Ola urodziła się w 2007 roku z zespołem Downa i złożoną wadą serca. Obecnie jest po trzech operacjach na otwartym sercu, przeszła wiele innych operacji serca i ma tylko jedną prawą komorę. Niejednokrotnie walczyła o życie, po pierwszym zabiegu na otwartym sercu przeszła sepsę, nastąpiło też zatrzymanie krążenia - jej mózg zalał się krwią i doszło do niedotlenienia. Ola wygrała walkę o życie po 14 dniach, dokładnie 24 grudnia 2007 roku.

Podczas tej walki organizm Oli odniósł wielkie szkody, zostały uszkodzone wzrok i słuch, a niedotlenienie i długotrwałe leżenie spowodowały wiotkość mięśni. Już w pierwszym roku w celu ratowania życia przeszła dwie operacje na sercu. Był to czas, kiedy była bardzo słaba, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Nie miała siły jeść, brała dużo leków i tylko leżała. Jej mięśnie wiotczały, co spowodowało wywichnięcie obu stawów biodrowych.

Trzecią operację na otwartym sercu przeszła w wieku 6 lat. Zwlekano, ponieważ uważano, że jej organizm nie da rady. Ola jest ciężkim przypadkiem medycznym i potrzebuje stałego nadzoru najlepszych fachowców. Jedyną drogą do ratowania i zachowania sprawności intelektualnej i fizycznej dziecka jest wszechstronna rehabilitacja. Ola od urodzenia przyjmuje wiele leków nasercowych, nosi aparaty słuchowe, ma wszczepiony implant ślimakowy na lewe ucho, przeszła operację na zeza i nosi okulary. Ze względu na wady postawy musi nosić buty ortopedyczne. Nieustannie musi być pod nadzorem specjalisty kardiologa, endokrynologa, ortopedy, okulisty, otolaryngologa i alergologa.

Ola w listopadzie skończy 11 lat i wciąż walczymy nie tylko o życie, ale o lepsze jutro.  Wciąż potrzebne są kolejne operacje, m.in. biodra. Nieustanna walka o zdrowie Oli wymaga wielu nakładów finansowych. Nie stać nas na pokrycie wszystkich kosztów z własnej kieszeni. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w dofinansowaniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne i codziennej rehabilitacji dla Oli. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Aleksandry.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8458 Aleksandra Kopczyńka

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8458 Aleksandra Kopczyńka


Do góry