Kuba urodził się w sobotni wieczór 26 listopada 2005 roku, niestety w drugiej dobie życia zaczęło się coś dziać. Lekarze nie wiedzieli dlaczego syn z godziny na godzinę jest coraz słabszy, po kolejnych badaniach postawiono diagnozę - wrodzona wada serca.

Syn został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Dziecka w Katowicach, gdzie zdiagnozowano całkowite przełożenie pni tętniczych, d TGA, ASD II, PDA.{gallery

W grudniu 2005 roku w krążeniu pozaustrojowym, głębokiej hipotermii wykonano całkowitą korekcję anatomiczną wady serca metodą arterial switch. Kuba dzielnie walczył i z każdym dniem był coraz silniejszy.

Niestety po upływie pół roku Kuba musiał przejść kolejną operację. W czerwcu 2006 roku poszerzono pień tętnicy płucnej za pomocą łaty PTFE, udało się również zamknąć ASD II szwem ciągłym.

W lutym 2017 r. konieczna była kolejna interwencja- tym razem była to balonowa angioplastyka zwężenia prawej tętnicy płucnej, pnia płucnego oraz poszerzenie lewej tętnicy płucnej implantacją stentu. 

Kuba jest bardzo radosnym, uczuciowym i pełnym życia chłopcem pomimo przeciwności losu z jakimi musi się zmagać. Nasz syn pozostaje pod stałą kontrolą świetnych specjalistów z Górnośląskiego Centrum Dziecka im. Jana Pawła II W Katowicach, którzy nieustannie czuwają nad jego sercem.

Jakub z każdym dniem udowadnia nam, że mimo choroby chce żyć pełnią życia i czerpać z niego całymi garściami. Kuba tak jak każde dziecko kocha biegać, jeździć na nartach i rowerze, pływać. Chociaż przychodzi mu to z większym trudem, jest szczęśliwy, że może podejmować nowe wyzwania. Dla niego to bardzo ważne!

Wszystko to jest możliwe dzięki lekarzom i cudownym ludziom, których spotkał na swojej drodze.

Syn nadal wymaga stałej kontroli kardiologicznej i rehabilitacji, jednak ma swoje plany i marzenia, które zamierza realizować optymistycznie myśląc o swojej przyszłości.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jakuba.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8263 Jakub Jagieło

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8263 Jakub Jagieło


Do góry