w życiu, niestety już po porodzie została nam zabrana ze względu na niską saturację (ok. 93%). W drugiej dobie życia Ola miała zrobione badanie ECHO serca, które potwierdziło przypuszczenia lekarza obecnego przy porodzie o wadzie serduszka. U naszej córeczki zdiagnozowano złożoną wadę serca pod postacią atrezji zastawki tętnicy płucnej z naczyniami krążenia odaortalnego (tzw. MAPCAS) oraz ubytkami międzykomorowym i międzyprzedsionkowym. Od tej pory Ola spędziła ponad 2 miesiące życia na Oddziale Kardiologii w Szpitalu przy Litewskiej w Warszawie a my razem z nią.

Lekarze poinformowali nas, że Ola musi przejść 3 operacje. Pierwsze dwie w pierwszym roku życia, kolejną w zależności od jej stanu. Ponieważ badanie ECHO nie dało całkowitego obrazu sytuacji anatomicznej serca, w 5 dobie życia nasza córeczka przeszła kolejny zabieg, tym razem inwazyjny- cewnikowanie serca, który m.in. pozwala lekarzom kardiochirurgom stworzyć plan postępowania operacyjnego. To co usłyszeliśmy po wykonanym zabiegu, przekroczyło najgorszy scenariusz, którego mogliśmy się spodziewać. Dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej żaden kardiochirurg nie podejmie się korekcji wady, ze względu na bardzo cienkie naczynia krążenia obocznego. W ciągu kolejnych tygodni słyszeliśmy tylko odmowy,  zrozpaczeni ale pełni wiary i siły do walki zaczęliśmy konsultować  przypadek Oli z różnymi lekarzami, aż trafiliśmy do prof. Maruszewskiego z CZD, który potwierdził to co wcześniej słyszeliśmy, ale również dał nadzieje. Prof. Maruszewski doradził nam konsultacje z prof. Carotti z Rzymu, który specjalizuje się w operacjach wad takich jaką ma nasza córeczka.

Dokumentacja ze szpitala oraz wyniki wszystkich badań zostały przesłane do prof. Carotti, który zakwalifikował Olę do operacji w Ospedale Pediatrico Bambino Gesu w Rzymie, koszt operacji to 19 795,11 Euro. Kwota ta znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe dlatego prosimy o wsparcie. Jedyne czego teraz chcemy to aby nasza córeczka mogła dalej cieszyć się życiem. Z góry wszystkim dziękujemy.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Aleksandry.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6776 Aleksandra Wołkowicz

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6776 Aleksandra Wołkowicz


Do góry