''Zwracamy się z wielką, ogromną, płynącą z serca szczerą prośbą o pomoc dla naszego 3-letniego synka, Kubusia. Kubuś urodził się z bardzo poważaną wadą serduszka. Tuż po porodzie, musiał się zmagać ze złamanym obojczykiem i sepsą...Wygrał i już wtedy pokazał, jak
wielką ma wolę życia. Kubuś cierpi na wadę serca o nazwie Tetralogia Fallota, brak pnia płucnego i hipoplastyczne tętnice płucne. Jego krew z serduszka nie płynie do płuc tak jak to jest u zdrowych osób. Jego organizm jest stale niedotleniony, szybko się męczy, ma płytki i przyśpieszony oddech. Jego saturacje są na poziomie ok. 85%.
Pomimo tych wszelkich niedogodności, Kubuś jest bardzo pogodnym dzieckiem. Ma wspaniały
charakter, jest ugodowy, wyrozumiały dla swojego braciszka bliźniaka i lubi się dzielić wszystkim, co ma. Kubuś przeszedł w Polsce już dwie operacje serduszka - operacje paliatywne oraz 5 cewnikowań serca. Na obecną chwilę nie ma kwalifikacji do korekty całkowitej. Jego wada wciąż istnieje i jest dla nas codziennym zagrożeniem. Nikt nam nie jest w stanie powiedzieć, jak długo Kuba będzie stabilny oddechowo i krążeniowo. Nikt nam nie jest w stanie powiedzieć, na co mamy czekać... a czekać nam każą.
Szansę na korektę całkowitą, na zdrowe serduszko, dał nam Dr Kaza ze Szpitala Dziecięcego w Bostonie, w USA. Doktor podejmie się próby naprawy serduszka, jego zdaniem jest to możliwe. Doktor dał nam nadzieje na to, by Kubuś miał zdrowe serce.
Koszt operacji to ponad 242 tyś dolarów, czyli ok. 1 150 000 zł. Jest to ogromna suma, która stoi nam na drodze do wielkiego szczęścia...do jakże odległej dla nas normalności. Dlatego też bardzo mocno prosimy o pomoc finansową i modlitwę. Całą rodziną wierzymy, że razem uda nam się zebrać potrzebną kwotę i podjąć walkę o zdrowe serduszko naszego synka Kubusia.
Serdecznie dziękujemy.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jakuba.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8435 Jakub Kulczewski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8435 Jakub Kulczewski


Do góry