Iza urodziła się ze złożoną siniczą wadą serca pod postacią: przełożonych wielkich pni tętniczych, dwu ujściową prawą komorą, ubytkiem międzykomorowym oraz zwężeniem tętnicy płucnej nad i pod zastawkowym. 
O tym, że z jej serduszkiem jest coś nie tak, dowiedzieliśmy się w 14 tygodniu ciąży na badaniach prenatalnych. Od tamtej pory zaczęła się niepewność oraz walka o zdrowie i życie naszej córci. Iza przyszła na świat 10 lipca 2014 roku w ICZMP w Łodzi, 500 km od naszego miejsca zamieszkania.
Poród odbył się poprzez cesarskie cięcie w 39 tygodniu ciąży. Od razu została przeniesiona na oddział neonatologii gdzie leżała w inkubatorze. Podawano jej tlen oraz leki utrzymujące ją przy życiu. Po kilku dniach przewieziono ją na oddział kardiologii, gdzie czekaliśmy na dalsze decyzje.
Dwa tygodnie po narodzinach Iza miała wykonany zabieg Rashkinda, który nie przyniósł większych efektów, dlatego następnego dnia zrobiono operację Zespolenia systemowo-płucnego prawostronnego. Nasza córeczka walczyła bardzo dzielnie, dopiero po tygodniu przebywania na sali pooperacyjnej przeniesiono ją na kardiochirurgię, czyli ostatnią prostą przed powrotem do domu. Do domu, do Szczecina, wróciliśmy miesiąc po narodzinach Izy.

Kolejne wizyty i badania w Łodzi odbywały się średnio co dwa miesiące. Wtedy okazało się również, że lewa komora naszej córci nie rośnie jak trzeba. Lekarze wykluczyli korekcję całkowitą wady i zapadła decyzja o sercu jednokomorowym. 
13 miesięczna Iza przeszła operację Glenna. Tym razem poradziła sobie świetnie i tydzień po operacji wracaliśmy już do domu. Dzięki tej operacji Iza była znacznie lepiej dotleniona. Zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki oraz rozwojem doganiać swoich rówieśników. To był czas w którym mogliśmy odetchnąć od tak częstych wizyt w szpitalu, choć stresowała nas wizja nadchodzącej trzeciej operacji, która była nieunikniona.

W maju 2017 roku Iza przeszła cewnikowanie serca, które zakwalifikowało ją do operacji Fontana. Wyznaczono jej termin na lipiec 2017 roku, który niestety,był wielokrotnie przekładany. W końcu, w grudniu 2017 roku dostaliśmy zielone światło żeby przyjechać do ICZMP w Łodzi i dwa dni przed świętami Bożego Nardzienia 3,5 roczna Iza została zoperowana. To było najdłuższe sześć godzin naszego życia, na szczęście wszystko przebiegło bez komplikacji. Iza trafiła na salę pooperacyjną gdzie podłączona do aparatury spędziła dwa dni. Mogliśmy ją odwiedzać tylko trzy razy dziennie po 10 minut i bardzo ciężko było nam być przy córce, która już wszystko rozumie i cierpi po operacji, ale nie może się poruszyć i nic powiedzieć. Następnie przewieziono ją na kardiochirurgię, gdzie przez kolejne tygodnie bardzo dzielnie dochodziła do siebie i adaptowała się do nowego krążenia. Finalnie po miesiącu spędzonym w szpitalu z garścią pełną leków mogliśmy wrócić do domu.

Od tamtej pory zaczęła się wielomiesięczna rekonwalescencja w domu, wizyty kontrolne u lekarzy, przyjmowanie leków oraz adaptacja do nowej rzeczywistości. Po około pół roku Iza mogła wrócić do przedszkola, aby móc nadgonić stracony czas i dorównać swoim rówieśnikom. Tam uczęszcza również na szereg różnych zajęć, które jej w tym pomagają.

Dodatkowo Iza zmaga się z wieloma skutkami ubocznymi przebytych operacji, jakimi są zwłóknienie wątroby trzeciego stopnia oraz padaczka zdiagnozowana pod koniec 2020 roku.

Przed naszą córką jeszcze wiele walki, dużo wizyt w szpitalu oraz wyzwań. Iza jest cały czas pod opieką kardiologów z ICZMP w Łodzi.

Pieniądze które zbieramy przeznaczamy na kosztowne dojazdy i pobyty w szpitalu, na wizyty u specjalistów, leki, sprzęt który musimy używać w domu oraz rehabilitację.
Dodatkowo przeznaczając 1% podatku lub darowiznę dla Izy wspierasz Fundację Serce Dziecka, dzieci z wadami serca oraz rozwój kardiologii i kardiochirurgii, gdyż część uzyskanych pieniędzy przekazujemy na te cele.

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy. Iza wraz z rodzicami i młodszą siostrą. 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Izabeli.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6827 Izabela Gardzińska

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6827 Izabela Gardzińska


Do góry