Franek urodził się 9 stycznia 2017 roku w CZMP w Łodzi. Od 29. tygodnia ciąży wiedzieliśmy, że urodzi się z bardzo poważną wadą jaką jest HLHS - hipoplazja lewego serca. Kolejne tygodnie upływały w nerwowym oczekiwaniu na przyjście na świat naszego maluszka. 2 stycznia zameldowaliśmy się w Łodzi. Czas do porodu wlókł się strasznie, ale dość niespodziewanie (niespodziewanie, bo planowym terminem był 15 stycznia) już tydzień po przyjeździe na świat przyszedł tak długo przez nas oczekiwany Franuś.

Kilka dni w klinice neonantologii, potem przeprowadzka na kardiologię? Pierwsze badania, pierwsze rokowania i przygotowywanie maluszka do operacji? 23 stycznia ? równo dwa tygodnie po narodzinach ? wreszcie nadszedł ten dzień. Operacja Norwooda ? pierwszy z trzech etapów w ratowaniu serduszka Franka. Kilka minut po ósmej odprowadziliśmy Frania pod windę bloku operacyjnego. Powiedzieliśmy mu ?do widzenia?, bo przecież za parę godzin będziemy się widzieć?, świadomi oczywiście ryzyka jakie niesie ze sobą operacja na otwartym sercu u takiego maleństwa? Te kilka godzin to były katusze dla ciała, a zwłaszcza umysłu? Wreszcie po kilku godzinach oczekiwania, operacja się zakończyła. Krótka aczkolwiek bardzo rzeczowa analiza przebiegu operacji przez prof. Jacka Molla brzmiała: ?Zrobiliśmy wszystko co było zaplanowane, wszystko poszło dobrze ? teraz czekamy? była dla Nas dokładnie tym co chcieliśmy usłyszeć. Po trzech dniach Franek się obudził. I zaczął powolutku dochodzić do siebie? Blisko dwa tygodnie na Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej, które z racji tego, że można było odwiedzić malucha tylko 3 razy dziennie (co oczywiście jak najbardziej zrozumiałe) z perspektywy czasu były chyba najtrudniejsze? Ale w końcu Franio na tyle odzyskał siły, że został przeniesiony na oddział kardiochirurgiczny.

W chwili obecnej Franek ma już ponad miesiąc i razem z nami odlicza dni do tego, żeby w końcu zobaczyć swój własny dom. Choć jeszcze przez długi czas, w końcu przed nami jeszcze dwie operacje, CZMP będzie jego drugim domem. Wielkie wyrazy podziękowania dla całego personelu szpitala, zaczynając od prof. Molla, dr. Stanek , dr. Janiak po każdą z pań pielęgniarek i wszystkich osób, które opiekowały się naszym małym serduszkiem.

Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrówka i serc ze stali wszystkim ?sercowym? maluchom.

Warto być pozytywnie nastawionym do tego wszystkiego, choć nie jest łatwo.

Nasz Franek ma dopiero miesiąc, a już zdążył wywrócić nasz życie do góry nogami. 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Franciszka.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8246 Franciszek Czyszak

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8246 Franciszek Czyszak


Do góry