Błażej urodził się 22-10-2018. W ciąży nic nie wykryto, nic nie zapowiadało trudnych chwil jakie nas czekały. W pierwszej dobie życia skonsultowano go z kardiologiem i okazało się, że nasze serduszko jest chore. Diagnoza: Wrodzone zwężenie ujścia tętniczego lewego. Transport do Centrum Zdrowia Dziecka 24.10.2018. Tego samego dnia nasz syn przeszedł balonikowanie zastawki aortalnej, zabieg ratujący jego życie. Dodatkowo stwierdzono u Błażeja niewydolność krążenia, przetrwałe krążenie płodowe i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Po zabiegu pojawił się problem z nadciśnieniem płucnym, jako powikłaniem po zabiegu. Borykamy się z nim do dnia dzisiejszego. Jest to groźna przypadłość, której nie można całkowicie wyleczyć. W szpitalu byliśmy od 24.10 do 27.11. Można powiedzieć, że Błażej połowę swojego życia spędził w szpitalu.

W grudniu na badaniach kontrolnych okazało się, że Błażej ma gorsze wyniki i duża niedokrwistość oraz pogarsza się stan zastawki aortalnej jak i dwudzielnej ora z lewej połowy serca.
2 stycznia trafiliśmy do CZD ponownie. Słabe wyniki morfologii, głęboka anemia i potwierdzenie pogorszenia się zastawki i powiększenie lewej komory i przedsionka. 7 stycznia została podjęta decyzja o przedstawieniu przypadku naszego syna na konsylium kardiochirurgicznym, na którym zdecydowano że przypadek nasz będzie skonsultowany zewnętrznie z profesorem z Austrii. Wg lekarzy z CZD najlepszą opcją, która da najlepszy efekt będzie operacja, a dokładniej przeszczep zastawek.

Czekamy zatem na konsultację i decyzję oraz zakwalifikowanie nas do tej operacji. Błażej wymaga ciągłej opieki kardiologicznej, kontrolnych badań oraz leczenia farmakologicznego. W trakcie pobytu w szpitalu w styczniu okazało się, że wymaga też rehabilitacji ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrię ciała.Codziennie jesteśmy bardzo dumni z naszego synka, że pomimo tak ciężkiej wady serduszka ma ogromną pasję do życia, jest radosny i pełen energii. Nie poddaje się trudnościom i zachwyca nas swoim uśmiechem i pozytywną energią każdego dnia. 

 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Błażeja.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8525 Błażej Szadkowski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8525 Błażej Szadkowski


Do góry