Mikołajek urodził się 1.03.2018 r. to nasze pierwsze dziecko, ciąża przebiegała prawidłowo, urodził się zdrowym chłopcem dostał 10 pkt wg skali Apgar 5.03.18 wróciliśmy do domu było wszystko dobrze po 3 tyg zaczął ulewać potem były to chlustające wymioty, szybko do lekarza waga spadła,odwodnienie do tego wysoka żółtaczka,po badaniu USG zdiagnozowali wrodzone przerostowe zwężenie oddźwiernika, skierowali nas do Lublina najpierw na patologi noworodków był naświetlany aby obniżyć wysoki poziom żółtaczki, w dniu 26.03.18 była wykonana operacja laparoskopowo przebiegła prawidłowo,miał zapalenie spojówek dostaliśmy recepty i 30.03.18 wróciliśmy do domu.Byliśmy pod kontrola neonatologa.

W domu Mikołajek wracał do sił , nabierał na wadze i w ogóle żyliśmy sobie spokojnie bez żadnych infekcji,bawił się śmiał, nic po nim nie było widać że coś się dzieje, tylko trochę niepokoiła nas jego potliwość podczas karmienia piersią i po spaniu mokra poduszka ale było bardzo gorąco więc pomyśleliśmy że przez pogodę , chodziliśmy na rehabilitacje bo miał zaburzenia mięśnia asymetrycznie 10 minut wytrzymywał potem płacz , rehabilitantka podpowiedziała że może z niedoboru witaminy D... Postanowiliśmy zrobić badania kontrolne, miał anemie dostaliśmy żelazo, ale  pediatra wysłuchała jeszcze szmery w serduszku i dała pilne skierowanie do kardiologa czekaliśmy z niecierpliwieniem tydzień na wizytę w Zamościu.

27.08.2018r. Mikołajuś miał 5,5 miesięcy, gdy zrobione zostało echo serca ,szok dla wszystkich podejrzenie kardiomiopatii roztrzeniowej z upośledzeniem kurczliwości lewej komory serduszka,i znowu pilnie do Lublina,musieliśmy się jeszcze wrócić do domu i się spakować. Jechaliśmy do szpitala Mikołajek spał  a my nie wiedzieliśmy co się będzie działo mieliśmy nadzieję że to pomyłka. Chwile po północy potwierdziły się diagnozy wzięli Mikołajka na OIOM i już nas nie wpuścili strach, lęk że Mikołajek tam sam nie mogliśmy w to nadal uwierzyć...po 8 rano kazali dzwonić i się dowiadywać do dalej, przekazali nam o przewiezieniu Mikusia do CZD  w Warszawie na oddział kardiologii około 10 pojechałam z Mikołajkiem w karetce a mąż za nami samochodem...Tam badania i potwierdzenie choroby serduszka,(miał też gronkowca, po wyleczeniu, złapał infekcję więc kolejny antybiotyk), po włączeniu leków dożylnych i doustnych liczyliśmy że się poprawi lecz nie udało się, więc trzeba było operować, 20.11.18 zrobiono mu komunikacje międzyprzedsionkową (przedsionek się powiększył i krew zalegała) następnie 26.11.18 banding pnia tętnicy płucnej wszystko się na szczęście udało tydzień po pobycie na oiom poszedł na kardiochirurgie, a po 5 dniach z powrotem na kardiologię tam powoli wracał do siebie,złapał znowu infekcje gardła dostał antybiotyk. Święta Bożego Narodzenia zbliżały się, powoli pakowaliśmy się bo było wszystko dobrze i wskazywało że wracamy do domu, podczas echa serca wyszło że zbierał się płyn w osierdziu więc musieliśmy poczekać, nie było go na tyle dużo że został podawany furosemid na szczęscie wszystko wysikał i 16.01.2019r wróciliśmy szczęśliwie do domu :)

Obecnie Mikołajek jest pod stałą opieką kardiologa i pediatry ,bierze leki na serduszko i moczopędne,po zagojeniu rany czeka go jeszcze rehabilitacja, ponieważ fizycznie jest trochę w tyle,ze szczepieniem również...oraz przez cewnikowanie luzowanie opaski  aż do momentu usunięcia(opaski)bandingu, nie wiemy kiedy to będzie, do tego czasu częste kontrole w Warszawie.

Mikołajuś jest wesołym,radosnym,ciekawym świata chłopcem do tego bardzo mądrym i kochanym syneczkiem bardzo go KOCHAMY i nie wyobrażamy życia bez niego, nie wiemy co przyniesie jutro. Żyjemy chwilą....

Prosimy o przekazanie 1% podatku na leczenie serduszka. Rodzice Ewelina i Mateusz 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Mikołaja.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8529 Mikołaj Błajda

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8529 Mikołaj Błajda


Do góry