Kornel niedawno skończył rok.. Dzień jego narodzin (1 lutego 2017r.) był  dla nas najwspanialszym i jednocześnie najdramatyczniejszym dniem jaki przeżyliśmy. Ogromna radość z narodzin upragnionego dziecka została szybko przyćmiona przeradzając się w starach i rozpacz. Kilka godzin po porodzie Kornel zaczął sinieć, tracił oddech a jego stan pogarszał się z minuty na minutę. Rozpoczęła się walka o jego życie. Błyskawicznie został przewieziony do specjalistycznego szpitala w Poznaniu, gdzie lekarze przeprowadzili szereg badań diagnostycznych po których usłyszeliśmy to czego nie zapomnimy do końca naszych dni.  Diagnoza była straszna ? WADA SERCA pod postacią atrezji tętnicy płucnej, podaortalny ubytek międzykomorowy, naczynia krążenia oboczego. Nie mogliśmy w to uwierzyć, że nasz synek ma tak złożoną wadę serca. Jego stan się pogarszał, siniał coraz bardziej, saturacja spadła do 60%, a my szaleliśmy z rozpaczy. Lekarze podjęli decyzję - nie możemy już dłużej czekać musimy operować. 15.02.2017 roku to był straszny dzień, nigdy go nie zapomnimy. Operacja, której celem było wytworzenie zespolenia systemowo-płucnego umożliwiającego dostarczenie większej ilości tlenu do krwi, okazała się bardzo trudna. Serduszko Kornela zatrzymało się i lekarze dwa razy musieli je reanimować. Stan naszego synka był bardzo ciężki a lekarze nie dawali mu dużych szans. Ale Bóg czuwał nad naszym Kornelkiem, który żyje i walczy dalej.

Pierwsza operacja, którą przeszedł Kornel była operacją paliatywną, która choć poprawiła jego stan, to nie skorygowała wady serca. Wada jest skomplikowana, tętnice płucne są bardzo zwężone, w sercu są ubytki i  nieprawidłowe gałęzie naczyń. Kornel jest naszym największym szczęściem i do końca będziemy walczyli aby mógł żyć i radować nas swoim uśmiechem. Rozpoczęliśmy poszukiwania lekarza, który podejmie się przeprowadzenia korekty wady serca naszego synka. Dotarliśmy do wybitnego lekarza Dr Adriano Carottigo ze Szpitala Bambino Gesu w Rzymie, specjalizującego się w operacjach tak skomplikowanych jaką ma Kornel. Kwalifikacja do operacji to wielkie szczęście dla nas i ogromna szansa dla Kornela. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że nasz synek dostał taką szansę, a zarazem byliśmy pełni obaw, ponieważ za operację musieliśmy sami zapłacić. Koszt leczenia to 29 000 EURO. Ta kwota przerastała nasze możliwości ale dzięki Ludziom Dobrego Serca uzbieraliśmy pieniądze na operację.

Druga operacja Kornela odbyła się 15.01.2018r w Rzymie i polegała na całkowitej unifokalizacji, plastyce tętnic płucnych oraz zamknięciu ubytku międzykomorowego. Operacja przebiegła pomyślnie. Kornel szybko doszedł do siebie i mogliśmy wrócić razem do domu. Obecnie Kornel jest pod opieką kardiologiczną. Czeka Go jeszcze dużo pracy i wysiłku żeby mógł normalnie funkcjonować, ponieważ Jego tętnice płucne nadal pozostają za wąskie. Poszerzanie tętnic będzie przeprowadzanie podczas cewnikowań serca. Kiedy? Tego niestety nie wiemy. Wszystkie dalsze czynności będą zależne od wydolności serca. Jeśli chcielibyście wspierać Naszego synka w walce o zdrowie to już dziś z całego serca WAM DZIĘKUJEMY. Dziękując za pomoc prosimy także o modlitwę za naszego dzielnego synka. Kochani pamiętajcie ? DOBRO WRACA

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kornela.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8273 Kornel Kosiński

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8273 Kornel Kosiński


Do góry