Marcelina Stefańska, urodzona 15.07.2018r., z wagą 4100g i 57 cm długości bez obciążenia genetycznego. Po urodzeniu dziecko otrzymało 10 pkt w skali Apgar. O wadzie serca pod nazwą AVSD- wspólny kanał przedsionkowo- komorowy dowiedzieliśmy w 32 tyg ciąży.

26.09.2018r. córka przeszła operację na otwartym sercu w głębokiej hipotermii. Operacja polegała na całkowitej korekcie wady: załataniu ubytków pomiędzy komorami i przedsionkami oraz odtworzeniu zastawki trójdzielnej oraz zastawki mitralnej z jednej zastawki przedsionkowo- komorowej. Po tygodniu czasu spędzonym na POPie Kardiochirurgicznym, zostaliśmy przeniesieni na oddział Kardiochirurgii. Po dwóch dniach, stan córki bardzo się pogorszył, nie była w stanie sama oddychać natychmiast została podjęta decyzja o intubacji. 09.10.2018r.- została przeprowadzona druga operacja na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym, polegająca na rekonstrukcji plastyki zastawki mitralnej, niestety po kilku dniach okazało się, że operacja nie przyniosła zamierzonego efektu, niedomykalność zastawki osiągnęła stopień IV, który uniemożliwiał Marcelince samodzielne funkcjonowanie.

27.10.2018r.- została przeprowadzona trzecia operacja na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym, która polegała na ponownej plastyce zastawki mitralnej. Kardiochirurg zamówił dla naszej córeczki zastawkę mechaniczną 15mm z Brukseli na wypadek, gdyby nie można było przeprowadzić plastyki zastawki. Na dzień dzisiejszy stan córki jest stabilny, przebywa na oddziale Kardiochirurgii, gdzie jest obserwowana. Na ten moment niedomykalność zastawki mitralnej jest III stopnia oprócz tego doszło do stenozy czyli zwężenia zastawki. Niestety w każdej chwili może okazać się, że będzie  potrzebna wymiana zastawki na mechaniczną. Córka jest bardzo opóźniona ruchowa ze względu na ciągły pobyt w szpitalu, nie rozwija się jak jej rówieśnicy, dlatego też po wyjściu ze szpitala będzie musiała być rehabilitowana oraz będzie musiała przyjmować leki. Jeśli okaże się, że będzie potrzebna kolejna operacja- wymiana zastawki na mechaniczną, będzie potrzebny nam sprzęt do kontrolowania wskaźnika INR.


[14.07.2021r.]

Marcelinka 14.03.2019r. przeszłą czwartą operację : wszczepienie mechanicznej zastawki w pozycję mitralną ( St Jude 17). Operacja ta uratowała życie mojej córki, dzięki niej bardzo szybko się " pozbierała". Serce zaczęło lepiej pracować , córka zaczęła jeść , co było bardzo ważne dla jej zdrowia, ponieważ w wieku 7 miesięcy ważyła zaledwie 6 kg. Mechaniczna zastawka wiąże się z przyjmowaniem do końca życia leków przeciwzakrzepowych oraz pomiarami czasu protrombinowego ( INR). Nasza córka przyjmuje na stałe leki przeciwzakrzepowe oraz nasercowe, dzięki Fundacji oraz waszym wpłatom na subkonto Marcelinki mamy paski do pomiaru INR, paski te są bardzo drogie ( orientacyjny koszt 48 szt - 650 zł ), niestety nie są one refundowane przez Państwo.

Marcelinka po wyjściu ze szpitala korzystała z takich terapeutów jak: rehabilitacja oraz neurologopeda. Dzięki stałej oraz intensywnej terapii Marcelinka zaczęła najpierw siadać, raczkować , chodzić i jeść ( nie tylko papki ale również jedzenie w kawałkach).

Obecnie jeździmy do szpitala na kontrole kardiologiczne , w celu kontrolowania pracy serca naszej córki.Marcelinka uczęszcza na zajęcia z : integracji sensorycznej, terapii behawioralnej, rehabilitacji oraz logopedy.

Prosimy o dalsze przekazywanie 1% podatku oraz wpłat na subkonto Marcelinki. Przekazane środki będą służyły nam na: leki, paski do pomiaru INR, wizyty u specjalistów.

Dziękujemy za wsparcie. Rodzice Marcelinki.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Marceliny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8496 Marcelina Stefańska

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8496 Marcelina Stefańska


Do góry