Jakub urodził sie z zespołem HETEROTAKSJI- złożona wada serca, wspólnym kanałem przedsionkowo-komorowym, ubytkiem międzyprzedsionkowym typu ostium secundum, ATREZJĄ zastawki tętnicy płucnej , Agenazją pnia tętnicy płucnej, prawostronnym łukiem aorty, ASPLENIA i zarośniętym prawym uszkiem. Dodatkowo synek ma żołądek po prawej stronie, powiększoną wątrobę położoną pośrodku i nie ma śledziony. W 10 dobie życia przeszedł pierwsza operacje zespolenia systemowo - płucnej po której pojawiły się komplikacje, już na drugi dzień miał reoperację a później kolejne trzy, łącznie miał ich 5. W czasie trwania drugiej operacji SERCE przestało BIĆ , Kuba był reanimowany. Mały książę przyjmował bardzo wiele różnych leków, które odbiły się na jego życiu. Kuba był bardzo długo pod rozrusznikiem, był na lekach wazoaktywnych oraz miał wsparcie wentylacyjne. Po prawie trzech tygodniach od pierwszej operacji był ekstubowany, lecz po kilku dniach jego stan się pogorszył i ponownie musiał mieć wsparte oddychanie. Kubuś miał także infekcję rany pooperacyjnej. Gdy jego stan się ustabilizował ponownie został ekstubowany. Dopiero gdy synek miał prawie dwa miesiące udało się go powoli odstawić od tlenu . I gdy miał 4 miesiące wrócił z nami do domu. Kuba obecnie jest rehabilitowany i czeka na kolejne operacje. A w jego życiu będzie jeszcze ich wiele, jego walka o życie będzie bardzo ciężka. Pieniążki zebrane w Fundacji będą przeznaczone na leki, specjalistyczne sprzęty, koszty dojazdów na kontrole do Krakowa i rehabilitacje. Kuba potrzebuje także aparatu słuchowego na przewodnictwo kostne. Bardzo prosimy o wsparcie Kubusia w jego walce o lepsze życie. Dziękujemy za każdą pomoc. Zapraszamy także na nasza stronę na fb : https://www.facebook.com/zc.6878.jakubziobro/

W imieniu Fundacji Serce Dziecka informujemy, że zbiórka ?Pomoc dla Kuby i jego rodziny? na portalu pomagam.pl jest zbiórką prowadzoną przez rodziców dziecka, a wpłaty trafiają na ich prywatne konto. W tej sytuacji Fundacja nie bierze odpowiedzialności za tę zbiórkę.


Zdjęcie 0 Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5

 

Wpłaty na subkonto dziecka w Fundacji dają gwarancję darczyńcy, że środki są wydatkowane zgodnie z celami statutowymi Fundacji tj.  na leczenie i rehabilitację Kuby.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: Jakub Ziobro ZC 6878
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Jakub Ziobro ZC 6878

Do góry