Po urodzeniu wykryto niepokojące szmery na serduszku, gdzie po konsultacji kardiologicznej zdiagnozowano wrodzoną wadę serca pod postaci Tetralogi Fallota. Od razu został przewieziony do szpitala w Poznaniu w celu dalszej diagnostyki, tam był obserwowany przez prawie 3 tygodnie, po których zaczęła spadać saturacja i wtedy wykonano mu zespolenie systemowo-płucne by mój maluszek mógł wytrwać do korekcji całkowitej. Po zespoleniu jeździłam z moim synkiem na kontrole do poradni w Poznaniu lecz zdecydowałam się przenieść do ICZMP w Łodzi ze względu na niehigieniczne podejście do dzieci po operacjach w Poznaniu, gdzie na przeciwko sali pooperacyjnej Panie pielęgniarki urządziły sobie palarnie (wspominam to ze względu na to czemu potem moje dziecko było dalej leczone w Łodzi).

Do ICZMP trafiłam w październiku 2008 r. po męczących staraniach. Tam spędziliśmy ponad 2 tygodnie w celu oceny stanu zdrowia serduszka mojego maleństwa. Potem już jeździliśmy do Łodzi na kontrole i badania, gdzie wyznaczono nam datę przybycia na oddział by wykonać mu korekcje całkowitą. Trafiliśmy do szpitala w styczniu 2010r. by wykonać operacje, byliśmy na oddziale kardiologicznym tydzień i gdy lekarze stwierdzili, że mój synek jest gotowy do operacji trafiliśmy na oddział kardiochirurgiczny i tam wykonano mu operację polegającą na całkowitej korekcji jego wady.

I tak sobie żyliśmy jeżdżąc na kontrole co pół roku i w momencie, gdy moje dziecko miało iść do pierwszej klasy (co było w tym roku) znów pojechaliśmy na oddział kardiologiczny, by dokonać szczegółowych badań, by mój synek mógł spokojnie do niej uczęszczać i rozpocząć naukę. W trakcie pobytu miał robione badania, z których wynikło, że mój synek znów musi mieć operację i którą planują mniej więcej za ok. 8 miesięcy. Jak dalej się potoczą nasze losy? Tego nie wiem, lecz mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze, by mój synek mógł spokojnie oddać się nauce i swojej pasji, którą jest rysowanie. 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Norberta.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6931 Norbert Nogaj

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6931 Norbert Nogaj


Do góry