Dorotka urodziła się 30.11.2017r. i z chwilą pierwszego oddechu rozpoczęła walkę o każdy następny. W 20 tygodniu ciąży usłyszeliśmy ?niestety mamy problem z serduszkiem?. Wtedy tez czas radosnego oczekiwania zmienił się w czas przepełniony strachem. Problemem okazał się Zespół Niedorozwoju Lewego Serca (HLHS). Jest to bardzo poważna i nieuleczalna wada serca, która oznacza życie z jego jedną połową, a w przyszłości nawet konieczność przeszczepu.
W siódmej dobie życia Dorotka bardzo dzielnie przeszła operację Norwooda, przeprowadzaną w głębokiej hipotermii na zatrzymanym sercu, która jest jednym z trzech etapów leczenia paliatywnego.  Po ponad miesiącu spędzonym w szpitalu poznała swój domek, gdzie szczęśliwie spędziła kolejne dwa miesiące, które były cudownym czasem spędzonym w gronie najbliższych.
W wieku trzech miesięcy na rutynowej kontroli w poradni kardiologicznej zdiagnozowano zwężenie tętnic płucnych, co niestety zmusiło nas do powrotu na oddział szpitala. Wykonano cewnikowanie serca, implantację stentu oraz plastykę tętnic płucnych, niestety z miernym efektem. Z uwagi na znaczną hipoksemie podjęto decyzję o przyspieszeniu kolejnej operacji (Hemi-Fontana). Podczas zabiegu poszerzono tętnice z 2mm do 6mm, co było wielkim wyczynem kardiochirurgów oraz samej Dorotki, która pokazała, że na prawdę chce żyć.
Przed nami jeszcze jeden etap rekonstrukcji serca z HLHS, operacja Fontana. Przekazane środki pomogą nam sfinansować leki, dojazdy na kontrole kardiologiczne, wizyty lekarskie, potrzebny przy leczeniu sprzęt oraz nieplanowane zabiegi kardiochirurgiczne - jeśli nadejdzie taka konieczność.
Nie wiemy co przyniesie nam przyszłość, dlatego mamy nadzieję, że okazane wsparcie pomoże umocnić pracującą część serduszka, bo brakującą wypełniamy miłością.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Doroty.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8377 Dorota Mamok

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8377 Dorota Mamok


Do góry