Witam, na imię mam Nikola. Jestem rezolutną i uśmiechniętą dziewczynką.Na pierwszy rzut oka, nie widać aby cokolwiek mi dolegało, jednakże moim największym problemem jest wada serduszka. Urodziłam się w styczniu 2016r., mojej mamusi powiedziano wtedy, że jestem śliczną, zdrową dziewczynką. Jej radość nie trwała jednak długo. Po 12 godz. pobytu na oddziale neonatologii w szpitalu powiatowym, zostałam przetransportowana specjalistyczną karetką do Centrum Ginekologii i Neonatologii w Opolu. Moja mamusia nie mogła jednak pojechać ze mną.

Podczas diagnozowania wady mojego serduszka towarzyszył mi tatuś. To on dzielnie trwał przy mnie, kiedy kardiolog zdiagnozował w moim serduszku wadę pod postacią Tetralogii Fallota wraz z ubytkiem międzyprzedsionkowym. Podczas kolejnych badań okazało się, że wadzie serduszka towarzyszy także wada lewej nerki, tzw. zdwojenie układu kielochowo-miedniczkowego. W szpitalu w Opolu przebywałam 2 tygodnie. Moje saturacje nie napawały lekarzy optymizmem, wynosiły 88%. Moi kochani rodzice zaczęli szukać dla mnie ratunku. Po pomoc udali się do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi do prof. Jacka Molla. Pani prof. Jadwiga Moll dokładnie zbadała moje serduszko i wyznaczyła termin stawienia się na oddział kardiologii.

To właśnie w trakcie badań w klinice kardiologii Państwo Moll podjęli decyzję, że moje serduszko nie może zostać naprawione w jednym etapie. Decyzja taka zapadła ze względu na kiepską kondycję mojego serduszka. Wpłynęły na nią napady anoksemiczne, które miałam będąc w domku oraz te, które przytrafiły mi się już na oddziale. to właśnie wtedy zapadła decyzja o wykonaniu zespolenia systemowo-płucnego prawostronnego. Profesor tłumaczył rodzicom, że jest to dużo lepsze rozwiązania dla mnie i mojego serduszka. Organizm będzie dotleniony, a serduszko będzie mieć jeszcze czas przed korektą, aby urosła lewa komora i gałązki płucne. Operacja od była się 28.04.2016r. Miałam wtedy 3 miesiące. Mamusia i tatuś bardzo przeżywali rozłąkę ze mną, ale pokazałam im jaka jestem silna. Po powrocie do domu rozwijałam się prawidłowo. Rodziców martwił jedynie powolny przyrost mojej wagi. Tak minął nam rok. Rok jeżdżenia na kontrole do ICZMP i przygotowywania się do korekty.

W styczniu 2017r. przebywałam na oddziale kardiologii w celu zakwalifikowania mnie do korekty wady mojego serduszka. Jej termin został wyznaczony na koniec marca. Niestety jak to w życiu bywa termin uległ przesunięciu. Finalnie moje serduszko trafiło w ręce prof. Molla, dr Molla i dr Kaźmierczaka 12.04.2017r. Była to środa Wielkiego Tygodnia.Bardzo płakał am zostawiając rodziców, oni także płakali. Czekali obok windy prawie 6 godz. na dobre wieści od Pana profesora. Moje serduszko podjęło pracę. Kolejne dni rodzice odwiedzali mnie na sali Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej. 14.04.2017r. w Wielki Piątek trafiłam na oddział kardiochirurgii, gdzie zagościłam na tydzień, aby móc wrócić do domku. Po operacji odżyłam, moje usteczka i paluszki nie miały już odcieni fioletu. Mogę bawić się do upadłego z moim starszym braciszkiem. O tym co przeszłam przypominają blizny, oraz kontrole u kardiologa. Pan prof. Moll powiedział moim rodzicom, że w przyszłości czeka mnie jeszcze przynajmniej jedna operacja na otwartym serduszku. Moi kochani rodzice dbają o mnie jak tylko mogą. Jeździmy regularnie do kardiologa, przeprowadzamy badania. Jestem szczepiona aby chronić moje serduszko.

Mimo skończonych 2 latek regularnie odwiedzam stomatologa, który sprawdza moje ząbki. Zażywam także sporo suplementów wspomagających odporność, bo choroby osłabiają mój organizm i serduszko. Będę niezmiernie wdzięczna, każdemu kto zechce wspomóc moją walkę o zdrowie. Każda darowizna i każdy przekazany 1% podatku zapewniają mi diagnostykę i wizyty lekarskie.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Nikoli.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8194 Nikola Kowalczyk

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8194 Nikola Kowalczyk


Do góry