Oliwier jest wesołym, uśmiechniętym, pełnym energii chłopcem, który zmaga się z wrodzoną  wadą serca. O wadzie serca dowiedzieliśmy się podczas badań prenatalnych w 22 tygodniu ciąży. Kilkukrotnie powtarzane badanie echa serca płodu potwierdziło diagnozę.
Oliwier urodził się 16.05.2017r. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Szpital od domu rodzinnego dzieli aż 242 km, mimo wszystko wybraliśmy leczenie w  jednym z najlepszych ośrodków w Polsce. Po urodzeniu padła pełna diagnoza: wada serca pod postacią Tetralogii Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej i początkowego odcinka pnia płucnego. W serduszku Oliwiera aorta przesunięta jest w prawą stronę nad przegrodę międzykomorową, występuje spory ubytek w przegrodzie międzykomorowej, przerost prawej komory oraz zwężenie drogi odpływu z prawej komory. Dodatkowo zastawka tętnicy płucnej jest zarośnięta.

Mimo skończonych dopiero 2 latek, Oliwier przeszedł 3 operacje serca, w tym 2 na otwartym sercu z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. Pierwsza operacja zespolenie B-T odbyła się w 23 dobie życia. Zespolenie RV-PA wykonano w wieku 6 miesięcy. 05 czerwca 2019r. zespół kardiochirurgów wykonał trzecią operację, która miała na celu skorygowanie wady. Podczas zabiegu wycięto zespolenie RV-PA, wykonano plastykę ubytku przegrody komór oraz implantację protezy biologicznej Contegra (wstawiono sztuczną zastawkę). 

Aktualnie Oliwier wymaga stałej rehabilitacji, mającej na celu skorygowanie nieprawidłowości klatki piersiowej, które powstały w wyniku przebytych operacji. Stała rehabilitacja wiąże się z sporymi kosztami. 
Dodatkowo korzystamy z porad wielu specjalistów z NFZ oraz gabinetów prywatnych. Jesteśmy pod stałą opieką Poradni ICZMP w Łodzi oraz kardiologa w naszej miejscowości. Dodatkowo kontrolnie odwiedzamy neurologa. Przed nami w najbliższym czasie kontrolne wizyty na Oddziale Kardiologii ICZMP w Łodzi.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc oraz przekazanie 1% podatku. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane  na wizyty u prywatnych specjalistów, prywatną rehabilitację oraz opłacenie kosztu pobytu rodzica w szpitalu. 


Do góry